Jump to content
soska66

Steam i aktywacja przez VPN

Recommended Posts

Czy ktos sie orientuje jaka jest ewentualna kara za aktywacje gry przez VPN? Czy jest to permanentny ban czy tylko czasowy? Support przyjmuje ewentualne wyjasnienia?

W czasie aktualnych wyprzedazy kupilem na amazon.com 3 klucze steam - Outlast, Dishonored i Metro: Last Light. Dwie pierwsze aktywowaly sie na steamie bez problemu. Metro natomiast zostalo odrzucone bo okazalo sie, ze ma region locka na Ameryke, o czym jasno strona produktu nie mowi (tzn mowi, ze produkt jest dla klientow z USA, ale taki tekst widnieje na stronie kazdego steamowego klucza, rowniez tych, ktore aktywuja sie bez problemu). Przez amazon.com kupilem w przeciagu ostatnich 2 lat lacznie 12 kluczy steamowych i zadna nie miala nigdy region locka.

Mam konto na SurfEasy VPN do Netflixa i paru innych rzeczy i niejako z rozpedu, myslac bardziej o 13 dolcach,ktore na Metro wydalem, przelaczylem sie na amerykanskiego VPNa i aktywowalem gre. Refleksja naszla mnie dopiero po aktywacji.

Teraz zastanawiam sie czy powinienem za wczasu napisac do supporta Steama i wyjasnic sytuacje (ryzykujac kare) czy olac to. I wlasnie pytanie czy w przypadku gdy to zostanie wykryte, ban jest permanentny, czy idzie supportowi wyjasnic sytuacje itp. Mam niemal 200 gier na Steamie, wszystkie z legalnych sprawdzonych zrodel. Nigdy tez wczesniej nie uzylem VPN do aktywacji. I to nie jest tez tak, ze uzylem VPN do zakupu gry taniej

Czy ktos mial doswiadczenia (przykre lub zadne) na tym polu?

Zwykle w takich przypadkach kiedyś może ci zniknąć ta gra z biblioteki, ale nie wiem czy będą cię sprawdzać pod tym kontem ponieważ jest to obrona przed aktywowaniem tańszych kluczy na droższych rynkach podczas gdy w twoim przypadku jest odwrotnie. tongue_prosty.gif

Ale tak czy siak, nie zdziw się jeśli kiedyś ci gra zniknie.

Wspominałeś, że kupowałeś klucze przeznaczone dla Amerykanów - ci od Steama mogą ci się do tego przyczepić, znam opowieść jakiegoś osobnika, który korzystając z amerykańskiego IP kupił Saint Row 3, a poźniej transkacja została mu unieważniona.

Nie nie. Zle zrozumiales (albo ja niejasno to opisalem). Klucz zostal kupiony normalnie z mojego domowego adresu IP z amerykanskiego Amazona. Bo mozna to zrobic bez problemu - klucze z rynku amerykanskiego sa w 99% bez region-locka a Valve nie interesuje zrodlo zakupu tylko wlasnie region-lock (no i legalnosc samego klucza). Problem polega na w tym, ze ta jedna gra akurat ma region locka na USA. I to wlasnie aktywacji (nie zakupu) dokonalem przez VPN. Co notabene w sumie wcale mi nie wyszlo na korzysc bo gierka jest w dzisiejszej przecenie dziennej za ta sama cene (chocby z tego chociaz powodu nawet usuniecie gry z mojej listy nie ma sensu wink_prosty.gif ).

No wiec koniec koncow chodzi o to, ze zakup odbyl sie poza steamem a tylko aktywacja przy uzyciu VPN. I tylko tej jednej gry. Nigdy wczesniej nie zalogowalem sie przez VPN do steama w celu nawet przejrzenia oferty przeznaczonej na rynek amerykanski. Moja 'szkodliwosc' czynu jest w sumie zerowa a jedyne czego mozna sie przyczepic to jednorazowe zlamanie ToS. No ale watki o banach czasem sie przewijaja na forach dlatego staram sie rozszyfrowac co mi ewentualnie grozi w tym konretnym przypadku. Jesli jest to usuniecie gry z konta, to nie mam problemu. Gorzej jakby rzeczywiscie banowali cale konta i nie dali sobie nawet sytuacji wytlumaczyc

Edited by soska66

Jeżeli taka sytuacja miała miejsce tylko jeden raz to w najgorszym przypadku mogą usunąć ci grę z biblioteki. Gorzej, gdybyś coś kupował na amerykańskiej wersji Steama - wtedy ban byłby pewniejszy od otrzymania rachunku telefonicznego. Valve bardzo surowo karze takie zagrania.

W sumie, to z jednej rzeczy zdalem sobie sprawe teraz. Na codzien mieszkam w Irlandii ale na liscie gier doliczylem sie 11 gier, ktore kupilem i aktywowalem w Polsce (a ktore mialy region locka na Polske lub wschodnia czesc UE). No ale to troche inna sytuacja bo na wykazie bylyby kilkukrotne logowania z polskiego IP, co by dowodzilo, ze w danym momencie tam wlasnie przebywalem. Nie to samo co jednokrotne logowanie sie przez VPN :)

Zobaczymy co z tego bedzie