Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fanatik

Artefakty w grach i systemie

Polecane posty

Witam, działam na W7 64-bit i Radeon 6670 1GB. Niedawno wyczyściłem rejestr systemu Ccleanerem (niestety bez utworzenia kopii zapasowej) i po czyszczeniu nie da się praktycznie w nic pograć, wyskakują straszne artefakty w grach (czarne, białe i czerwone paski, przenikanie tekstur itp.) i nie tylko w grach, poza nimi także - jakieś kwadraciki w systemie zamiast liczb albo liter, czarne lub białe kropki. Zainstalowałem ponownie DirectX 11, skasowałem stery AMD i zainstalowałem najnowsze - bez zmian. Wirusa na 99% nie ma żadnego także, sprawdzane paroma programami. Zasilacz mam markowy, OCZ 500W, ma rok czasu dopiero. Przywracanie systemu też mam wyłączone od początku. Podczas odtwarzania filmów wszystko ok. Karta się nie grzeje, komp czysty od kurzu, wszystkie kable też ok.

Przedtem wszystko działało idealnie, na 100% to wina programu Ccleaner, który skasował coś, czego kasować nie powinien.

Proszę o pomoc, bo naprawdę chciałbym uniknąć jeszcze w tym momencie konieczności formatu.

Tak to wygląda np:

e02b16cd147a5219.jpg

41d2b5470427671d.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy CCleaner nie ma opcji cofania naniesionych zmian.

Jeśli nie ma, to próbowałeś przywrócić system do stanu sprzed zabaw CCleanerem (za pomocą przywracania systemu)? Być może samo to rozwiąże problem.

Jeśli i to nic nie da, to sprawdź w Podglądzie zdarzeń, czy nie masz jakichś powtarzających się błędów (w dzienniku Systemowym oraz Aplikacji). Sprawdź też w Menedżerze urządzeń, czy nie ma jakichś ostrzeżeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCleaner ma taką opcję, ale z niej tym razem nie skorzystałem, więc nie mam takiej możliwości. Przywracanie w systemie miałem wyłączone od początku.

Temperatury karty i procka są też sprawdzone, są w porządku, zarówno podczas spoczynku, jak i w stresie. Sterowniki czyściłem nawet przez AMD Cleanup Utility - żadne inne nie pomogły, obojętne czy starsze stabilne czy najnowsze beta. Wczoraj siedziałem 3 godziny kasując co się tylko dało ze sterowników i programów (np. Microsoft Visual, Framework itd.) i instalując nowe wersje. Bez zmian, nic nie pomaga. Skasowałem nawet stery od monitora, ale to też nie tutaj leży problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...