Jump to content
Pawelloski7783

Asus Xonar DX - BSOD w grach

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Dzisiaj dotarła do mnie karta dźwiękowa ASUS Xonar DX. Po początkowych problemach z uruchomieniem systemu (Kilka razy zawiesił się w trakcie ładowania, jednak wydaje mi się ze był to problem z wyświetlaniem obrazu (?), a gdzieś w tle był ekran logowania) udało mi się uzyskać dźwięk. Po początkowych zachwytach przy muzyce przyszedł czas na przetestowanie karty w grach. Niestety po chwili gry obraz znika (ekran staje się czarny, ale monitor dostaje sygnał), w tle pojawia się BSOD (którego nie widać, jest tylko informacja po ponownym uruchomieniu) a komputer się restartuje.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Problem występuje we wszystkich grach jakie uruchomiłem do tej pory, tj: TESV:Skyrim, CoD:Ghosts, Naruto Shippuden:UNS3FB oraz Smite.

Specyfikacja mojego PC:

Procesor: Intel Core i5 2500K @ 3.30Ghz

Karta Graficzna: ASUS GeForce GTX 570 DirectCUII

Płyta Główna: MSI P67A-C45

Pamięć RAM: Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

Zasilacz: XFX 650W

System: Windows 7 x64

Tak, tak i... hmm... Poprzednia karta była zintegrowana. Akutualnie jest wyłączona w BIOS (EFI?), a sterowniki do niej są usunięte poprzez menadżer urządzeń, jednak samo "Realtek HD Audio" nie chce się usunąć poprzez panel sterowania (Screen 1). Po przeczytaniu wątków na innych forach zainstalowałem nieoficjalne sterowniki. Dzięki nim nie występuje już BSOD, tylko zwykły błąd (być może to jedynie zbieg okoliczności, screen 2)

SS1:zx78.png

SS2:r8v5.png

EDIT: Kierując się kodem blędu zdgiagnozowałem że to nie Xonar odpowiada za BSOD'y, Sprawa przedstawia się następująco: Zaraz po uruchomieniu gra utrzymuje płynność (dla przykładu podam CoD:Ghosts 1920x1080) na poziomie ~40FPS. Wraz z przechodzeniem mapy framerate stale spada. Ostatecznie utrzymuje się na około 10FPS. Po chwili następuje wyłączenie się ekranu - czasami występuje tu BSOD, raz pojawił mi się błąd "NVIDIA Kernel Driver", a raz ekran był wyłączony, jednak system zachował sprawność (było słychać dźwięk wyłączania systemu). Przepraszam za błędną ocenę sytuacji, i proszę o pomoc w tej sprawie.

Edited by Pawelloski7783

Jak Nvidia, to zacznij tym razem od dokładnego usunięcia sterowników od karty graficznej. Aczkolwiek wcale nie musiała być to koniecznie błędna diagnoza (po instalacji dźwiękówki coś się może gryźć), dlatego sprawdziłbym najpierw, czy bez niej (i jej oprogramowania) występuje problem.