Jump to content
Skreedi

Rozwiązany: C# - Podręcznik

Recommended Posts

Cześć, rozglądam się ostatnio za jakimś podręcznikiem z którego mógłbym się nauczyć programowania w C#, sprawdziłem księgarnię online i jest trochę książek ale które wg was jest godna polecenia?

Z programowaniem już miałem kontakt - troszeczkę Javy w domu, C++ i właśnie C# w szkole więc co nie co z zakresu ogólnego wiem. Chciałbym natomiast uczyć się na własną rękę w domu bo w szkole to tak średnio mi idzie.

Uprzedzając odpowiedzi - wiem, że da radę nauczyć się z sieci ale jednak wolałbym jakąś książkę, oczywiście jeśli jest jakaś dobra i w miarę "świeża".

Nie miałem jej w ręku, więc nie mam zdania. Na podstawie spisu treści powiedziałbym, że dość kompleksowo pokrywa zagadnienia z .NET. Nie widziałem tam jednak nic o dostępie do baz danych - to zauważalny brak, bo niemal każda aplikacja większa od kalkulatora z bazy w jakiś sposób korzysta.

Zastanawia mnie też tłumaczenie - refleksja została nazwana "odzwierciedlaniem".

• Upvote 1

Hm, czyli lepiej chyba będzie jak wybiorę coś sprawdzonego i jak widać pełniejszego, szczególnie, że temat baz danych przyda mi się do pracy zaliczeniowej.

Tak mnie jeszcze zastanawia, czy w C# 5.0 i .NET 4.5 zaszły jakieś większe i znaczące zmiany, które sprawiłyby, np. trudność ze zrozumieniem czegoś ze starszych książek, np. z tej którą polecasz? Czy raczej zostały wprowadzone jakieś dodatkowe "ficzery", które w żaden sposób nie zaburzają "głównego trzonu" języka znanego z poprzednich wersji?

Nowe ficzery, biblioteki, optymalizacje. Starsze książki ciągle są aktualne i nawet jakbyś wziął taką o .NET 3.5 to też da Ci całkiem niezły zasób wiedzy. Zacznij z czymkolwiek - i tak najwięcej wiedzy zdobywa się tworząc coś. Poczytaj z tydzień, zrób z 5 prostych przykładów, a później wymyśl jakiś większy projekt (kilka formatek/stron, baza danych) i spróbuj go stworzyć (system biblioteczny, elektroniczny dziennik, system obsługi szpitala itp).

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...