Skocz do zawartości

Komputer do około 3000 złotych & upgrade


Takuim

Polecane posty

Wtam,

Obecnie posiadam taki zestaw.

Płyta główna: Gigabyte GA-EP45-DS3LR

Obudowa: CoolerMaster Elite 330 Black-Silver

Karta graficzna: GeForce GTS 250 Gainward 1 GB

Dysk twardy: Seage 320 GB

Ram: Titanium 2x 2GB DDR2 800MHz

Procesor: Intel Core2 Duo E7500 2.93GHz BOX

Otóż chce zostawić co się da z tego zestawu i wymienić to co najważniejsze w grach. Czyli procesor, kartę graficzną (i co za tym idzie płytę główną) oraz RAM. Elementy które można dokupić później olewam, dlatego np. z wymarzonym dyskiem SSD się wstrzymam.

Komputera podkręcać nie zamierzam bo po prostu się na tym nie znam. W grę wchodzi kupienie fabrycznie podkręconych podzespołów.

Zależy mi głównie na mocy obliczeniowej. Ma wytrzymać jak najdłużej i ciągnąć nowe gry jak się da co najmniej do połowy obecnej generacji (o ile to w ogóle możliwe..). Zastanawiałem się nad procesorem 8 rdzeniowym od amd, bo podobno wielowątkowość ma mieć duże znaczenie w najnowszej generacji, co myślicie?

PS: Rozdzielczość jakiej używam w grach to 1650x1050.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety PATA. W takim przypadku trzeba go wliczyć w budżet:

http://www.morele.ne...ry/info/dEKI65/

Prócz tego dałem obudowę - do tej CM nie zmieści się GTX770, chyba że jakaś skrócona wersja. Zasilacza w ogóle nie podałeś, toteż go umieściłem. Masz tu jeszcze najtańsze w sklepie 8GB RAM polskiego producenta, i5, porządną płytę, nagrywarkę na SATA, wspomnianego GTX770 ze świetnym chłodzeniem i, stety lub niestety, białą obudowę, która pomieści kartę i ma 4 wentylatory fabrycznie zamontowane. Praktycznie nowy komputer, ino dysk zostawiasz (jeśli wystarcza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XeoN

Niestety, ale obecnie na morelach nie ma żadnego Z3 oraz M23 tak jak mówi jantomx. W takim wypadku pozostaje chyba tylko N300, bo Brutusa 410 już nie warto brać, jego era się skończyła ;)

Ewentualnie jeszcze taki "mercedes"

http://www.morele.net/obudowa-bitfenix-merc-alpha-midi-tower-bfc-mrc-100-kkx1-rp-czarna-504856/

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/

to ta usługa.

Jeśli będziesz zamawiał to przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz

O44Y129AC8

i naciśnij obok wyślij to koszt montażu się na 1 złoty a wysyłka będzie darmowa.

Zamiennie zamiast montażu możesz wybrać pendrive, dokładnie ten

http://www.morele.net/pendrive-good-ram-gooddrive-twister-4gb-czarny-196953/

Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu

WP35ZXZG5A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merc jest bardzo dobrą obudową, do jej zalet należy przede wszystkim 4 USB 2.0 na froncie, gdzie teraz wszędzie są tylko 2. No i duże karty pomieści, w tym 292 mm Gigabyte bez problemu. 1 wentyl, ale aż 7 dodatkowych można zamontować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się propozycje. Prawie wszystkie wymienione obudowy mi się podobają, może mi ktoś napisać jaka musi być ich kompatybilność, uATX? W swoim obecnym pc mam dwa wentylatory które mogę wykorzystać.

Karta GTX 770 wydaje się bardzo wydajna pod względem ceny, natomiast zastanawiam się czy nie będzie wymagane dodatkowe chłodzenie do procesora. Nie wiem czy to wina umiejscowienia mojego pc, czy czegoś ale zawsze latem temperatura w środku skakała niebezpiecznie wysoko, dlatego do obecnego pc byłem zmuszony kupić cooler Katana II który bardzo dobrze obniżył temperaturę procesora (komputer regularnie czyszczony z kurzu także to nie był problem).

Ogólnie mam złe doświadczenia z przegrzewającymi się podzespołami, myślę nad kupnem jakiegoś stabilnie mocowanego chłodzenia np. do zestawu podanego przez Omasa. Zastanawiałem się też czy nie lepszy byłby ośmio rdzeniowy procesor AMD FX-8350? Lub jakiś lepszy intel. W ostateczności dołożyłbym te 300-400 zł bo bardzo zależy mi na dobrym procesorze, szczególnie do tak dobrej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...