Skocz do zawartości

Polecane posty

Dokładnie, pan Michał z bachcomp nie dba o klientów. Polecam przejrzeć ofertę sklepu, dowiedzie się, że Phenom II X3 to procesor czterordzeniowy (to już poprawili :E) i działa na AM3+. Zamiast przyjąć zwrot, pan Michał wolał pisać farmazony na pclabie i sam zrobił sobie "reklamę". Sklepu oczywiście nie polecam.

Za to polecam ram.net.pl :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest ktoś z bielska i szukał by jakichś sklepów z PC to proszę bardzo:

kontrast-najlepszy sklep w mieście

sferis

vobis

inwazjapc

hddkomputer

alsen

komputronik

apollo

ajc

jest jeszcze tego trochę ale ja albo zapomniałem na zw albo nie korzystałem z usług oferowanych przez te sklepy

a poza tymi

(już nie w bielsku)agito,esc,cooling.ddr2,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć forumowicze :smile: Mam dla was informację. Jeśli ktoś ma w zamiarze upgradować swój sprzęt, to odradzam robienie zakupów w sklapach PROLINE. Ja niestety błąd taki zrobiłem. W lipcu tego roku kupiłem parę części między innymi zasilacz Chieftec CFT-700-14CS 700W. Zapłaciłem za niego 359zł. Niestety po miesiącu padł. Jako że był na gwarancji, oddałem go do sklepu. Myślałem że wymienią go na nowy, ależ jakie było moje zaskoczenie gdy okazało się że zasilacz jedzie do serwisu producenta do naprawy. Tak więc zostałem na prawie miesiąc bez kompa, bo zastępczego nie dają (w mniejszych sklepikach komputerowych jakoś dają, a wiem bo się dowadywałem). Po ponad trzech tygodniach stwierdzili że zasialacza nie da się naprawić, i mam dostać nowy. Ale jakież było moje zaskoczenie w sklepie na miejscu, bo otrzymałem całkiem inny zasilacz (Tacens). Cenowo był on taki sam jak Chieftec, ale budową różnił się diametralnie. Chiewtec miał bydowę modułową (każda wiązka przewodów była na pinach), a Tacens miał jedną wielką wiązkę. Tak więc jednak gorszy od tego który prędzej kupiłem. Zapytałem dlaczego dostaję inny, a nie taki sam jak kupiłe, i otrzymałem odpowiedź że taka jest polityka firmy. Więc odradzam komukolwiek robienie zakupów w sklepach PROLINE. Bo oleją was tak jak mnie. Pozdrawiam :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze ja nie widzę żeby Cię olali.nie wiem jak tam jest ze sprawnością twojego tacnesa ale będzie ona taka sama jak nie wyższa bo twój szef na pewno nie miał certyfikatu 80+.

A co do dawania zastępczych zasilaczy ja na miejscu firmy bym takowego nigdy nie wydał a Ci co dają to pewnie są to zasiłki typu FEEL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. sklepu esc.pl. Czy złożony i zamówiony przeze mnie zestaw będzie zaplombowany? Jeśli tak, to w wypadku gdy chciałbym np. dołożyć RAM-u, wymienić któryś z komponentów, stracę gwarancję? Czytałem regulamin na stronie, jednak nie jest to jednoznacznie wytłumaczone. Mógłby mnie ktoś oświecić? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystałem w sumie tylko z maych sklepików sprzedawcó z Allegro i byłęm zadowolony a tak więcej to z Komputronika. Średni poziom cen mają wysoki ale patrzyłem raczej na promocję, kupiłem tam 3 karty graf i z obsługi byłem zadowolony.

Razd zdarzyło nawet mi się że grafa się popsuła (7800 GTX Asus, z 3 lat gwar zostało mi pół roku akurat więc fart). Karta przez kuriera odebrana, po 2 tyg kiedy okaząło się że nei mają takiej w magazynie zaproponowali mi wymianę. Wtedy ta moja 7800 była na aukcjach po 200-250zł, wymienili mi na 8800GT Gainwarda.

