Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kobriks

Czy jest sens kupować dualshock'a 4 do PC?

Polecane posty

Jak w temacie, ten pad ogromnie przypadł mi do gustu i chciałbym go kupić do PC. Nie wiem jednak jak wygląda kwestia wsparcia dla PC od sony. Podobno miały być jakieś sterowniki w dniu premiery ale "do podstawowych funkcji", poza tym nie wiem czy w ogóle pozwalają one by normalnie grać. Stąd moja prośba o opinie (najlepiej kogoś kto testował ten pad na PC) na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną touchpad, wibracje i możliwość podpięcia słuchawek/headsetu nie są obsługiwane, cała reszta czyli przyciski i analogi działają.

Wystarczy podpiąć i presto, możesz grać, sterowniki nie są potrzebne.

Na win7 na działa kabelkiem (sprawdzone), na win8 ponoć da się podłączyć bezprzewodowo.

Sterowniki które odblokowują funkcje o których wspomniałem wcześniej mają pojawić się niedługo, więc jeśli jesteś nie do końca pewny, proponuje poczekać.

Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup już teraz, sugeruję ściągnąć x360ce i go skonfigurować, żeby twój PC wykrywał DS4 jako pada od xboxa, ułatwi ci to granie bo nie będziesz musiał później konfigurować sterowania w grach.

Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to mogę ci wytłumaczyć. Zresztą, jest też dużo poradników online.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać na oficjalny soft od sony.

I tu właśnie jest problem. Nie przypominam sobie by sony zapowiedziało wydanie oficjalnego softu do PC (błagam powiedzcie, że się mylę). A co do nieoficjalnego wsparcia jakoś nie wydaje mi się by mogło pozwolić na bezproblemowe używanie pada w grach, czy pozowlić na wykorzystanie w pełni jego potencjału (ja ce touchpaaad).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nah, chodziły słuchy o sterownikach, aczkolwiek jak teraz szukam, faktycznie nie mogę nigdzie znaleźć oficjalnego potwierdzenia.

Tak czy siak, nawet jeśli oficjalnie sterowniki się nie pojawią, to od czego jest scena PC? Dam sobie rękę uciąć, że ktoś napisze odpowiedni soft.

Więc tak jak mówiłem, skoro nie jesteś pewny to jeszcze się wstrzymaj. DS4 to nie zając, nie ucieknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...