Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Accoun

Persona 5, cudzołożnico - temat do hajpu

Polecane posty

Tym razem o P4D:

More info from Dengeki. The game will feature arranged tracks by Tetsuya Komuro and Daisuke Asakura. There are other big name musicians involved which they will announce in future. The game is confirmed to take place after the events of P4U2 (P4A2). Confirmed tracks so far include Pursuing My True Self, HEAVN, reach out to the truth, andTime to Make History.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Persona 5 started development after Catherine?s ended in August 2011.

- At that time they wanted to develop it for the mobile. (I think here he means portables (Vita/PSP) than mobile phone.)

- However, they realised that majority of the fans/players wanted HD, so they decided on developing it for HD machines (aka PS3) instead.

- There is a hint hidden in the 5 chairs and chains.

- They are aware that a lot of people are hoping that Persona 5 can be released on the next generation machines (AKA PS4), however they have very limited development resources and are unable to do it.

- The specs for PS4 are wonderful.

- There will be more information for P5, at the start of next year.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Earlier today, we got new details from a Dengeki PlayStation magazine report on Atlus? upcoming Persona 5, which talked about how the game will be an RPG that sends a strong message of catharsis, after overcoming trials to free yourself from your shackles. Further updates from magazine reports have now surfaced.

The characters of Persona 5, Atlus have shared, will be living the hard lives of modern-day society, where each one of them will be restrained by something. Atlus are working on a story that can allow players to experience a new world, along with a new sense of values, together with characters who will bring out a strong sense of reality.

As previously reported, the game will take place in the series? usual juvenile school setting, but with a different mood; however, Atlus emphasizes that although Persona 5 will have a different mood, they aim to make it into a new game that will still provide a feeling of reassurance to the fans of the series.

While Atlus? characteristics will be present in Persona 5, another one of their goals is to have players feel passion, cry and laugh, then finally feel a sense of elation when all is said and done.

Read more at http://www.siliconer...DElQxC8EBcgl.99

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu ciągle gadu-gadu o Personie 5, a tu tymczasem na automatach zawitała nowa inkarnacja Areny. Reasumując - mamy cztery nowe postacie (bo Sho, podobnie jak Labrys, występuje w dwóch wersjach - z Personą i bez), od teraz liczba Kart jest zależna od zawodnika (od 2 do 6), no i każdy z wyjątkiem Sho, Labrys i Elizabeth ma wersję Shadow, która porzuca Burst i Awakening (dla niekumatych - to taki tryb szału odpalany przy niskim HP, dzięki któremu otrzymujesz mniej obrażeń i dostajesz darmowe 50 do paska super) na rzecz przenoszenia paska do kolejnej rundy i trybu szału (or sht). Na czym polega ten szał? Otóż w zamian za wydanie całego paska dostajesz kilka sekund NIELIMITOWANYCH superataków. Jak widać cienie to typowe high risk-high reward, które będą brali wymiatacze niepotrzebujący opcji defensywnych.

Poza tym klasyka - nowe ataki dla starych postaci, rebalans (aczkolwiek Kanji i Instant Kille dalej są popsute), możliwość wykonywania wzmocnionych superataków (palą 75 zamiast 50) i zmieniony system kart - od teraz ich liczba waha się od 2 do 6 i jest zależna od naszego fightera (Akihiko ma dwie, a Elizabeth sześć). Aż tak się P4U2 nie interesowałem, więc nie wyrecytuję wszystkich zmian, tym niemniej gra już wyszła i będą nas teraz zalewać filmiki :3

Póki co z nowych postaci zdołałem przyjrzeć się Sho Bez Persony i Yukari. Sho wygląda na lokalny miks Chippa i Hazamy - mało zdrowia, duża ruchliwość i sporo możliwości dominowania przeciwnika z bliska. Przyciski odpowiadające za ataki Personą nie stoją odłogiem - jeden z nich odpowiada za inne ataki, a drugi pozwala bodaj wykonywać krótkie teleporty/uniki/whatever, need more data. Patrzyłem też na jego moveset i wydaje się on wystarczająco prosty do opanowania. Yukari zaś wygląda na expy Venoma - jej główna siła opiera się na zalewaniu wroga strzałami, podczas gdy jej Persona blokuje dojście i pozwala na łapanie przeciwników w pułapki lub zmianę trajektorii lotu pocisków. Nie powiem, wygląda ona ciekawie, chyba najciekawiej ze wszystkich postaci.