Rok temu natomiast kupiłem tam w promo za 770zł 4870 Gigabyte i używam do dziś. Sklep bardzo fajny pod warunkiem że trafi się na okazję.

Z innych polecam jeszcze www.4speed.pl i www.esc.pl. Ten drugi przydatny przy kompletowaniu składaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba2111/xandi

Kupowalem w 4speed swego czasu, przyslali inny model niz zamawialem choc specialnie dzwonilem wczesniej, obecnie ponoc lepiej nie jest. Ram.net natomiast lubi sprzedawac wirtualny towar, maja tez bajzel w obsludze klienta, doradzam tez ostroznosc w przypadku Agito, uzywany lub wybrakowany towar co jakis czas opuszcza ich magazyny, srednio tez z obsluga klienta, bledy w polityce kadrowej albo zbyt pewnie sie czuja na rynku i sobie pozwalaja

Ostatnio kupowalem w DiditalDiscount.pl, bardzo dobre ceny, wygodna w obsludze strona, niskie koszty wysylki, sprawna realizacja zamowienia oraz w Shift.sklep.pl, takze bez problemow, w miare atrakcyjne ceny ale dosc droga wysylka i stosunkowo uboga oferta, za to sporo nietypowych marek i modeli. Dolicze jeszcze FoxKomputer, Ejama.pl i ABB ale oni sprzedaja glownie na Allegro

Edytowano przez Rezydent_KGB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś w sklepie Kiwi? http://www.sklepkiwi.pl/

Na ceneo zero opinii, tymczasem ceny są nieziemskie (ot choćby http://www.sklepkiwi.pl//index.php?product...p;prod_id=14524 - taniej o co najmniej 50 zł w stosunku do innych sklepów), wietrzę tu jakiś przekręt, ale mam chętkę na ten monitor.

Tak, wiem że "sklep chwilowo nieczynny", ale i tak bym nie zamawiał wysyłkowo, bo na Grabiszyńską mam raptem kilka przystanków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkich ostrzec przed zakupami w "Media Expert". W kwietniu bieżącego roku (2009) zakupiłem tam komputer o dosyć dobrej specyfikacji (Radek 4850, 4gb ram, Amd phenon II 920). Komputer był wyprodukowany przez firmę ProComp. Niestety dnia 1 listopada napęd optyczny przestał działać. Drugi mój pech to to że firma ProComp zbankrutowała. Dnia 4 listopada oddałem komputer do naprawy. Odebrałem go dopiero dnia 22 grudnia 09, gdyż serwis ProComp zbankrutował, a firma Media Expert dopiero niedawno podpisała nową umowę. Ku mojemu zdziwieniu na komputerze został zainstalowany system angielski XP z modyfikacją, dzięki, której system wyglądał jak vista(komputer oddałem bez systemu). Napęd został naprawiony, ale niestety w serwisie uszkodzili kartę graficzną(nie wiem jak to możliwe). Wywnioskowałem że grafika jest uszkodzona, gdyż na monitorze pojawiały się czerwone pasy z góry na dół (nawet w biosie), a gdy wchodziło się do folderu na białym tle było pełno jasno niebieskich kropek. Dzisiaj widzę się z kierownikiem sklepu Media Expert, i zastanawiam się nad zakupem nowego komputera w firmie komputronik. Niech to będzie przestrogą dla wszystkich robiących zakupy w tym sklepie.

Edytowano przez kamiladam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputerów raczej w hipermarketach się nie kupuje!! Nie dość że w niektórych zestawach(chyba tej większości) dają jakieś badziewne zasilacze.

