Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cata666

[Pojedyńcze części] Nowa płyta głowna do Nvidia SLI oraz obudowa.

Polecane posty

Witam wszystkich bardzo serdecznie, święta idą nowy rok również więc czas na troche zmian w moim blaszaku. Powodem tego wątku jest chęć zakupu dobrej, a przede wszystkim taniej płyty głównej pod Intela z opcją Nvidia SLI. Wpadłem na pomysł aby zamiast wydawać fortunę na GTX 780 Ti, dokupić drugą GTX 770'tke. Niestety, w tej chwili jestem w posiadaniu płyty głównej Asus PZ68-VLX, która obdarzona została jedynie w opcje dla AMD'ków - CrossfireX.

Tak więc, pierwszą rzeczą którą chciałbym zakupić jest płyta główna, jak napisałem wcześniej najtańsza dzięki której będę w stanie używać ten oto zestaw:

Model procesora: Intel Core i7 2600k

Model pamięci: Corsair 8GB XMS3

Model karty graficznej: Gigabyte GTX 770 x 2 (teraz mam jedną ale chce dokupić drugą)

Model dysku twardego: Seagate Barracuda 1TB Serial ATA-600 3.5"

Zasilacz: Corsair OCZ 650W ZS Series

Cena którą jestem w stanie przeznaczyć na płytę: maksymalnie do 400 złotych

Następną sprawą z którą borykam się od dawna jest obudowa. Aktualnie jestem w posiadaniu Advance X11, która nie ukrywam wygląda bardzo fajnie ale jest nie praktyczna. Posiada mało miejsca na kable przez co cyrkulacja powietrza jest bardzo słaba a także nie da się jej rozebrać przy czyszczeniu.

Poszukuję obudowy pojemnej, praktycznej, łatwej do wyczyszczenia, wyjmowania podezspołów i zarządzania kablami. Chciałbym aby takowa posiadała jakieś pierdółki typu front panel z USB itd aby się nie schylać a także ledowe wiatraki. Na dzień dzisiejszy jedyna obudową którą znalazłem i spełnia moje oczekiwania w 100 procentach to Silentium PC X80. Niestety, jestem za granicą tak więc sprowadzenie takiej obudowy to nie tylko kłopot a także koszty ponieważ ta obudowa wystepuje jedynie w Polsce.

Cena którą jestem w stanie przeznaczyć na obudowę: maksymalnie do 400 no może 500 złotych.

Budżet który mogę przeznaczyć na obie tę części to ok. 800-900 złotych.

Mam nadzieje że będziecie w stanie mi pomóc bo rynek jest tak obszerny że nie wiem co wybrać.

Z góry przepraszam za wszelkie literówki oraz interpunkcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie musi mieć certyfikatu SLI by zrobić SLI, więc nie jest konieczna wymiana - aczkolwiek zważywszy że ta płyta ma drugi slot 16x pracujący w trybie 4x, to i tak jest zalecana zmiana na np. ASRock Z77 Extreme4.

Co do obudowy to może Cooler Master 693?

Nawiasem mówiąc to zasilacz przy tym zestawie dużego luzu nie bedzie miał pewnie, unikałbym syntetycznego obciążania w 100% oraz podkręcania zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy zdecydowałem się na Silentium PC Gladius M40.

Co myślicie o płytce: MSI Z77A-G45

Czy ma ona SLI i da rade pociągnąć te dwie karty?

Co do tego 780Ti to nie bardzo gdyż wyniesie mnie to o wiele drożej a w dodatku po benchmarkach zrobionych przez kanał Tech Of Tomorrow na YT okazało się że dwie karty GTX 770 w SLI wypadają lepiej niż sam Titan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu się zdecydowałeś na Gladiusa, skoro - jak wcześniej pisałeś - musiałbyś sprowadzać, co się nie opłaca ;) Poza tym nie ma nawiewów z boku, co przy SLI jest wadą. Do dwóch kart nie oszczedzałbym na budzie.

MSI Z77A-G45 ma SLi i da radę z dwoma kartami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Gladiusa ponieważ ten Cooler Master nie posiada filtrów z boku co, biorąc pod uwagę 'położenie' pokoju w którym komputer miałby stać spowdowałoby że po 2 tygodniach byłoby tam kilo kurzu.

W takim razie może jakieś inne propozycje bud?

