Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LordResvain

Nowy PC i kilka pytań w jego sprawie

Polecane posty

Jako że nadchodzą święta i nowa generacja, a twórcy gier z radością podbijają wymagania sprzętowe - czas wysłać wysłużonego kompana na emeryturę i sprawić sobie nowego peceta.

Planuję wydać ok 3500 zł, raczej nie więcej. Zależy mi na płynności powyżej 40 fps w nowych i przyszłych tytułach na najwyższych ustawieniach w rozdzielczości 1680x1050 (nie planuję wymiany monitora na`większy dopóki obecny nie zdechnie) Trochę posiedziałem w sieci i oto zestaw jaki wymyśliłem:

Procesor: Intel Core i5 3570K 4x3.40 GHz

Płyta główna: Gigabyte GA-B75M-D3H

Pamięci: DDR3 8GB 1600MHz Kingston HyperX Black (2x4GB, DualDDR, CL9)

Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200 1TB, SATA-III, 64MB cache

Nagrywarka: Samsung SH-224DB, SATA, OEM, Black

Karta dźwięk.: Karta dzwiekowa Asus Xonar DS

Karta graficzna: GeForce GTX 770 Gigabyte 2048MB, DDR5, OC 1137/7010

Obudowa: CoolerMaster Elite K350 USB 3.0

Zasilacz do obudowy ATX 500W ModeCom Premium 500 Pro (Fan 120mm, PFC)

I teraz tak:

a) Czy warto rozważać i7? Czy i5 w zupełności wystarczy?

b) Czy warto zaopatrzyć się w dysk SSD? Co realnie można na tym zyskać?

c) Czy karta dźwiękowa ma sens? Mam dość stary zestaw 5.1 Creative Inspire p5800 i słuchawki AKG k518 (raczej do muzyki). Czy zauważę różnicę na tym sprzęcie z Xonarem na pokładzie?

d) Jakaś alternatywa dla GTX 770?

e) Zasilacz 500W wystarczy?

f) Temat płyt głównych jest mi kompletnie obcy - czy wybrałem sensowną?

f) Jakiekolwiek inne refleksje/rady/whatever bardzo mile widziane.

Na koniec dodam tylko, że rzadko bywam na forum i jeśli jest jakiś zbiorczy temat na takie sprawy (choć nie rzucił mi się w oczy) to prosiłbym o przerzucenie tam tego i sorry za kłopot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc:

http://www.morele.ne...ory/info/mjuGT/

Dałem procesor nowszej generacji + odpowiednią płytę (na tej co dałeś nawet byś nie podkręcił tamtego 3570k), do tego lepszy zasilacz (ten Modecom to delikatnie mówiąc nic ciekawego) i lepszą obudowę. Nie starczyło na osobną dźwiękówkę, ale pod sprzęt który masz nie jest ona za bardzo potrzebna.

a) W tym budżecie i5 spokojnie starczy, nie ma sensu dokładać do i7.

b) Jak zależy ci na szybkim wczytywaniu systemu to warto, ale dokupiłbym go później.

c) Jak już pisałem - szkoda kasy pod ten sprzęt.

d) Radeon R9 280X - tańszy, ale też trochę wolniejszy (około 5%). Ma za to więcej pamięci, ale przy twojej rodzielczości nie ma to większego znaczenia.

e) Starczy, ale porządny, jak ten Deus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirian:

a) Czyli raczej nie będę żałować za 2-3 lata, że się nie szarpnąłem na i7?

b) Obiło mi się o uszy, że również wczytywanie w grach przebiega szybciej. Prawda czy bzdura? Niemniej i tak wstrzymam się z zakupem do wakacyjnej wypłaty.

c) Z tego co widzę są różne wersje radka, ale mowa o różnicy mniej więcej 100 zł?

XeoN:

1) Nie, szczerze mówiąc nie ma pojęcia na czym to polega biggrin_prosty.gif

3) Tak myślałem, ale wolałem się upewnić.

4) Z obudową mam dylemat, bo mam parcie na coś co będzie bajerackim świecidełekiem (ale bez przesady) ale jednocześnie niezłą obudową. Ten Zalman od Omasa wydaje sie jednak czadowy.

Omas:

Premium jest (podobnie jak cały zestaw) ze strony Gral.pl - faktycznie chyba mają tam trochę staroci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) Nie sądzę.

b) Ładowanie gier (na nim zainstalowanych rzecz jasna) jako takie się oczywiście przyśpieszy. Na FPS to natomiast nie wpłynie.

c) Wyszła nowa rewizja R9-280X, ale różnice są marginalne i nie da się jej odróżnić od starej przed zakupem. Jeśli natomiast pytałeś o to jakiego producenta wziąć karte, to dobre są np. MSI, Gigabyte. Choć i tak GTX770 lepszy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Gigabyte. I póki co ostatnia kwestia - obudowa do 200 zł z USB 3.0 (swoją drogą - warto?), cicha i bajerancka-turbo-świecąca-ale-nie-w-kształcie-statku-kosmicznego - wiem, dziecinada, ale do tej pory miałem same bardzo proste, wręcz nudne i mam ochotę na odmianę. wink_prosty.gif Może Zalman Z9 PLUS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Z9 Plus raczej nie wejdzie GTX 770 od Gigabyte (ograniczenie długości kart do 29 cm, GTX 770 od Gigabyte ma 292 mm).

No i cicha ta buda nie będzie - jest mocno dziurawa. Ogólnie w tej cenie ciężko o coś cichego i do tego świecącego :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców wyszło mi coś takiego - http://www.morele.ne...ry/info/TMhXdN/

JetStream zmieści się w obudowę, a w testach miał lepsze wyniki niż pozostałe 770. Jest jednak trochę droższy, więc jeśli nie ma sensu to proszę, wybijcie mi go z głowy na rzecz zwykłego Zotaca biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Palit niby jest odrobinę wydajniejszy, ale dodatkowe 3 lata gwarancji i 200 zł mniej za Zotaca- racja, na mysz trochę hajsu zostanie. Właśnie, mysz - uwielbiam Razery, ale głównie ze względu na ergonomię. Ceny są nieporozumieniem, wygląd fajnym bajerem, ale mogę sobie podarować. Mysz laserowa do 200 zł, kształtem podobna do DeathAddera lub Lachesis?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...