Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jacob144

Macbook

Polecane posty

Postanowiłem zakupić sobie Macbooka. Niestety w ogóle nie znam się na sprzęcie komputerowym, więc muszę się was poradzić, który z tych dwóch modeli jest lepszy. Sprzęt ma mi służyć głównie do nauki, surfowania po internecie jednak ciekaw jestem czy radziłby sobie ewentualnie również w jakichś grach komputerowych.

Oto upatrzone przeze mnie modele:

www.mediamarkt.pl/notebook-apple-macbook-air-13,id-874122?

www.mediamarkt.pl/notebook-apple-macbook-pro-13,id-297313?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacob144

W tym wypadku lepiej wziąć MacBook'a Air. Dysk SSD (jednak tylko 128GB) + nowszy model od Mac'a Pro.

Polecam przemyślenie zakupu ;). Czemu? Sam nie jestem zwolennikiem Apple jednak zdarza się, że programuję na Mac'u Pro. O ile nie można narzekać na stabilność i szybkość sprzętu to o tyle, do domu wydatek jest dość duży. Do przeglądania stron + zwykłych gierek można kupić sprzęt o połowę tańszy. Jednak jeżeli naprawdę odstraszył cię Microsoft i poszukujesz przede wszystkim szybkości, to wybór będzie dobry.

@awatary

Daruj sobie takie komentarze, które nic nie wnoszą do tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeon, ty chyba kiedyś powinieneś pouzywac Maca, bo twoje wypowiedzi na ten temat sa tak śmieszne, ze lepiej to poczytać niz kabarety oglądać ;)

Moze nie same podejście, ale to ultra antyfanowskie, graczowi podejście.

W tym jednak przypadku absolutnie nie widzę potrzeby kupna macbooka, chyba, ze wszystko w rodzinie stoi na appleach tj. Sa iPhone'y, iPody, iPady, inne Macki itd. W przeciwnym wypadku albo masz jakieś dziwne wyobrażenie albo chodzi o lans lub wygląd co tez tłumaczy chęć zakupu tego i z tego najciężej wyleczyć.

Z tych dwóch jednak pod każdym względem bedzie lepszy Air i nawet nie ma co sie rozpisywać nad powodami wyboru. Nie zmienia to faktu jednak, ze jesli powodem zakupu nie jest cos w.w to zakup Maca jest kompletnie bezsensownym pomysłem w twoim przypadku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przy pracy z cięższym IDE widać różnice w szybkości (kompilacja itd.).

2. Ludzie w zespole, którzy pracują z Photoshop'em na Mac'u nie mają żadnych problemów, tym czasem Windows wczytuje projekty o kilka sekund dłużej + potrafi się zwiesić. (i mamy na myśli konfiguracje zbliżone do siebie).

Kwestia jest tego, że to nie sam sprzęt w laptopach jest sobie winny a system (wystarczy porównać MacBook'a z dobrze skonfigurowanym Linux'em i tu różnicy już wielkiej nie ma). W domowych zastosowaniach różnicy nie ma praktycznie żadnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Xeon przesadzasz z tym "złomem"... Każdy ma prawdo do własnego zdania, ale nazywanie sprzętu "złomem" bez podania sensownych argumentów jest co najmniej nie na miejscu. W przypadku zastosowania "do gier" sprzęt Apple rzecz jasna ma mały sens, w innym wypadku już niekoniecznie. Tak wiem, autor szuka też sprzętu właśnie do grania, ale z twojej wypowiedzi można wywnioskować, że sprzęt Apple nie nadaje się do niczego.

Głównie chodzi tu przecież o system, który jest zdecydowanie bardziej stabilny od Windowsa, więc lapek na "Oknach" z lepszymi parametrami wcale nie musi działać sprawniej od gorszego sprzętowo Maca. No ale sam twierdzisz, że korzystałeś z Maca, więc powinieneś to wiedzieć.

