Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Accoun

Persona 5, cudzołożnico - temat do hajpu

Polecane posty

Ale to był chyba jeden z najbardziej epickich trollingów jakie przeżyłem. Kiedy myślałem już, że nie może być gorzej nagle zwrot akcji.

Gdzieś tam w środku spodziewałem się cudu, ale gdy zobaczyłem Persona 4 Dancing Game już miałem wyłączyć i rzucić laptopem o ścianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo że nigdy nie grałem w żadną Personę ani SMT

Won odrabiać zaległości.

To... To był zaszczyt panowie. Przejażdżka była ostra i wyboista, prawie zwymiotowałem po drodze, ale dojechaliśmy do celu. Well played, Atlus, well played.

Nie muszę chyba mówić, że jak poleciało Corner of Memories to pociekła mi łezka ;__;

@Lubro

Naprawiam:

1)P5

2)P4AUltimax (bo ArcSys i Adachi)

3)Dancing Game

abyssymal as hell) Persona Q

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jednym jakże wiele mówiącym obrazku mam cichą nadzieję, że wróci nieco cięższy klimat. Może nie aż taki "so edgy" jak w P3, ale jednocześnie nie tak lekki jak w Personie 4. Ciekawi mnie też czy jest szansa zerwania z settingiem highschool.

Tyle pytań. To może ja zacznę odliczanie do następnego roku - 365...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie też czy jest szansa zerwania z settingiem highschool.

O nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie...

NO.jpg

To właśnie setting jest elementem wyróżniającym Persony z tłumu jRPG. Z założenia gry miały być highschoolowym spin-offem serii Shin Megami Tensei, więc porzucenie tej formy byłoby głupotą nieziemskiego kalibru...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że trzeba będzie sobie sprawić ps3. Oczywiście kiedy gra wyjdzie w Europie, więc dosyć późno jak znam termin wydawania gier Atlusa.

Persona na 3ds nie wygląda tak źle biorąc pod uwagę, że pracuje nad nią osoba odpowiedzialna za Etrian Odyssey 4. Pewnie wyjdzie z tego coś podobnego tylko na sterydach.

Chcesz ciężkiego SMT? Kup sobie SMT IV (razem z amerykańskim 3DS, because fck you give us money)

Status wydanie SMT4 w Europie - blizzard soon.

Kojarzy ktoś czy Catherine też miała region locka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś czy Catherine też miała region locka?

Raczej nie. Z tego co pamiętam, to jedyną blokowaną grą na PS3 jest właśnie Arena. Tak, powątpiewam, by zablokowali P5. Powodem blokowania P4A było to, że gra wychodziła w podobnym czasie w USA i istniało ryzyko, że Japończycy importowaliby tańszą, angielską wersję. Za ten ruch Atlus dostał srogie baty na gółkę i wątpię, by drugi raz popełnili ten sam błąd.

Więc ostatecznie wygląda to tak: PersonaQ jest robiona przez ekipę od Etrian Odyssey, więc pewnie mechaniką będzie przypominać tę serię. Nie widzę innego powodu w tym zagraniu jak wybadanie gruntu pod Personę na 3DS przy jednoczesnej promocji Etriana wśród Personotardów. Dance All Night robi team od Project Diva, co widać na pierwszy rzut oka.

Persona 5 samym hasłem przewodnim sugeruje, że tym razem na tapetę idzie MegaTenowy Ład, czyli najbardziej mizantropiczna i nihilistyczna frakcja świata SMT. Może być ciekawie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMT4 było wydane dosyć szybko w Stanach (niecałe dwa miesiące po Japonii). Z Personą 5 pewnie będzie podobnie o ile nie szybciej, Teraz tylko pozostało się modlić i składać ofiary o brak region locka oraz przyszykować się do zakupu ps3 w okolicach premiery (może wcześniej jesli moja 360 zdąży znowu pogrozić RROD).

PersonaQ może też oznaczać spore zmiany w kolejnej odsłonie Etrian Odyssey jak dodanie modeli i animacji członków drużyny w trakcie walki oraz cutscenek. Zastanawiam się jak będzie wyglądać zarządzanie drużyną w Q. W każdym Etrian Odyssey samemu się tworzy całą gildię awanturników, tylko w remake pierwszej części ma tryb fabularny z już gotowymi postaciami. Niestety tutaj boli region lock na który nic już nie da się zrobić. Sega-senpai - step it up!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ktoś mi uświadomił dziś coś, co przeoczyłem jako, że nie znam japońskiego:

It was a master stroke of trolling.

1) Hype the event up for a very long time, with a strong indication that this is Persona 5 along with two other announcements (the three boxes on the teaser page).

2) Block the people watching online from seeing the announcements as the people on the street were watching them.

3) Don't show Persona 5 to the people on the street; which then gives enough time for the news of the three non-P5 titles to filter out over Twitter and other social networks. Chaos ensues.

4) Fanbase melts down as those rumours of only three non-P5 games being announced are shown on the stream. Sense of dread washes over everyone.

6) And finally, to make everyone look like complete fucking idiots, P5 is announced.

10/10

When the people on the street were getting the teasers, an old lady was on the online stream telling everyone how the people on the street were watching the announcement. As the camera tried to look around her to see what was on the big screen in the street, she kept blocking it and jabbering on, while a bunch of men behind the camera started pissing themselves laughing.

It bought time for news of only three games to filter onto the web, i.e. no Persona 5 announcement, and as the online stream caught up to what was rumoured from the public event the fanbase began to meltdown until P5 was actually announced.

Ten event był jeszcze lepiej pomyślany niż mi się zdawało. Naprawdę, wp dla Atlusa za to...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie, że ludzie zapomnieli o jednym szczególe. Mowa było o trzech nowych ogłoszeniach, tylko drugie lub trzecie nie było nowe. O Persona 4 Arena coś tam coś tam już było wiadomo wcześniej. Można było się zorientować, że coś jest nie tak. Chociaż dziwnie się czułem bedąc zadowolony z PersonyQ gdy ludzie na chacie twitcha głupieli z szału z tego powodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Persona 4 Arena coś tam coś tam już było wiadomo wcześniej.

Owszem, ale o wersji automatowej. Zapowiedzieli wersję na PS3. Guilty Gear Xrd też już hula (w jakiejś wersji alfa/beta, podczas loctestów) na automatach ale zapowiedź wersji konsolwej była warta miejsca na evencie o PS4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looks like Dengeki did have some sort of feature on Persona 5 after all. Not a ton of info, but they confirm that the setting of the chairs in the teaser is a highschool classroom. The theme of the game is about the emotion joy of being released after overcoming trials - hence the imagery of chairs and chains. The game will continue to be focused on school juvenile setting of the series, but the tone this time will be completely different.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The game will continue to be focused on school juvenile setting of the series, but the tone this time will be completely different.

Tak też czułem :3 Cóż, jakby zrobili Personę łączącą klimat i temat z P2 oraz mechanikę z P4 to byłbym wniebowzięty.

W teorii mamy tylko rok do premiery, więc raczej głód informacji nam w tym czasie nie grozi :3 Niech temat wzrasta regularnie podbijany o nowe info!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...