Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

OlexisPL

Większość gier nie działa, dxgi.dll...

Polecane posty

Witam. Mam w sumie wyższego stopnia problem z grami. Wczoraj formatowałem komputer, bo tak był zaśmiecony, i tak cieły gry, że masakra. Radzę wziąść jakieś przekąski, bo teraz będę opowiadać wam moją urzekająca historię.

Otóż tak, wczoraj po instalacji Skype, Chrome i takich tam dla mnie potrzebnych rzeczy zabrałem się za instalację Steam'a oraz Call of Duty: Black Ops II. Gdy gra się zainstalowała i zaktualizowała od razu ją włączyłem. Wyskoczyło okienko "Steam przygotowuję grę COD:BO2 (czy coś takiego) do uruchomienia gry." a tuż po tym "Program Call of Duty: Black Ops II przestał działać". Myślałem, że to wina tego ponieważ miałem Viste SP1 i mało aktualizacji. Czekałem do czasu aż zrobi się do SP2 i wszystko ładnie zaktualizuję, w między czasie instalowałem Battlefield 3. Dzisiaj w końcu wyskoczyła mi informacji o tym, że dodatek Service Pack 2 jest dostępny do pobrania. Czekałem aż się BF3 zrobi bo niewiele zostało, a gdy już się zrobił zadowolony pobrałem i zainstalowałem SP2. System się zresetował, włączył a ja na pierwszy ogień odpaliłem BO2. Dalej się wyświetlał komunikat, że przestał działać, później spróbowałem z BF3 to wyskoczył mi taki błąd - "missing dll dxgi.dll function createdxgifactory1" a jakiś czas później Windows poinformował mnie, że mam jakieś problemy. Z ciekawości kliknołem, a tam pisało własnie o Black Ops 2 i o jakimś dxgi.dll. Myślałem, że stary DirectX, dlatego pobrałem DX11 i dalej to samo. Przeczytałem już chyba z 50 tematów o tym, dużo było propozycji, wszystkim działało jak trzeba, ale oczywiście mi nie. Poźniej Windows coś mi pieprzył, że coś jest uszkodzone w woluminie i żebym przeprowadził test w wierszu poleceń komendą chkdsk. Zrobiłem go i coś wykrył, pisało, że naprawi przy następnym uruchomieniu kompa. Natychmiast zresetowałem PC, no i rzeczywiście coś naprawiał, pisało coś tam o indeksach. Po jakimś czasie PC się włączył, znów włączam po kolei BO2, BF3 i dalej, dalej ten [beeep] błąd. Wyczytałem na innych forach, żeby gość pobrał DLLSuite. Pobrałem go i odpaliłem, on szukał błędów a ja przeglądałem komixxy.pl, później sprawdziłem to pisało mi, że naprawił tylko połowę, a jeżeli chcę dalej naprawiać to żebym kupił ten program, a on kosztował ponad 120zł...ja dziękuje za takie coś, ale odsunełem to okienko na bok i z ciekawości po kolei na tej liście błędów szukałem tam tego dxgi.dll, i co bardzo mnie to ździwiło to to, że go tam wcale nie było. Znalazłem też na innych forach żebym ręcznie pobrał dxgi.dll i go wsadził w C>Windows>System32. Ale gdy chcę go przenieść wyskakuje mi info że nie mam uprawnień. Jako, że komputer był formatowany, to jest tylko moje konto, w dodatku jestem Adminem, UAC wyłączyłem i nie wiem o co chodzi. A gry dalej nie działają...

Podsumowując:

1. Po instalacji DX11 oraz Service Pack 2 gry wciąż nie działają.

2. Był jakiś problem z dyskiem, ale komputer sobie z nim poradził, jednak gry dalej swoje.

3. Próba naprawy dxgi.dll programem DLLSuite i tak by się chyba nie udała gdybym miał zakupioną wersję, ponieważ nie znalazłem tam nic o dxgi.dll...

4. Podczas manualnej instalacji dxgi.dll w C>WIndows>System32 przeszkodził mi komunikat o tym, że nie mam uprawnień, mimo tego moje konto jest typu Admina, a UAC jest wyłączone. Chciałem usunąć starego dxgi.dll z 2008 roku, jednak co z nim niezrobie o pisze, że niemam uprawnień.

Naprawdę proszę o pomoc, bo na pewno coś da się z tym zrobić, ale ja już kompletnie zostałem spłukany z pomysłów.

Komputer:

OS: Windows Vista Home Premium 32bit Service Pack 2

CPU: Intel Pentium Dual-Core 2,80GHz E6300

GPU: Sapphire Radeon HD 4670 512MB

MOBO: Gigabyte GA-G31M-ES2L

RAM: 3GB

HDD: 300GB podzielony na dwie partycje C: 39GB D: 259GB

Wiem, że komp za słaby na BF3, ale ja tylko kampanie chcę przejść do końca. Przed formatem i jakimś dziwnym działaniem kompa gra ładnie chodziła na Medium w 1280x720p.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...