Dla jasności dodam, że sam nie lubię tego systemu, ale doceniam jego stabilność na tle wytworu Microsoftu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić Macbooka, bo uważałem Apple za porządną firmę. Myślałem, że cena jest adekwatna do jakości. Jeśli jednak twierdzicie inaczej to co w takim razie możecie mi polecić? Podobają mi się również Sony Vaio, lecz ich modeli jest tak dużo, że już kompletnie się gubię. Moglibyście mi jakiś polecić (najlepiej jakby był utrzymany w białej kolorystyce :3 ) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jakie masz priorytety? Moc komoutera tj. Chcesz by to był sprzęt do grania czy np. najwyższa możliwa mobilność, njwydajniejsa bateria, a moze najbardziej ci zależy na ekranie i czytniku blue-ray do filmów? Chcesz SSD czy sobie go odpuszczasz itd. Sprecyzuj jakos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jakie masz priorytety? Moc komoutera tj. Chcesz by to był sprzęt do grania czy np. najwyższa możliwa mobilność, njwydajniejsa bateria, a moze najbardziej ci zależy na ekranie i czytniku blue-ray do filmów? Chcesz SSD czy sobie go odpuszczasz itd. Sprecyzuj jakos.

Przede wszystkim musi być mobilny. Nie może to być ciężki, pokaźnych rozmiarów sprzęt. Dobrze jakby bateria była mocniejsza, lecz nie jest to dla mnie priorytetem. Jeśli chodzi o gry to nie myślę o sprzęcie, który by wytrzymał np Wiedźmina 3 na najwyższych, lecz jakieś słabsze tytuły (np World of Warcraft, Diablo III czy League of Legends). Chociaż jeśli za takie pieniądze dałoby się kupić mobilny laptop, który radziłby sobie również z nowszymi grami to byłoby fajnie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazywanie sprzętu "złomem" bez podania sensownych argumentów

Przecież podałem... Ogromna cena i beznadziejne podzespoły. Od początku o tym mówię...

Z tego zaś wynika, że nie rozumiesz, iż pod Mac OS nie są potrzebne tak mocne podzespoły. Po co Apple ma wsadzać Core i7 i mocną kartę, skoro użytkownik jej nie wykorzysta? System jest na tyle zoptymalizowany, że śmiga w wielu przypadkach lepiej od Windowsa na znacznie słabszym sprzęcie. Bo umówmy się - nikt logicznie myślący nie kupuje Maca do grania. A że cena jest wysoka to inna sprawa, w przypadku Apple to nic nowego. To od zawsze był sprzęt skierowany do konkretnej grupy ludzi, patrząc po wynikach sprzedaży, dość sporej. EOT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie nastawiasz się na granie to warto rozważyć tego Macbook'a Air. Przede wszystkim świetna waga i bardzo długi czas pracy na baterii ok.10 h(sprawdzone- nie z materiałów promocyjnych) . Ten laptop polecony przez Xeon'a jest bardzo kiepskim pomysłem jeśli planujesz używać laptopa przez dłuższy czas na baterii. MSI osiąga około 3h 41 min przy jasności ekranu 40% http://www.laptopmag.com/reviews/laptops/msi-ge60-20e-003us.aspx , co wypada blado w porównaniu do Mac'a. Prawdą jest, że Windows dużo gorzej zarządza baterią niż OSX. Poza tym przy OSX jesteś dużo mniej narażony na wirusy i spyware. WOW, Diablo III spokojnie na tym Macbooku pójdą. 29 listopada Apple.pl mają być promocje świąteczne, może uda się wtedy kupić Air'a w dobrej cenie. Poza tym lepiej sprzęt Apple kupować w Apple Store (wymiana od ręki w przypadku jakiś wad fabrycznych).

W tej cenie nie znajdziesz lepszego ultrabooka. Wiadomo zaraz ktoś wyskoczy z super, ekstra, hiper wydajnym laptopem gamingowym, ale wydaje mi się, że nie potrzebujesz takiego sprzętu.

Możesz jeszcze spojrzeć na to Sony:

http://www.x-kom.pl/p/159771-ultrabook-13-3-sony-vaio-pro-i5-4200u-4gb-128-win8-czarny.html