Płytę już wybraliśmy. Chciałbym się jeszcze zapytać gdyż wspomnieliście o zasilaczu. Nie ukrywam że trochę mnie to zaniepokoiło ponieważ zasilacz który posiadam na chwile obecną mam dopiero kilka tygodni. Nie zamierzam nic podkręcać tak więc chce się upewnić czy przy graniu na Ultra w gry takie jak Battlefield 4 zasilacz da rade?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego 780Ti to nie bardzo gdyż wyniesie mnie to o wiele drożej a w dodatku po benchmarkach zrobionych przez kanał Tech Of Tomorrow na YT okazało się że dwie karty GTX 770 w SLI wypadają lepiej niż sam Titan.

No ale z kosztem nowej płyty głównej wcale tak dużej różnicy w cenie nie będzie... Do tego robiąc SLI z GTX 770 przy tym zasilaczu praktycznie pozbawiasz się możliwości OC procesora, bo pewnie zabraknie mocy, albo będzie jej mocno na styk. Druga sprawa - porównywanie FPS przy SLI i pojedynczej karcie nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to przesadziłem trochę z tymi 500 złotymi i jak na obudowę stwierdziłem że jest to trochę zbyt duży koszt. @yojo powiedz mi szczerze czy zmieściłbym się w tych 300-350 pln z jakąś obudową do SLI i dobrymi filtrami oraz ledowymi wiatrakami?

Tak jak napisałeś, jeżeli nie, bo nie warto oszczędzać na budzie to kupię tego Cooler Mastera aczkolwiek pytam z ciekawości.

Druga sprawa - porównywanie FPS przy SLI i pojedynczej karcie nie ma sensu.

Uważam że trochę jednak ma, porównując koszt takiej besti jak Titan a tych dwóch kartek.

Dobra, w takim razie już wszystko mam tylko kurczę nie jestem pewien do tej obudowy. Na prawde nie da się nic znaleźć za te 300-350 złotych?

Co powiecie o Cooler Master 690 II?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło mi się przywidzieć w takim razie, myślałem że było napisane III.

Sama buda jako taka jest w porządku (sam mam 692 Advanced), choć nie da się ukryć, że 693 jest bardziej przemyślany. Niemniej 692 to na pewno i tak dużo lepsza opcja od np. M40.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz tę obudowe to czy mógłbyś mi powiedzieć jak wygląda kwestia 'eskploatacji'?

Mianowicie, czy obudowa łapie dużo kurzu?

Jak wygląda czyszczenie jej oraz filtrów?

Jak się sprawuje pod względem wielkości czyt. czy są trudności z wyjmowaniem podzespolów?

Czy po wsadzeniu dwóch kart graficznych wciąż będzie w niej sporo miejsca?

Czy jest łatwa do rozbierania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 i 2. obudowa nie jest przesadnie dziurawa, w większości miejsc są filtry (z boku ich nie ma, tak jak w 693 - ale bok i tak mam zasłonięty). Wyjmowanie filtrów kompletnie nieprzemyślane - do wyjęcia filtra spod zasilacza trzeba odkręcić zasilacz, to wyjęcia filtru ze spodu trzeba obrócić obudowę na bok (inaczej nie sądzę, byś go włożył z powrotem), do wyjęcia filtrów z frontu trzeba zdjąć front, odkręcić śrubki i odgiąć blaszki (jak się będzie często odginać, to się zwyczajnie połamią). Z topem podobnie jak z frontem. A sama jakość filtrów też nie jest jakaś szczytowa, no ale widać, że kurz zatrzymują. W każdym razie i tak budę i filtry czyszczę kompresorem, więc mi nieprzemyślany demontaż filtrów aż tak nie przeszkadza.

3 i 4. Pod względem przestronności nie jest najgorzej, myślę, że do dwóch kart będzie w sam raz. Da się też kable za tacką upchać (zasilacz mam Corsair TX650). Jak na miditower to jest w porządku.

5. Front się zdejmuje bardzo łatwo, a top... ugh. Generalnie do zdjęcia topu trzeba anielskiej cierpliwości albo trzech rąk. A poza tym wiele do rozbierania nie ma.

Generalnie nie jestem niezadowolony z zakupu, choć gdybym przed zakupem wiedział co wiem teraz, to bym kupił Fractala Define - no ale tej budy pod SLI/CFX bym raczej nie polecił ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...