Jump to content
slazak8

Komputer do pokera

Recommended Posts

Chciałbym prosić o pomoc w złożeniu nie drogiego zestawu do gry w pokera.

Będę miał sporą bazę w postgressql w aplikacji HM2 oprócz tego jeszcze 2 inne aplikacje.

Komputer będzie służył tylko do grania w pokera, nie będę tam przeglądał nawet stron internetowych czy oglądał filmów.

Prosiłbym o propozycję całych zestawów to co mnie interesuję to 8gb ramu, oraz dysk sdd 120gb.

Z góry dziękuje za pomoc.

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y 

To teraz mam takie pytanie.

Nie będę ukrywał, że chciałem stacjonarkę bo wydawało mi się, że będzie to tańsze od laptopa.

Patrze na Allegro a tam laptopy w podobnej specyfikacji są po 2400.

http://allegro.pl/laptop-hp-pavilion-g6-2330sw-128gb-ssd-8gb-i3711743477.html

Prosiłbym o informacje czemu to co zaproponowaliście jest lepsze od tego co w laptopie ?

Dzięki bardzo za informacje.

To nie jest podobna specyfikacja - zobacz, karta i procesor mają doczepione do nazw literki M. To automatycznie je znacząco osłabia.

Poza tym ten i5 ma 2, a nie 4 rdzenie w laptopach. Ten i5 pewnie nawet nie jest lepszy od i3 pecetowego.

Jeśli interesuje Cię laptop do pokera , to najlepiej spytaj tutaj :

http://pl.pokerstrategy.com/forum/thread.php?threadid=319847&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page=1

Co do porównania sprzętu to i3 4130 jest oczywiście mocniejszy od tego i5 z laptopa , nie mówiąc już o i5 4440 . Dodatkowa sprawa nie wiadomo jakiej jakości dysk ssd jest w laptopie - tutaj powinieneś się upewnić , byle czego nie wolno brać . Po pierwsze liczą się osiągi , po drugie kiepskiej jakości ssd HM2 może nawet dość szybko zajechać .

Samsung polecony przez Ationxa ma świetne osiągi , ale nie wszyscy póki co mają zaufanie do solidności jego konstrukcji (nie wiem czy te zastrzeżenia są zasadne). Podany przeze mnie Plextor to pewniak jeśli idzie o wytrzymałość przy dobrych osiągach , sam go zresztą kupiułem pod poka .