Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Glockens

Lindsey Stirling

Polecane posty

Lindsey Stirling

Lindsey+Stirling+306012_252414814790713_1322559.jpg

Dyskografia:

Lindsey Stirling - 2012

Shatter Me - Premiera 29 kwietnia 2014r. w USA

Lindsey to jedna z tych artystek, które trzeba docenić. Można nie lubić takiej muzyki, jednak to jak ona gra jest świetne! Miesza różne gatunki muzyczne (pop, klasyka, rock, electro) i wychodzi jej to świetnie. W 2010 roku uczestniczyła w piątej edycji America's Got Talent, gdzie dotarła do ćwierćfinału. Posiada kanał na YouTube (lindseystomp), aktualnie posiadający ponad 3 miliony widzów. Poza własnym albumem tworzy też wiele coverów, które pochodzą z różnych źródeł - gry, filmy, inni twórcy etc.

Strasznie lubię słuchać jej utworów. Ta muzyka jest wykonywana perfekcyjnie, rytmicznie i różnorodnie. Słucham jej od sierpnia, a ani razu nie odniosłem wrażenia, że utwory się powtarzają. Polecam wszystkim!

Najbardziej przeze mnie lubiane:

Crystallize

Zelda Medley

Halo Theme Song Medley

Skyrim Medley

Lord of the Rings Medley

Assassin's Creed III Medley

Beyond The Veil

Polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad założeniem takiego tematu już od jakiegoś czasu, ale stawiałem raczej na to, że prawie nikt tu o Lindsey nie słyszał :). Jak powiedział kolega wyżej: jej muzykę można kochać albo nienawidzić. Trzeba jednak przyznać, że ta urocza dziewczyna ma niezwykły talent. O jej sukcesie może świadczyć, to że od zeszłego roku ma swoje trasy koncertowe po USA, Europie i Azji. W przyszłym roku zdaje się, że ma się również odbyć jej koncert w Polsce.

Warto również dodać, że oprócz kanału LindseyStomp (na który wrzuca swoje clipy z coverami i autorskimi utworami) posiada jeszcze jeden LindseyTime, gdzie umieszczane są nagrania z różnych eventów (w których uczestniczy), BTS (Behind The Scenes) i wiele innych o różnej tematyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na jej muzykę trafiłem przypadkiem ,oglądając teledyski Apocalyptici ,YT zaproponował mi jej klip "Shadows" ,który mnie pozamiatał i uważam go za jeden z najlepszych jakie widziałem.Bardzo uzdolniona dziewucha nie zamykająca się na konkretnym gatunku muzyki ,tylko eksperymentuje ze świetnym skutkiem.Warto też dodać ,że nie stoi z instrumentem jak statyczny kołek ,tylko tańczy.Bardzo efektownie to wygląda ,choć spotkałem się z opiniami że to niepotrzebna "błazenada" (za to też między innymi poleciała z America's Got Talent ) ale na szczęście nie wzięła tych uwag do siebie ,tylko robi to ,co daje jej fun.Do tego cenię ją też za niezależność.Nie daje uwiązać się jakiemuś wielkiemu wydawcy tylko robi swoje ,po swojemu.Dziwię się tylko ,że taka urocza i uzdolniona dziewczyna jest tak mało znana.

Moje ulubione kawałki to :

Shadows

Elements

Moon Trance

Electric Daisy Violin

Spontaneous Me

Pokemon Dubstep Remix

Halo Theme

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe właśnie, co myślą teraz tamci jurorzy AGT, którzy powiedzieli jej, że coś takiego nie sprzeda się na szeroką skalę. :)

Jest to artystka bardzo ciekawa, która nie tylko gra i tańczy, ale często przecież jeszcze obrabia swoje własne filmiki zamieszczane na YT. Są świetnej jakości, całkiem fajnie przemyślane i przede wszystkim pokazują niezwykłe i różnorodne scenerie. Mną całkowicie pozamiatało Crystallize i muzyka z LotR. To od tych utworów na dobre się zainteresowałem twórczością LS. Bardzo podobają mi się również wspominane przez was Elements, a także Song of the Caged Bird oraz Star Align.

Dziwię się tylko ,że taka urocza i uzdolniona dziewczyna jest tak mało znana.

