Jump to content
KMyL

Kraina lodu/Frozen(2013)

Recommended Posts

new-trailer-for-disney-s-frozen-watch-now-145446-a-1380215558-470-75.jpg

Reżyseria: Chris Buck, Jennifer Lee

Muzyka: Robert Lopez, Kristen Anderson-Lopez

Czas trwania: 108 minut

Trailery (PL): http://youtu.be/vaXLj9O0vlE / http://youtu.be/PpP3QUO-2TI

Trailery #2 (ENG): http://youtu.be/2Jw-AeaU5WI / ----> http://youtu.be/FLzfXQSPBOg <---- (!)

Jeśli trailery to niewystarczający materiał: Księstwo Arendelle- mamy dwójkę księżniczek: Else i Annę. Przy czym ta pierwsza ma niedługo awansować na królową... I plany te krzyżuje jej umiejętność władania żywiołem lodu. No a że Elsa nie potrafi nad tą mocą zapanować, a ponadto geneza jej powstania/przebudzenia ma związek z traumatyczną sytuacją z dzieciństwa (w której udział najprawdopodobniej brała też /Anna)- tak, Elsa ucieka, "a wraz z nią lato"- tzn. Królestwo spowija sroga zima, której końca (wraz z Elsą) nie widać confused_prosty.gif

Tak więc Anna postanawia ratować i siostrę i królestwo, udając się w niebezpieczną wyprawę. Oczywiście po drodze zdobędzie nowych towarzyszy, ale czy mimo ich pomocy uda im się przywrócić ład w królestwie?

Jak widać na plakacie, czy na trailerach: film twórców Wreck it Ralph i Tangled. No a że ten pierwszy film mi się podobał, natomiast ten drugi BARDZO bardzo mi się podobał...

No ale nie- obejrzałem polskie trailery i jakoś optymizmem nie kipiałem- czuć ten styl graficzny z "Zaplątanych", ale nie byłem jakoś napalony...

Do czasu aż obejrzałem angielskie trailery (głównie en drugi, wyróżniony powyżej) który mnie po prostu kupił... Albo mi ten film sprzedał... whatever- wiem, że muszę go obejrzeć!

A premiera już (momencie tworzenia tego wątku) za dwa dni: 29-XI-2013.

Ktoś oprócz mnie czeka?

PS: No a że to forum CD-A to wspomnę o internetowych gierkach związanych z najnowszą produkcją Disney'a, dostępnych na stronie http://movies.disney.com/frozen/games : TripleA to to nie jest, a nawet double... ale z "Block Party" bawiłem się przez kilka minut nawet nawet wink_prosty.gif

Link to comment
Share on other sites

Strasznie się zawiodłem na tym filmie. Nie oczekiwałem jakoś wiele, a dostałem typową fabularną sztampę, nudnych bohaterów (poza Olafem) wkurzające na każdym kroku piosenki. Nawet dubbing bywał lepszy.

Całość ratuję efekty wykonanej animacji oraz wspomniany bałwanek Olaf.

Link to comment
Share on other sites

Obejrzałem i bardzo mi się podobało. Dubbing był na wysokim poziomie, fabuła też, a Olaf jest jedną z najlepszych postaci w filmach Disneya. Bardzo fajne były piosenki, których nie może zabraknąć. No i oczywiście humor, choć tu było go, wydaje mi się, mniej niż w Zaplątanych.

Czyli: bardzo polecam, bo to świetna baja jest.

Link to comment
Share on other sites

Obejrzalem w sumie przypadkiem, bo byl jedyna dostepna w czasie lotu kreskowka, ktorej wczesniej nie widzialem. Angielski dubbing pierwsza klasa, piosenki tez bardzo fajne, a i humor niezly. Pod wzgledem stworzonych na potrzeby animacji postaci mamy do czynienia z gorna polka. Od strony technicznej tez bez zarzutu. Podsumowujac - z checia obejrze jeszcze raz.

Link to comment
Share on other sites

Tyle razy już to leciało na HBO... Tyle czasu już od premiery... I w końcu przyszedł śnieg.

I w końcu naszła mnie myśl, aby się o tym filmie tutaj wypowiedzieć.

I osobiście jestem zawiedziony.

Zaczynając od zalet- jak to w kreacjach Disney'a postacie zwierzęce, albo ujmując to dość ogólnie "inne" są mocną stroną wielu produkcji i śmiem stwierdzić, że Olaf nie zaniżył średniej. Co prawda renifer Sven blaknie na jego tle, ale Olaf na prawdę spełnił swoją rolę.

Do tego muzyka- powrót musicalów! Tak, tak tak! Zapewne większość dziś jest na przekór irytującym wstawkom, ale ja nie. Ładne wokale singlowe, jak i chóralne + użyty sprzęt muzyczny, oraz wpasowanie muzyki w obraz. Też daję plusa.

...

A reszta idzie w minusy >.< Tempo może nie pędziło, ale nie dało nawet porządnej chwili na oddech w momentach, które by tego wymagały.

Na dodatek ta kiczowatość, "taniość", niekonsekwencja,mętna spójność i banały... Często przy "rozwoju sytuacji" sadziłem soczystego facepalma.

No i muszę dodać, że wspomniane przeze mnie plusy bladną w polskiej wersji językowej ;_;

No dobra: animacja też jest godna pochwały i jest odporna na powyższy wers.

Hype był duży, oczekiwania po trailerach rosły... I bańka IMO pękła po premierze podobnie jak przy "Brave".

"film twórców Wreck it Ralph i Tangled."- Tia najsłabszy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...