Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GDIT

Problem ze słuchawkami

Polecane posty

Witam,

dzisiaj słuchając czegoś na komputerze, w pewnym momencie po prostu przestała mi działać prawa słuchawka. Używam Creative Sound Blaster Tactic 3D Alpha, słyszałem, że bywają czasami problemy z kablem z czym się zgodzę bo nie jest najlepszej jakości a do tego cienki i dosyć miękki. Sprawdziłem już wszystko, wiem, że problem dotyczy czegoś w słuchawkach, ponieważ patrzyłem w ustawieniach balansu i lewa słuchawka działa bez zarzutów ale prawa, nieważne co bym robił i tak nie działa. Proszę o pomoc, nie wiem czy jedynym wyjściem będzie oddanie słuchawek na gwarancję, która z tego co pamiętam jest czy może istnieje inne wyjście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze słyszałem, że Creativy często mają ten problem? Poza tym kilka tygodni temu próbowałem użyć mikrofonu (doczepiany) i dupsko, nic. Dobrze o tyle, że mikrofonu aż tyle nie używam. Kwestia tylko tego, że zmienię te słuchawki na nowe a one znowu mogą się wywalić. W tym momencie możliwe, że po prostu powinienem się zastanowić nad nowymi bo mogę wpaść w błędne koło. Ważne dla mnie, aby były do max. 350 zł, raczej przewodowe ale z dobrym kablem, mikrofon jeśli już to wbudowany i nie wyjmowalny. Jakieś propozycje?

EDIT: Znalazłem problem. Przy panelu sterowania (to coś na czym można zmieniać głośność, włączać/ wyłączać mikrofon) po prostu lekko przerwał się kabel, nie do końca ale widać jak wystają druciki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzone jest na pewno bo sama z siebie nie przestaje działać jedna słuchawka. Poza tym dochodzi fakt z mikrofonem. Za kabel pewnie nie przyjmą ale możliwe, że problem z mikrofonem leży gdzieś głębiej w słuchawkach i wtedy gwarancja będzie się zgadzać. Tak myślę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam obecnie cos takiego tylko ze normalnie sobie gralem i nagle cos mi strzelilo w prawym uchu i po chwili juz nie dzialala prawa. Tzn dzialala ale duzo ciszej niz lewa. Kabel nie jest zniszczony bo patrzylem. Nie wiem czy isc z grawancja czy da sie to samemu naprawic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany, czy to wystarczający pretekst, żeby odkopywać tak stary temat, ale nich Ci będzie - zakładając, że to problem z przerwanym/niezbyt stykającym kablem, to samodzielną naprawą właściwie pozbawisz się gwarancji, więc sensowniej byłoby zacząć od wysłania ich na gwarancję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...