Jak coś to mogę tutaj pisać o jakiś innych ciekawostkach związanych z P4U2, tylko czy ktoś to będzie czytał? Dajcie znać tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie siedzę w fightera więc to wszystko za dużo mi nie mówi, ale dodatkowe informacje nie zaszkodzą.

Bardziej mnie ciekawi Persona Q, fani dyskutują czy gra będzie w kanonie czy może kompletnie niezwiązany z fabułą serii spin-off. W trailerze jest mowa o podróży w czasie i przestrzenie to nastawiam się raczej na pierwszą opcję. Atlus zrobił też Radiant Historię to może wyjdzie im coś podobnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MartiusGW

W sumie co za różnica czy będzie w Kanonie skoro i tak te Persony nie są ze sobą w praktycznie żaden sposób powiązane, poza może kilkoma nawiązaniami i jedną wycieczką do szkoły.

And this chibi characters. Ugh...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzad­ko spoglądam na mos­ty które za sobą spa­liłam. Nie zwra­cam uwa­gi na to co dzieje się za mną, chy­ba że Ty wciąż mnie go­nisz. Nie pod­da­jesz się mi­mo trud­ności, na­dal próbu­jesz mnie zat­rzy­mać, ale ja boję się wra­cać! Tam­to co było minęło- to już przeszłość. Wspomnienia.

Coś, co da­lej boli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy czy wyjdzie w Europie.

Ech, jeżeli wyjdzie w USA to na 99% będzie można importować. PS3 domyślnego region locka nie ma, a Arena miała go tylko z powodu małego odstępu pomiędzy wersją angielską i japońską i dzięki ArcSysowskiej praktyce zostawiania języka japońskiego do wyboru. Nie widzę racjonalnych powodów do blokowania P5 - Japończycy i tak nie zaimportują wersji anglojęzycznej.

@NoobGod

Jako że mamy zapewne do czynienia z Ładem to stawiałbym na mity judeochrześcijańskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klekotsan

Chciałbym że tak było. Już się sparzyłem na kupnie 3ds-a liczą, że SMT4 będzie wydane w sensownym czasie. Poczekam aż będzie to pewne na 100%. Do pozostałych gier też wyszły angielskie trailery, ja znam życie to Persona Q wyjdzie u nas szybciej niż SMT4.

Wiadomo już, na jakich mitach będzie bazować ta część? Trójka miała greckie, piątka japońskie.

Chodzi o Persony głównych bohaterów? Cały czas jest dosyć mało informacji, jak napisał Klekotsan możemy się tylko domyślać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się sparzyłem na kupnie 3ds-a liczą, że SMT4 będzie wydane w sensownym czasie.

Because Nintendo i ich zasmarkane region locki oraz Atlus, który ciągle nie umie ogarnąć porządnego wydawcy na rynek europejski... Kpina cyrk. Dlatego jeżeli kiedykolwiek zaopatrzę się w 3DS, to zaimportuję go z USA. Oszczędzę sobie masy nerwów.

Perosona Q

http://youtu.be/jxpDjNYJ9UY?t=5m36s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest dziwne, ostatnio NIS i Ghostlight wydają gry Atlusa. NIS nawet robi to dosyć szybko. Soul Hackers i Etrian Odyssey 4 wydali pół roku później niż w USA, w maju na wyjść remake pierwszego Etriana. Nie mam pojęcia czemu z SMT4 tak to wygląda, jeśli to kwestia przejęcia ich przez SEGI to czemu problem jest tylko z tym tytułem?

https://twitter.com/...9328647170?p=v# Nawet ludzie od PR dużo nie mówią, niby negocjacje trwają...

Persona jednak jest bardziej znana to może któryś wydawca się u nas zgłosi.

Oczywiście najprostszym rozwiązaniem byłby brak region locka jak w DS, nie wiem po co dodali taki zadżebisty "feature".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.siliconera.com/2014/03/11/persona-q-dungeon-mapping-f-o-e-enemies-like-etrian-odyssey/

Trochę informacji apropo Persony Q. Wygląda na to, że podobnie jak w Etrian Odyssey będzie interaktywna mapka na touchscreenie i tak zwane FOE. Coś czuję, że znowu będziemy mieli "Dark Souls of Persona series".