Zależy jak na to patrzeć. W tej chwili zna ją bardzo wiele osób i niech świadczy o tym właśnie liczba subskrypcji na YT, zadowalające wyniki sprzedaży jej płyty i ogromne rzesze ludzi podczas koncertów na całym świecie. Coraz częściej pojawia się we wszelakich telewizjach itp. Właściwie taki "boom" rozpoczął się chyba podczas zeszłorocznej trasy i od tego czasu wszystko bardzo prężnie się rozwija.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lindsey znam głównie z Crystallize a kawałek poznałem dzięki... reklamie na youtubie bo leciało to przed filmikiem, który sobie włączyłem i teraz od czasu do czasu włączam też sobie inne kawałki ale żaden nie podobał mi się tak jak właśnie Crystallize.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ich 5 ,są to :

Crystallize - Orchestral Remix

Transcendence - Orchestral Remix

Elements - Orchestral Remix

Crystallize Mashup - Remix By Wild Children

My Immortal - Cover Evanescence

@Daedroth - Nie jestem w jej temacie na bieżąco.Ostatnio czytałem na jej temat niusy ,gdy rozpoczynała trasę po US.Z tego co piszesz ,jest dobrze i oby tak dalej.Należy jej się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, temat o Lindsey tutaj? Jestem wielce zaskoczony. I to pozytywnie. :D

Natknąłem się na nią zupełnie przypadkowo, bo podczas przeglądania youtubów, zdecydowałem się kliknąć z braku czegoś konkretnego do roboty, a i tytuł piosenki - Radioactive - przyciągnął oko. (Fallout i jemu podobne uniwersa potrafią oddziaływać na psychikę) Spodobało mi się już od samego wejścia skrzypiec, potem było już tylko lepiej. Zainteresowałem się bardziej i odsłuchiwałem wszystkiego po kolei z jej kanału, który nie uniknął mojego suba. Muzyka i miksy różnych, niby niepasujących do siebie gatunków, są po prostu genialne. Nawet gdybym chciał się jakoś rozwodzić na temat jej twórczości, to niezbyt miałbym jak, bo dużo zostało już powiedziane. Tylko do ciekawie wykonanych filmów dodałbym Moon Trance.

Moje ulubione:

1. Moon Trance

2. Star Wars Medley

3. Halo Theme

4. Radioactive

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwór trochę nie w moim guście.Wolę trochę "żywsze" numery a ten jest zbyt spokojny.Chociaż czasami mam fazy i na takie klimaty także ,pewnie kiedyś jeszcze do niego wrócę.

Dzisiaj w końcu dotarła do mnie płyta Lindsey.Niestety nie załapałem się na wersję deluxe ale na szczęście bonusowe utwory jakoś specjalnie mnie nie kręcą.Świetnie brzmi,są szybsze i wolniejsze kawałki i mimo jednostajnego instrumentarium wcale się nie nudzi a ostatnio niewiele było albumów ,by mi się każdy utwór podobał.Gorąco polecam ,bo takich płyt nie słucha się zbyt często.

Do moich ulubionych wędrują :

Zi-Zi's Journey

Anti Gravity

Stars Align

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś temat zastygł, a w tym czasie Lindsey udostępniła swój najnowszy klip do "Stars Align".

W końcu jakiś konkretny teledysk, bo te, które ostatnio nagrywała w duecie z innymi artystami, jakoś nie bardzo przypadły mi do gustu. Jest świetnie zrealizowany i widać, że pochłonął trochę więcej gotówki niż poprzednie. Wyszedł genialnie i mam nadzieję, że kolejne klipy będą równie udane,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sam utwór mnie urzekł, gdy tylko pierwszy raz usłyszałem go zaraz po odtworzeniu płyty, tak video do niego nie podoba mi się tak bardzo. Zwłaszcza w porównaniu do poprzednich, które miały swój niepowtarzalny urok właśnie dzięki mniejszym kosztom i nie wykorzystywaniu w takim stopniu efektów specjalnych.

