Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

glock32

Problem z RAMem w grach

Polecane posty

Witam, Posiadam pieca takiego: Core 2 quad q6600, Radeon R7 260X,3GB,WIn 7 64 bit ram DDR2 667Mhz. I otóż jak gram np w battlefielda 3 na średnich to mam nieraz spadki z 50fps do 20fps, obciążenie ram wynosi ok 2,8 na 3,0Gb, obciążenie CPU ok max 90%, temp max 50 stopni. tak samo w BF4. Np w Company oF heroes 2 gram na średnio,niskich i mam 20-30fps, obciążenie CPU max 30% w CoH2, a ram też ok 2,7/8 na 3Gb. System posiadam 64 bitowy, więc to przez ram? Przejście na 32 bit rozwiązało by problem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, nie. Widać maszynie brakuje ramu fizycznie, wypadałoby dokupić. System masz dobry, za to można podkręcić procesor jeśli wiesz jak. Temperatury są stosunkowo niskie, a on na dzisiejsze standardy już demonem szybkości nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, nie ruszaj systemu. Za słaby jest procesor i za mało jest ramu. Pierwszy można podkręcić - w dziale podkręcanie jest dużo informacji na temat tego modelu, a ram niestety należy kupić. Oczywiście poprawa nastąpi i bez inwestycji, ale jednak zużycie nie kłamie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoja? Ja bym w ogóle na tym "zasilaczu" nie uruchamiał kompa. =]

BTW, masz jednak rację, jeśli nie zmienia się napięć to i owszem - można kręcić, o ile oczywiście nie ma się stracha, że coś przy fabrycznym napięciu się spali. =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę, jak pisze przecież "Marki zasilaczy, które są do wymiany, gdyż grożą spaleniem komputera: [...] Logic"

W sumie na dole pisze też, ze "Istnieją także zasilacze pośrednie, które co prawda nie spalą podzespołów, gdyż mają odpowiednie zabezpieczenia, ale są gorszej jakości niż inne markowe zasilacze i mogą pewnego dnia po prostu zakończyć swój żywot. Dobrym przykładem takich zasilaczy pośrednich są produkty firmy Modecom, konkretnie serie Feel III/Premium/Carbon"

Ja mam taki

http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/zasilacze-komputerowe,l146/modecom-zasilacz-psu-logic-510w,p58203.html

On się zalicza do tych pośrednich, czy tych h*owych ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pic polega na tym, że są zasilacze lepszej i gorszej jakości i zrobiła się straszna paranoja wokół tych słabych. Jasne, uzasadniona, ale jednak paranoja - można tego używać, można na tym podkręcać. Nie hardcorowo, napięciami bym się nie bawił, ale małe OC nie wpływa tak bardzo na pobór prądu, żeby wysadzać te zasilacze w powietrze.

Jasne, wiąże się to z pewnym ryzykiem, ale przy markowych zasilaczach również - tylko nieco mniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...