Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Accoun

Persona 5, cudzołożnico - temat do hajpu

Recommended Posts

Skoro jakiś Doktor Kto może mieć temat do hajpu, to czemu nie jedna z najbardziej szanowanych (nadal!) serii japońskich RPGów. :P

No dobra, powoli zbliżamy się do końca 72-godzinnego odliczania. Zostało jakieś 18 godzin, po których Persona Team ma COŚ zapowiedzieć. Widzieliśmy już wszystkie 3 teasery, z których wiemy...

...nic nie wiemy. W każdym razie:

 • na pierwszym widać... szumy w TV (na kształt Midnight Channel z Persona 4). Z grubsza można rozróżnić kilka różnych lokacji.
 • na drugim widać wyraźniej, są to zdjęcia, które zidentyfikowano jako okolice stacji metra w paru japońskich miastach: Tokyo, Osaka, Nagoya, Fukuoka, Sendai, Sapporo
 • na trzecim wydać zbliżenia na coś. Zidentyfikowano je jako duże ekrany reklamowe w okolicach ww. stacji.

Najprawdopodobniej oznacza, to że oprócz streamu online zamierzają transmitować zapowiedź także na tych ekranach. Najwyraźniej chcą to ogłosić "z pompą", co pasowałoby do kilkudniowego streamu z odliczaniem.

Teraz kwestia - CO chcą zapowiedzieć.

 • Na pewno nie jest to automat "jednoręki bandyta"/pachinko, ani popierdółka na platformy mobilne - reklama streamu ma oznaczenie "rating pending" od CERO, a organizacja ta zajmuje się grami na konsole. Wyjątkiem są porty już ocenionych gier, ale w tym wypadku byłoby wystawione konkretne oznaczenie.
 • Być może nie jest to typowy sequel Persony 4. Zapowiedziano, że po zapowiedzi będzie inny stream, podczas którego odbędzie się wywiad z seiyuu niezwiązaną dotychczas z Personą. Oczywiście może to oznaczać np. sequel z tymi samymi postaciami, ale inną główną bohaterką. No, ale całkowicie nowa drużyna dla całkowicie nowej części jest równie prawdopodobna, jeśli nie bardziej.
 • Nie jest to związane z Persona 4 Arena 2. Gra została zapowiedziana już jakiś czas temu i lada chwila powinna trafić do salonów gier. A wątpliwe jest, żeby organizowali to wszystko z myślą o ogłoszeniu wersji na konsole.
 • Nie jest to związane z Persona 3: The Movie. Po dzisiejszej (wczorajszej?) premierze zapowiedziano drugą część - nawet ze zwiastunem.

Wprawdzie niewykluczone jest, że może chodzić o zapowiedź kilku rzeczy naraz, ale mimo wszystko najbardziej prawdopodobna jest

Persona 5

Hype!

iJOgKiyKJsmef.gif

Link to comment
Share on other sites

Albo i nie, może będzie na Vitę? Choćby w formie portu. Persona 4 Golden sprzedała się chyba równie dobrze, co na PS2 (czyt. na "martwej konsoli", jak to niektórzy lubią mówić, sprzedała się jak na konsoli z 155 mln. graczy). A skoro Japończycy lubią handheldy, to może...

Link to comment
Share on other sites

omSK50v.gif

Dalej nie grałem w Golden na Vicie

Czuję, że to Persona 4-related. Może jakieś Persona 4-2? Multiplatformowy port? Tak czy inaczej jeśli to w ogóle gra to będę zadowolony. Jak to jakieś smutne animu i oni tak to hajpują od września to się potnę.

Link to comment
Share on other sites

Damn. Odpowiedź na pytanie "czo ten Atlus szalony?" powinniśmy poznać ok. południa. Jednak czuję w kościach, że pójdą po najniższej linii oporu i zrobią coś w stylu "Persona 4-2".

NIE CHCĘ już Persony 4. Była z nami, grało się świetnie, ukończyłem dwa razy, ale już chyba czas wysłać Narukamiego i spółkę na zasłużoną emeryturę (albo chociaż długi urlop). Już starczy - P4 urodziło mangę, drama CD, anime, remake na Vitę, bijatykę, musical i nawet film pornograficzny. Czas na P5, w nowym kontinuum i z nowymi postaciami.

Czego oczekuję? Na pewno chciałbym rewizji całego systemu związanego z kalendarzem. Owszem, był fajnym pomysłem, ale czynił grę skrajnie liniową i potrafił rwać tempo akcji (Grudzień i Styczeń w P3 - nevar forget). Przydałoby też zastanowić się nad S-Linkami, by nie były opisywanie sztywną skalą 0-10.

Ale zobaczymy. Jeżeli Atlus zapowie jakiś kolejny crapiasty remake/spin-off/whatever to chyba zaleję ten temat takimi gifami:

56e.gif

Link to comment
Share on other sites • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...