Jeśli chcesz kupić nowy zestaw zrób to po nowym roku. Ceny powinny zmaleć choć trochę(lub wrócić do normy). W komputroniku i tak trochę przepłacisz. Radziłbym jakiś inny sklep np. esc.pl. Nie ma tam żadnych problemów... A z tym zestawem. Napisz ile chcesz na to pieniędzy przeznaczyć. Może się złoży coś. Procek można zostawić. Dysk pewnie też. Napisz jaką masz płytę główną, ramy i zasilacz. Lecz co do zasilacza jestem pewny że pójdzie do kosza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padłem kupiłeś jednego gotowca i masz z nim problemy (jaki tam jest zasilacz albo buda z jakiej firmy)i chcesz kupować kolejnego gotowca w kompuszrocie ? no wybacz ale gdzie tu sens i logika ???

napisz dokładnie co masz !!!

a co do zepsutej karty to myślę ,że znalazł y się jakiś kruczek na ten serwis

Edytowano przez michi93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a wchodzisz na www.ESC.pl, piszesz do normalnych ludzi jaki chcesz sprzęt, do czego będzie Ci potrzebny etc. Wyznaczasz granicę, w jakiej chcesz się zmieścić kwocie i przysyłają Ci w częściach (tak najlepiej, złożyć samemu i masz pewniaka), albo składają najpotrzebniejsze (włożenie procesora, to chyba zmorą zielonych jest :P) i masz coś jak gotowca.

Poza tym fajny shop mają. :D

Jednak główną zaletą esc.pl są ceny. W ostatnim numerze CDA było (o ile db pamiętam) sześć sklepów. Szkoda, że esc się tam nie pojawiło, gdyż mają ceny niższe niż w "najtańszym" sklepie z owego artykułu.

Aha, no i z dopiskiem "zamówienie z forum pc" w uwagach masz przesyłkę za 1 zł. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. Jestem z Trójmiasta i kompa będę kupował w www.gral.pl lub www.esc.pl Ten pierwszy sklep znam, korzystałem przy mniejszych zakupach i raczej mam dobrą opinię, ale chciałbym skonfrontować. Esc z tego co widzę jest z jakiś powodów na tym forum mocno promowany, ale mam pewne wątpliwości, bo chodzą opinie, że są jaja gwarancjami przy składaniu kompa u nich z części na zamówienie. Dają wtedy podobno gwarancję 2 lata na cały zestaw, choć taki RAM niby ma dożywotnią, a w końcu kupuję poszczególne podzespoły, które oni składają, a nie gotowy zestaw. Mój znajomy kupował u nich dwa razy komputer i miał za każdym razem dziwną sytuację, że miesiąc po upływie gwarancji padała płyta główna, albo komp zaczynał się wieszać... Nie wiem tylko, czy nie przesadza, bo jak go znam to sknera i mógł np. przyoszczędzić na zasilaczu. Choć z drugiej strony raczej badziewia by nie dał sobie wcisnąć. Chciałbym się dowiedzieć ile w tym prawdy i czy mieliście kiedykolwiek jakieś niekoniecznie pozytywne doświadczenia z tym sklepem?

Także poza kwestiami cenowymi, który z tych sklepów byście raczej polecali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam te sklepy:

esc.pl -->kupowałem kilka razy. Duży wybór i niskie ceny. Paczka przeważnie docierała na następnego dnia.

www.ram.net.pl --> wszystko jak należy, przesyłka dotarła następnego dnia. Nawet niskie ceny.

cooling.pl --> Duży wybór chłodzeń do PC. Przesyłka dociera na następny dzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko OK tylko jak kupowałem tam ram dla kumpla to czekałem 2 tyg (na stronie był a w magazynach nie ;/) ale wszystko się dało załatwić

nie wiem czy już pisałem ale do puli można dorzucić bdb sklep ddr2.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja NIE polecam proline.

Zamówiłem zestaw który mieli złożyć i przetestować ( złożenie i testowanie kosztowało nieco ponad 50zł ).

Wprawdzie części przyszły na drugi dzień ale "luzem" a zapłaciłem jak za złożenie i testowanie.

Gdy zaczłem składać okazało się że któraś część jest uszkodzona i mam im odesłać komputer.

Podsumowując komputer będę miał za jakiś tydzień i nie wiem do końca z jakimi częściami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...