Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

kAFFKA

Rozwiązany: Bootowanie Win 8 z USB

Recommended Posts

Witam. Mam problem związany z zainstalowaniem windows 8 64bit. Pendrive jest bootowalny? czy jak to się pisze, wszystko na nim jest wrzucone. Włączam komputer, klikam F12 i następnie Hard Disk i wybieram pozycję z pendriva. Lecz tutaj zaczyna się mój problem, a właściwie nic się nie zaczyna, tylko migająca _ na samym dole. Nie mam pojęcia, co dalej. Robiłem chyba już wszystkimi metodami w internecie, lecz nadal nic. Proszę o pomoc, bo wydaje mi się że siedzi coś w biosie, a nie wiem jak to zmienić. Z góry dzieki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Tworzenie bootowalnego USB z instalatorem Windowsa 8 wymaga pewnych zabiegów, by pendrive w ogóle chciał odpalić instalator (zwykłe skopiowanie plików nie wystarczy). Np. tu masz instrukcję jak prawidłowo stworzyć pendrive z instalatorem Windowsa 8.

Link to comment
Share on other sites

Nawet nie jestem w stanie Ci powiedzieć iloma programami to robiłem, ale było i ich wiele. Co do @Sevard to ogarnę jak wrócę do domu i Ci napiszę. Jeszcze takie pytanie, gdybym chcial nagrać na płytę obraz ISO z Win 8.1 to również musiałbym się jakoś bardziej pomęczyć, czy wystarczy zwykłe nagranie tego?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chciałbyś wypalić płytę, wystarczy użyć dowolnego programu do nagrywania i skorzystać z opcji 'Burn ISO to CD/DVD'.

Alternatywą dla sposobu Sevarda jest darmowy Novicorp WinToFlash. Dla mnie najlepszy program tego typu, bezbłędnie radzi sobie z wszystkimi systemami z rodziny Windows, testowałem od XP w górę i jestem zadowolony.

Link to comment
Share on other sites

Problem pojawia się również z napędem optycznym. DVD nie bootuje się. Natomiast windows 7 x86 działa normalnie. Zależy mi na systemie x64. Używałem dwóch różnych Windowsów 8 - 8 oraz 8.1 lecz nadal nie działa. W czym może być problem?

Link to comment
Share on other sites

ISO raczej uszkodzone nie jest bo próbowałem dwa różne pliki. Nie, nie sprawdzałem a jak to sprawdzić.

Problem rozwiązany. Zbootowałem pendrive na nowo, pozmieniałem coś w biosie i raczej zadziałało, zobaczymy bo jak narazie mam samo logo W8 i czekam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...