Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rwL723

Co lepiej kupić w moim przypadku? Kartę czy Procesor?

Polecane posty

Witam. Jak w tytule :)

Specyfikacja mojego PC:

Gainward GTS450

AMD Althon II 640 X4 3GHz

4GB RAM

Rasurbo 550W.

Jeżeli chodzi o kartę, to myślałem nad GTX650Ti Boost 2GB, a jeżeli chodzi o procesor - FX6300. Procesor pociąga ze sobą także wymianę płyty i najprawodpodobniej RAM-u, więc proszę to uwzględnić przy doradzeniu. Bardzo dziękuje za ewentualne odpowiedzi, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręcenie nie wchodzi w grę, bo... płyta nie czyta procesora. Tzn. wszystko działa normalnie, ale płyta jest pod AM2+, procesor pod AM3, na liście CPU wspieranych przez płytę na stronie producenta tego procka nie było, a jednak działa. Bios tego procesora w ogóle go nie widzi. A jeżeli chodzi o zasilacz, to jest to Rasurbo BP-XII550. O to czy uciągnie kartę się nie martwie, bo kumpel ma taki sam zasilacz i HD7850, który jest bardziej prądożerny i wszystko chodzi bez problemu w połączeniu z jakąś i3-ką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zasilacz to mam na myśli jego słabą jakość, a nie brak mocy. W najgorszym wypadku taka zasiłka może spalić peceta, w najlepszym spalić tylko samym siebie. Zalecałbym więc wymianę.

Skoro procesora nie można podkręcać, to i tak proponowałbym wymianę karty - za około 500 zł masz znacznie wydajniejszą GTX 650 Ti Boost 2GB - http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-650-ti-oc-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dvi-dp-n650ti-2gd5-oc-be-571331/

A w następnej kolejności można myśleć o wymianie procka, płyty i RAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...