Jump to content
Szerszenix

PC do 6 000 PLN bez GPU.

Recommended Posts

Witam. Mam do dyspozycji około 6 000 PLN na stworzenie konfiguracji pod 2x GTX 780 Ti, które już są w moim posiadaniu, tak jak system. Chciałbym również zmienić monitor, na który mogę przeznaczyć około 1 500 PLN. Prosiłbym o pomoc. ^^

Jeżeli chodzi o skrzynkę to proponuję:

http://www.morele.net/inventory/info/67xqif/

Czterordzeniowy procesor z Hyper-Threading, wydajne chłodzenie na niego, płyta główna z wyższej półki, 16 GB RAM, dysk 256 GB na system i najczęściej używane gry/programy, dysk 1TB na dane, przewiewna i porządna obudowa, zasilacz z górnej półki z zapasem mocy pod SLI i nagrywarka.

Monitor np. http://www.morele.net/monitor-led-benq-progaming-24-xl2420t-9h-l7plb-qbe-429707/#div4 - 120 Hz

Czemu? Zasiłka na lata, z zapasem mocy i 7 letnią gwarancją. U mnie w zestawie i tak nie ma do czego dokładać, więc przy takim budżecie można sobie pozwolić na drogi zasilacz.

Ew. można wziąć tego XFX'a - http://www.morele.net/zasilacz-xfx-p1-1000-belx-441002/ - to w gruncie rzeczy bardzo podobna zasiłka (ta sama platforma), ale Seasonic ma bodajże lepszy wentyl i do tego 2 lata dłuższą gwarancję, więc osobiście wolałbym dopłacić tę stówkę do SS.

Spaliłby ci się zasilacz za 800-900 zł po 6 latach, mimo że jest nadal na gwarancji, i nie odesłałbyś go na gwarancję? Dziwny tok rozumowania. ;>

W najlepszym wypadku otrzymałbyś nowszy model, ew. zwrot pieniędzy, bo pewnie za 6 lat tej zasiłki już nie będą produkować, a i z naprawą mogą być problemy.

Ale niech autor wybierze co mu pasuje.

• Upvote 1

Dzięki wszystkim za udzielenie się w temacie. Dziś w końcu miałem czas, żeby postawić system i odpalić pierwsze tytuły. Komp jest niesamowity! Oto co udało mi się złożyć:

Zasilacz: Corsair Professional Platinum Series AX 1200W

Pamięć: Kingston Limited Edition Na'Vi HyperX 16GB (2x8GB) 1600 MHz dual channel

Procesor: i7 4930K (jeszcze nie kręcony)

Karta Graficzna: 2x Zotac GTX 780Ti

Dyski: WD Red, 3.5", 3TB, SATA/600, 64MB cache oraz SSD Plextor 2.5', 256GB, SATA III (520/390MB/s)

Chłodzenie CPU: Phanteks PH-TC14PE

Płyta główna: Asus P9X79 Intel X79 LGA 2011

Obudowa: Cooler Master Cosmos SE

Pozostała jedynie kwestia monitora, ewentualnie trzech. ^^

@RoZy dzięki za link. Zainteresował mnie model FlexScan EV2436W. @XeoN Dopiero dziś będę się zabierał za instalacje Frapsów i innych potrzebnych mi programów, więc będę mógł sprawdzić dokładniej. W benchmarkach w 1080p z maksymalnymi ustawieniami (catzilla, 3dm11) Crysis 3 wykręcił odpowiednio 20 532/20 441 punktów, AC IV 20 668/20 711.