BPzDKSlCEAAl8pK.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariusGW

>Dark Souls of Persona

Szczerze mówiąc najpierw powstrzymałem torsje, ale potem zdrowo się roześmiałem xD Zawsze wiedziałem, że skrajne Personotardy (jesteśmy takimi fanami Atlusa bo przeszliśmy 10x Personę 3 i 4 i mamy dakimakury z naszymi waifu!) to idioci, ale nie spodziewałem się aż takiego poziomu raka. Próba jego wyleczenia zeżarłaby wszystkie limity w NFZ na kilka lat wprzód xD

>ancient battle between Good and Evil

Trzeba być naprawdę upośledzonym by sprowadzić konflikt Ład/Chaos do walki dobra ze złem xD Albo nigdy nie zagrać w mainline SMT...

A to Q zaczyna jakoś ciekawie brzmieć. W żadnego Etriana nie grałem, ale dużo dobrego słyszałem. Jeżeli PQ odpuści sobie cukier i lukier oraz postawi na dungeon crawl to nie będzie najgorzej.

Kolejne "Dark Souls of Persona"? Być może xD

PRAISE THE SUN

1394470201352.png

Because cute Noel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ancient battle between Good and Evil

Trzeba być naprawdę upośledzonym by sprowadzić konflikt Ład/Chaos do walki dobra ze złem xD Albo nigdy nie zagrać w mainline SMT...

Raczej to drugie. Obecnie kończe (True) Shin Megami Tensei: Strange Journey, niby jestem po stronie aniołów ale nie zapowiada się na "dobre" zakończenie. Może ewentualnie coś w rodzaju mniejszego zła.

A to Q zaczyna jakoś ciekawie brzmieć. W żadnego Etriana nie grałem, ale dużo dobrego słyszałem. Jeżeli PQ odpuści sobie cukier i lukier oraz postawi na dungeon crawl to nie będzie najgorzej.

Też na to liczę, Styl graficzny Etriana jest dosyć specficzny ale jeśli ktoś lubi dungeon crawlery to powinien być w siódmym niebie. Tylko boję się kolejnych wpisów w stylu "Jak Shin Megami Tensei 4 obardło mnie z mojej dumy gracza".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariusGW

YHVH.gif

Trzymanie z YHVH i jego anielską zgrają?! Coś ty najlepszego narobił?! xD

Nie no, jokes aside. Akurat ze wszelkich możliwych opcji Ład zawsze wydawał mi się najgorszy. Reklamuje się on niby "jednością" i podobnymi hasłami, jednak cena za to jest IMO zbyt wysoka. Nie widzi mi się odrzucenie rozumu i, bądź co bądź, człowieczeństwa tylko dlatego, że na świecie jest za dużo idiotów nie będących w stanie być przyzwoitymi istotami ludzkimi. Świat Ładu to perfidna zbiorowa odpowiedzialność, karanie wszystkich za grzechy tych najambitniejszych i najgłośniejszych.

Chaos zawsze wydawał mi się ciekawszą opcją, ze swoim założenie społecznego darwinizmu. Przynajmniej Lucek jest szczery tongue_prosty.gif Tym niemniej prawdziwi mężczyźni biorą neutralne zakończenie i odrzucają wplątywanie ludzi w boskie konflikty :3

Ale Ład przynajmniej ma dobrego thema :3

Youtube Video -> Oryginalne wideo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klekotsan

Jakoś tak wyszło. Z początku starałem się być neutralny ale zmianie charakteru ciężko było to odwrócić. Nie spodziewałem się, że ostatecznym rozwiązeniem ma być

masowe pranie mózgów, chociaż po prezentacji zdolności Zelenin powinienem się tego domyśleć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam fred, na mojej warcie nigdy nie zginie :3

Ostatnio poszedł nowy niułs dotyczący PQ. Otóż KAŻDY będzie miał tam możliwość wybierania alternatywnych Person!

Czy Igor z Philemonem zmiękli i rozdają status Dzikiej Karty jak ulotki? O tym pewnie dowiemy się po premierze!

Tymczasem co u Was, forumowe fatlusy? :3 Zawsze możemy porozmawiać o najlepszej waifu, czyli Yukiko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well... co tam u nas. A tak - ciągle skrajnie mało wieści o Personie 5, moje ps2 dalej ma problemy z Nocturnem, a Persona Q tak bardzo mnie nie obchodzi i tak to u nas nigdy nie wyjdzie

ALSO - you're waifu is a pigdog, I wouldn't even hold hands with her.

There!

Youtube Video -> Oryginalne wideo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...