Jump to content
Guest Arunis

Format Dysku

Recommended Posts

A więc mam taki problem dziewczyna ma lapka na którym nie działa napęd dvd a chciałęm jej zrobić formata więc wypiołem dysk z jej lapka podpiołem pod mojego (mam dwie kieszenie jedna była wolna) będąc na moim win7 sformatowałem jej dysk (nieużyłem szybkiego formatowania) potem restart w biosie ustawiłem boot z cd windows xp sie załączył i po jakims czasie error że bios nieobsługuje AHCI.......pomożecie ? smile_prosty.gif

ps: u niej na lapku w biosie nie ma boota z usb także instalacje z usb odpada też smile_prosty.gif

Edited by Arunis
Link to comment
Share on other sites

Masz dwie opcje:

1. Odwiedź BIOS i przestaw AHCI na IDE.

2. Przygotuj sobie instalkę windows ze zintegrowanymi sterownikami do SATA płyty głównej.

Drugie rozwiązanie jest o tyle trudniejsze, że prawdopodobnie Ty masz inny kontroler SATA i Twoja dziewczyna też ma inny. W takim wypadku u Ciebie się zainstaluje, ale później nie odpalisz systemu po przełożeniu dysku. Można spróbować instalacji w trybie IDE, następnie zainstalować sterownik do kontrolera SATA i przełączyć się w BIOSie na AHCI.

Pamiętaj też, że jeśli zainstalujesz w pełni system na swoim laptopie, to i tak możesz mieć problemy po przeniesieniu systemu do innej maszyny.

Link to comment
Share on other sites

XP nie radzi sobie z przenosinami między kompami, gdy są używane inne kontrolery na płytach głównych, o przenosinach z kompa stacjonarnego na lapka raczej nawet nie ma co marzyć.

Jedyne, co w tej chwili przychodzi mi do głowy to umieszczenie plików instalacyjnych na wydzielonej partycji na dysku notebooka i odpalenie instalacji stamtąd już na docelowym kompie. To jest wykonalne, ale nie musi być proste. Na początek spróbowałbym przygotować taką partycję tak, jak przygotowuje się instalacje z USB. Jeśli to nie podziała, to będzie trzeba kombinować z GRUBem/ISOLINUX lub czymś podobnym. Za pomocą GRUBa można też odpalić instalację z USB nawet wtedy, gdy formalnie komp nie ma takiej opcji.

Można też kombinować z przygotowaniem Windowsa PE za pomocą WAIK, by on przeprowadził instalację, ale to jest już zupełny hardcore.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...