Jedyny sensowny konkurent dla Macbook'a Air- lekki, z długą pracą na baterii, chociaż uważam, że Apple ma lepszą jakość wykonania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeon stary! Jak cos ma byc mobilne to nie wazy 2.5kg! Tak, wiem, ze powiesz, ze ty nosisz Lenovo Y580 i Tobie to nie przeszkadza, ale ty nie jesteś wszyscy. Rozumiem, ze teraz wyskoczysz z propozycja ktora wazy 1.8kg i długością pracy ma baterii 2.5h? To jest logiczne, ze jak ktoś pracuje mobilnie to baterie musi mieć znośna. Moze nie potrzebuje takiej co wytrzyma 10h, ale taka na ktorej można popracować.. jestes dobry w sprzęcie gamingowym, ale jak widzę tylko w tym i nie wciskaj go ludziom, którzy go nie potrzebują, bo to denerwujące.. jak forumowicze proszą o sprzęt ktory bedzie lekki i ładny, a ty im proponujesz MSI z i7 i 780m tłumacząc, ze wcale mie potrzebuje sprzętu jakiego potrzebuje, a za to na pewno potrzebuje wielkiej wydajności.. Do czego? Do worda? Do lola? Boże..

Jesli chodzi o te nieszczęsne ultrabooki to był jeszcze taki rewelacyjnie wykonany Sony za 3500-4000 (i wzwyż zależne od konfiguracji) ktory miał cudowny ekran, długo trzymał na baterii, był na Haswellu i ważył zaledwie 0.9kg. Teraz ci nie poszukam, bo jestem na ipadzie i mam mało czasu, ale sie rozejrzyj. Ewentualnie jak nie ultrabook to celuj w jakiegoś lekkiego lapka z 740m lub lepiej to do takich gier starczy ci az nadto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TvSuperStar . Tego Sony już poradziłem koledze smile_prosty.gif. Ale szczerze to z tych dwóch chyba jednak Mac będzie nieco lepszy.

Na innym forum już mi ktoś zarzucił, że skoro nie chcę nosić laptopa 17 cali ważącego ponad 5 kg to znaczy, że za mało chodzę na siłownie smile_prosty.gif .

Edit:

Jeśli mobilność, to możesz rozważyć jeszcze np. takiego Dell'a. Bardzo fajna opcja, ponieważ masz tablet i ultrabook w jednym:

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-402111-XPS-Duo-12-Silver-12-5-FHD-i5-4200-8GB-128GB_SSD-6-cell-W8_64-MUI-2YNBD.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się co do tego sprzętu za 2 tysiące, jednak droższe sprzęty oferują lepsze ekrany, większą prędkość działania (SSD), dłuższy czas pracy na baterii (Haswell), aluminiowe obudowy. Do tego Mac oferuje oprogramowanie prawie całkowicie wolne od złośliwego oprogramowania, długi czas na baterii tworzące świetny ekosystem z urządzeniami opartymi na Ios i np. najlepszymi touchpadami ze wszystkich laptopów jakie są na rynku.

A np. ten Dell, którego poleciłem powyżej daje nam tablet i ultrabook w jednym co jest super sprawą. Zamiast 2 przedmiotów- jeden. Owszem, kosztuje to większą kaskę, ale jak ktoś ceni sobie wygodę to warto mu dać takie coś do przemyślenia, nieprawdaż?

Dlatego uważam, że to są dwa sprzęty warte rozważenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeon -

1. Tak, 3h to śmieszny wynik i moze zaskakuje tylko ludzi używających gamingowych laptopów.

2. Cieszę sie, ze polecisz swoje, ale po kija? Po co jak ktoś potrzebuje sportowego auta to ty mu polecasz ciężarówkę? Bo przeciez on nie potrzebuje wyścigówki. On na pewno potrzebuje ciężarówki ktora jest pakowna, wielka itd.

3. Czytaj moje wypowiedzi. Ja nigdzie nie polecilem w jego przypadku Apple, bo uważam, ze nie ma to sensu. Poza tym zaznaczył, ze chce pograć w lola, a word to pakiet office ktory najcześciej jest rozumiany jako nauka na komputerze. Tez uważam, ze wystarczy mu komputer za 2k! Ot, taki Z500 i nie polecam mu Apple tylko innego tańszego, a tez dobrego ultrabooka, ale tez nie polecam mu gamingowego laptopa skoro tego nie chce i nie potrzebuje..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmmm, a jak ktoś potrzebuje dysku SSD, wydajnej baterii, świetnego, niewielkiego ekranu, małej wagi, energooszczędnej grafiki itd. to tez laptop gamingowy jest najlepszym wyborem? Nie jest. Zreszta sadze, ze nie ma sensu dyskutować dalej, bo mamy inne podejścia ;)

Autor wróci i zdecyduje co by wolał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...