Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Apostoł

Komputer w cenie 2500-3000zł

Polecane posty

  • Budżet na komputer: 2500-3000zł
  • Części do kupienia: Obudowa i niezbędne części, nie wliczając urządzeń peryferyjnych.
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie.
  • Zastosowanie komputera: Głównie do gier, programiki jakie robię na moim poziomie raczej nie mają znaczenia.
  • Preferowany sklep: Brak.
  • Rozdzielczość monitora: 1360x768
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Raczej nie, ale nic nie wiadomo...
  • Dodatkowe uwagi: Obudowa najlepiej czarna, koniecznie z przynajmniej kilkoma portami USB z przodu. Dysk terabajtowy styknie.

Sprzęt kupowałby mój ojciec u znajomych informatyków, więc nie mam pojęcia jak sobie to będą cenić. Z tego co słyszałem, to dają rozsądne ceny ze względu na to, że jesteśmy stałymi klientami.

Dodatkowo mam pytanie - jakie gry pociągnie komputer z takiego przedziału cenowego? Dałby radę z tymi najnowszymi (oczywiście nie musi ich koniecznie odpalać na ultra ustawieniach...)? I jak długo dawałby radę jeszcze pociągnąć wychodzące gry, bo nie ma sensu kupować czegoś co za rok albo dwa będzie mocno przestarzałe. Przypominam, że nie mam monitora HD, więc karta graficzna nie musi być jakaś bardzo wypasiona... Ogólnie im taniej, tym lepiej... confused_prosty2.gif

Thanks from the mountain!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując taki drogi i wartościowy przedmiot (czy jakkolwiek to nazwać) jak komputer warto być dobrze poinformowanym. Tak więc spytaj się jak wyglądają ceny, najlepiej na przykładach, podając te podzespoły co podał Xeon i wrzuć je tutaj. Zobaczymy jak z opłacalnością. Możesz zaoszczędzić sporo, ew. dostać więcej za tę samą cenę. Oba przypadki w porządku ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta karta ma na tyle mocy, by spokojnie w FHD uciągnąć gry do 2013r

Wiesz, 2013 się powoli kończy.

Poza tym mówimy o używaniu karty, która dobrze sobie radzi w Full HD na monitorze oferującym rozdzielczość dwa razy mniejszą (gdzie tańsze modele sobie poradzą z zapasem). Ne wiem, czy nie bardziej sensowne byłoby zamiast karty za ~1100 zł do małego monitora kupno karty za ~700 zł i większego monitora. Bo taki np. 7870 z BF4 w Full HD sobie radzi (klik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest jedyny argument przemawiający za kupnem GTX 760 - szybka zmiana monitora.

Żeby było jasne, nie zamierzam kupować nowego monitora. W takim razie doradźcie mi jaka karta wytrzymałaby takiego BF4 na wysokich (maksymalnych?) detalach z moim obecnym monitorem...

@MikaelDorren Proponujesz Radeona HD 7870? Wg tego wykresu wygląda na to, że jest ostro ponad 2x gorsza, czy to nie przesada? Nie to, że coś neguję, po prostu nie chcę przepłacić, ani nie dopłacić, jeśli nie muszę. wink_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponujesz Radeona HD 7870? Wg tego wykresu wygląda na to, że jest ostro ponad 2x gorsza, czy to nie przesada?

Którego wykresu? Tego z mojego postu? Ja tam widzę, że zarówno HD 7870 jak i droższy GTX 760 wyciągają po 32 kl./s w Full HD. Podejrzewam, że spojrzałeś na górę wykresu gdzie są konfiguracje Dual-GPU.

W takim razie doradźcie mi jaka karta wytrzymałaby takiego BF4 na wysokich (maksymalnych?) detalach z moim obecnym monitorem...

Jak napisał Dirian - R9 270X to max. Ta karta powinna tu wyciągnąć 45-50 kl./s przy AAx4 i detalach na Ultra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ationx Tak jak napisałem w pierwszym poście. Dodatkowo na razie nie wiem, czy w ogóle ojciec da radę mi to sfinansować... Jeszcze jest trochę czasu do świąt, się zobaczy... Możliwe, że będę musiał zaczerpnąć kasy z mojej tatrzańskiej skrzyneczki-skarboneczki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...