Za jakiś czas ma się również ukazać nowy cover we współpracy z Hollensem i Wardem. Ciekaw jestem co z tego wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy teledysk na kanale Lindsey, tym razem Transcendence w wersji Orchestral, które imo jest lepsze od tej pierwotnej. Wyszedł bardzo dobrze, wykonany w sposób podobny do tych poprzednich, które bardzo mi się podobały. Kolejna bardzo dobra robota, czekam na teledysk do Crystallize.

https://www.youtube....h?v=DHdkRvEzW84

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że utwór w tej wersji brzmi lepiej. Co do teledysku to początek bardzo fajnie się zapowiadał, ale niestety im dalej, tym gorzej. Do takiego utworu można było wykombinować coś bardziej klimatycznego. Mimo wszystko wyszedł przyzwoicie i czekam na kolejne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy utwór z nadchodzącego albumu Shatter Me! Beyond The Veil

Genialny, świetny, wspaniały i wiele innych określeń. Jeśli cały album będzie trzymał taki poziom to może nawet i pokonać jej debiutancki, a to już jest naprawdę wyzwanie. Czy się uda? :) Cieszę się, że wprowadzone tu electro jest lekkie i jest zaledwie tłem do skrzypiec. Pięknie zagrane, do tego wokal Lindsey w tle - czego chcieć więcej? Teledysk również genialny. Piękne widoki,, żadnych tańców czy czegoś tak jak miało to miejsce w Stars Align,. Pięknie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwór słyszałem już jakiś czas temu i bardzo mi się spodobał. Teraz doszedł do niego jeszcze niezły filmik, który potęguje to świetne wrażenie. Czekam aż płyta ukaże się na fizycznych nośnikach. Wtedy zamówię nawet z amerykańskiego Amazonu, bo zapowiada się album przynajmniej równie dobry jak ten debiutancki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsłuchajcie się dobrze a dosłyszycie "Crystalize". Czy mi się tylko tak zdaje? Tak na ten przykład fragment od 2:24. Oczywiście nie piszę tego w złej formie bo właśnie od tego utworu zaczęła się moja zajawka na Lindsey. Tak tylko zauważam bo z natury czepialski jestem. Ale i tak, o ile będzie się dało w jakiś normalny sposób, trzeba będzie jakoś to przetransportować do samochodu bo przy takiej muzyce nieźle się jeździ. Dość powiedzieć, że teraz słucham tego z piąty raz pod rząd i dalej mi mało a pora raczej do spania. Jak tylko wstanę to znów zabrzmi Beyond the veil.

"Sadly I don't like it, sound like a melange of her other songs."

"Crystalize 2.0? Because we didn't get enough of that in Elements."

"This sounds like a remix of Crystalize."

To z fanpage'u na facebooku. Czyli nie tylko ja słyszę jakieś poprzednie dźwięki. Ale takie komentarze toną w morzu pozytywnych głosów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw, że nikt nie wspomniał o utworze Shatter Me.

Świetny! Z początku byłem sceptycznie nastawiony do tego, że będzie wokal, ale odsłuchałem i spokojnie uznaję, że wyszło genialnie. Oby reszta albumu trzymała tak wysoki poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem confused_prosty.gif

Shatter Me średnio jakoś mi się tak podoba.

BTW. W ogóle o tym temacie nie wiedziałem. Więc może napisze jak na Lindsey trafiłem. :)

Było to jakoś w grudniu 2012 kiedy freediew wrzucił filmik z ZiZi konkretnie ten ->

Poszukałem BTS z tego filmiku w którym była mała reklama kanału LS. I słucham do tej pory. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, za mało Lindsey w Lindsey. Sam teledysk bardzo dobry, partie skrzypiec również, ale jest ich za mało a sam ich początek znów zaczerpnięty z innego utworu. Dalej jest już lepiej, ale nie robi szału i nie urywa wiadomo czego.

Dla mnie ważniejszą informacją jest jednak występ Lindsey w Polsce. Trzynastego października zagra na Torwarze, ceny biletów zaczynają się od 120zł. Doliczając koszt podróży byłoby to do przyjęcia, dodatkowo dzień po moich urodzinach więc ładnie by się złożyło. Jednak biorąc pod uwagę inne plany i wydarzenia musiałbym brać za dużo wolnego w pracy i z zobaczenia Lindsey muszę zrezygnować. Szkoda, bo nie wiadomo czy nadarzy się jeszcze taka okazja, ale są ważniejsze sprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...