Jump to content
Neithan138

Dark Souls - black screen

Recommended Posts

Witajcie!

Tyle emocji co DS nie wzbudziła we mnie chyba żadna gra. Nawet GTA4 było znacznie łatwiejsze do ogarnięcia pod względem technicznym.

Mój problem polega na tym, że po uruchomieniu gry z poziomu Steama pojawia się czarny ekran, na którym wyskakują bodajże trzy powiadomienia od GfWL (m.in. o tym, że udało mi się poprawnie zalogować). Jednakże gra w dalszym ciągu się nie włącza, a po naciśnięciu na black screen pojawia się komunikat, że program przestał działać.

Na różnych stronach anglojęzycznych wyczytałem, że w takim wypadku pomaga przeinstalowanie GfWL oraz GfWM i faktycznie, wczoraj to zrobiłem i gra się uruchomiła. Niestety dzisiaj pojawił się ten sam problem, przy czym reinstalacja owych dwóch składników nie daje kompletnie żadnego rezultatu.

Jestem tym bardziej wkurzony, że pierwsze dwie godziny, które udało mi się pograć były naprawdę znakomite, a według licznych opinii "im dalej w las, tym lepiej" smile_prosty.gif

Muszę zaznaczyć, iż korzystanie ze Steama w DS jest dla mnie niezbędne, dlatego nie ma innej opcji niż instalacja przez ściągnięcie gry z jego serwerów. Mogę też dodać, że używam DSfix'a, ale to na pewno nie jego wina, bo przy niepatchowanej grze dzieje się to samo. Wiem, że wielu użytkowników forum gra w DS, więc jeśli ktoś potrafiłby mi pomóc, byłbym bardzo wdzięczny smile_prosty.gif

Moja specyfikacja:

CPU: Core i3 540 @ 3.07GHz

GPU: Gigabyte HD5770

RAM: 4GB Geil

Płyta główna: Asus P7P55 LX

Zasilacz: BeQuiet! L7-530W

Router: Linksys WRT54GL

Próbowałeś weryfikacji plików gry? PPM na tytuł gry w bibliotece > Właściwości > Pliki Lokalne.

Gra może też lepiej zadziałać jeśli w DSfix'ie ustawisz aby uruchamiała się w formie "Borderless Window" lub wyłączysz wyświetlanie się grafik producentów na początku.

Znalazłem pewne rozwiązanie. Otóż w głębinach netu odszukałem poradę, mówiącą o zmianie pewnego ustawienia w AMD CCC. Chodzi mianowicie o "Czekanie na odświeżenie pionowe", którą znaleźć można w zakładce Gry/Ustawienia aplikacji 3D. Należy ustawić tę opcję na "Zawsze wyłączone".

Niestety nie rozwiązuje to problemu w całości i opisana w pierwszym poście sytuacja nadal występuje, tylko że znacznie rzadziej. Teraz da się jako tako uruchamiać grę.