Jump to content
OlexisPL

Większość gier nie działa, dxgi.dll...

Recommended Posts

Witam. Mam w sumie wyższego stopnia problem z grami. Wczoraj formatowałem komputer, bo tak był zaśmiecony, i tak cieły gry, że masakra. Radzę wziąść jakieś przekąski, bo teraz będę opowiadać wam moją urzekająca historię.

Otóż tak, wczoraj po instalacji Skype, Chrome i takich tam dla mnie potrzebnych rzeczy zabrałem się za instalację Steam'a oraz Call of Duty: Black Ops II. Gdy gra się zainstalowała i zaktualizowała od razu ją włączyłem. Wyskoczyło okienko "Steam przygotowuję grę COD:BO2 (czy coś takiego) do uruchomienia gry." a tuż po tym "Program Call of Duty: Black Ops II przestał działać". Myślałem, że to wina tego ponieważ miałem Viste SP1 i mało aktualizacji. Czekałem do czasu aż zrobi się do SP2 i wszystko ładnie zaktualizuję, w między czasie instalowałem Battlefield 3. Dzisiaj w końcu wyskoczyła mi informacji o tym, że dodatek Service Pack 2 jest dostępny do pobrania. Czekałem aż się BF3 zrobi bo niewiele zostało, a gdy już się zrobił zadowolony pobrałem i zainstalowałem SP2. System się zresetował, włączył a ja na pierwszy ogień odpaliłem BO2. Dalej się wyświetlał komunikat, że przestał działać, później spróbowałem z BF3 to wyskoczył mi taki błąd - "missing dll dxgi.dll function createdxgifactory1" a jakiś czas później Windows poinformował mnie, że mam jakieś problemy. Z ciekawości kliknołem, a tam pisało własnie o Black Ops 2 i o jakimś dxgi.dll. Myślałem, że stary DirectX, dlatego pobrałem DX11 i dalej to samo. Przeczytałem już chyba z 50 tematów o tym, dużo było propozycji, wszystkim działało jak trzeba, ale oczywiście mi nie. Poźniej Windows coś mi pieprzył, że coś jest uszkodzone w woluminie i żebym przeprowadził test w wierszu poleceń komendą chkdsk. Zrobiłem go i coś wykrył, pisało, że naprawi przy następnym uruchomieniu kompa. Natychmiast zresetowałem PC, no i rzeczywiście coś naprawiał, pisało coś tam o indeksach. Po jakimś czasie PC się włączył, znów włączam po kolei BO2, BF3 i dalej, dalej ten [beeep] błąd. Wyczytałem na innych forach, żeby gość pobrał DLLSuite. Pobrałem go i odpaliłem, on szukał błędów a ja przeglądałem komixxy.pl, później sprawdziłem to pisało mi, że naprawił tylko połowę, a jeżeli chcę dalej naprawiać to żebym kupił ten program, a on kosztował ponad 120zł...ja dziękuje za takie coś, ale odsunełem to okienko na bok i z ciekawości po kolei na tej liście błędów szukałem tam tego dxgi.dll, i co bardzo mnie to ździwiło to to, że go tam wcale nie było. Znalazłem też na innych forach żebym ręcznie pobrał dxgi.dll i go wsadził w C>Windows>System32. Ale gdy chcę go przenieść wyskakuje mi info że nie mam uprawnień. Jako, że komputer był formatowany, to jest tylko moje konto, w dodatku jestem Adminem, UAC wyłączyłem i nie wiem o co chodzi. A gry dalej nie działają...

Podsumowując:

1. Po instalacji DX11 oraz Service Pack 2 gry wciąż nie działają.

2. Był jakiś problem z dyskiem, ale komputer sobie z nim poradził, jednak gry dalej swoje.

3. Próba naprawy dxgi.dll programem DLLSuite i tak by się chyba nie udała gdybym miał zakupioną wersję, ponieważ nie znalazłem tam nic o dxgi.dll...

4. Podczas manualnej instalacji dxgi.dll w C>WIndows>System32 przeszkodził mi komunikat o tym, że nie mam uprawnień, mimo tego moje konto jest typu Admina, a UAC jest wyłączone. Chciałem usunąć starego dxgi.dll z 2008 roku, jednak co z nim niezrobie o pisze, że niemam uprawnień.

Naprawdę proszę o pomoc, bo na pewno coś da się z tym zrobić, ale ja już kompletnie zostałem spłukany z pomysłów.

Komputer:

OS: Windows Vista Home Premium 32bit Service Pack 2

CPU: Intel Pentium Dual-Core 2,80GHz E6300

GPU: Sapphire Radeon HD 4670 512MB

MOBO: Gigabyte GA-G31M-ES2L

RAM: 3GB

HDD: 300GB podzielony na dwie partycje C: 39GB D: 259GB

Wiem, że komp za słaby na BF3, ale ja tylko kampanie chcę przejść do końca. Przed formatem i jakimś dziwnym działaniem kompa gra ładnie chodziła na Medium w 1280x720p.

Edited by OlexisPL
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...