Jump to content
Rankin

Temat growy

Recommended Posts

Mam pytanie, zastanawiam się nad kupnem jakiegoś jrpg-a i myślę o serii tales of . Którą część z serii wybrać, bo rozumiem, że nie są ze sobą jakoś powiązane. Myślałem o Berserii, ale nie jestem pewien czy brać. I jeszcze jedno ma to jakąś polską wersję? 

Berseria jest dobra, chciałem napisać że [spoilerrrr] ale to spoiler, więc tego nie napiszę. Bierz Berserię. Zistiria jest bardziej comfy, a Symphonia jest... dziecinna. Mam wszystkie trzy i Berserię uważam za najlepszą, chociaż jeszcze jej nie przeszedłem. (Cześć, @Sefnir )

• Upvote 2

29 minut temu, SilentBob napisał:

Berseria jest dobra, chciałem napisać że [spoilerrrr] ale to spoiler, więc tego nie napiszę. Bierz Berserię. Zistiria jest bardziej comfy, a Symphonia jest... dziecinna. Mam wszystkie trzy i Berserię uważam za najlepszą, chociaż jeszcze jej nie przeszedłem. (Cześć, @Sefnir )

A ma to polską wersję na steam czy trzeba lecieć po angielsku? 

Ile wczoraj Steam mi robił problemów, aby wyświetlić 3 kolejki kart. Dotychczasowy sposób na uniknięcie wyświetlania błędu przy kolejce odkryć, tj. powrót do głównej strony sklepu i tam rozpoczynanie kolejki nie zawsze działał, 2 godziny mi zajęło, aby zdobyć 3 karty. Dzisiaj akurat nie miałem żadnych problemów.

• Upvote 1

Berseria nie ma oficjalnego polskiego tłumaczenia, nie wiem czy istnieje fanowskie.

Cześć @SilentBob A ty cokolwiek przechodzisz? ;p

@MasterKondi

To zależy czego tak naprawdę oczekujesz. Jeśli przez jRPG rozumiesz coś w stylu tradycyjnych Final Fantasy, to cóż, Talesy są nieco inne. System walki w nich wygląda kompletnie inaczej. Jest znacznie bardziej zręcznościowy. Jeśli szukasz czegoś bardziej klasycznego, to trylogia Legend of Heroes: Trails in the Sky jest całkiem niezła. Są też oczywiście Final Fantasy. Przyjemną gierką jest Neptunia, tylko do tego trzeba podchodzić z przymrużeniem oka, bo to nie coś do czego podchodzi się na poważnie. Świetne recenzje zbierają Ateliery, ale to gry typowo comfy.

Zaś Berseria… Cóż to chyba najlepsza gra w jaką grałem w zeszłym roku. Tylko, mimo wszystko Zestiria i Berseria są ze sobą połączone. Rozgrywają się w tym samym świecie, tylko ich wydarzenia rozdziela jakieś tysiąc lat. Zestiria jest bardziej naiwna, to historia o wielkiej przygodzie i przyjaźni. Ma swoje momenty, na fajne postacie (Rose, Dezel, Zaveid, Heldalf (!)), ale mimo wszystko przez głównego bohatera jest nieco naiwna. Berseria to opowieść znacznie bardziej mroczna, i to praktycznie od samego początku. To dążenie do zemsty za wszelką cenę. Świetna gra i naprawdę rewelacyjna historia, ale im lepiej znasz Zestirię tym większy będzie efekt Berserii.

A tak odnośnie wyprzedaży steamowej. Kurczę, coś bym sobie kupił. Może Cold Steel II, by mieć komplet, może Fatal Bullet, bo w sumie SAO lubię. Szkoda, że Steins;Gate 0 nie dostało większej obniżki.

1 godzinę temu, Sefnir napisał:

Szkoda, że Steins;Gate 0 nie dostało większej obniżki.

Nom. Tez na taka czekam... No i w Tarkova bys pogral... ;)

Ja dobrze bawilem sie przy Final Fantasy XV, choc grze daleko do idealu, to mimo wszystko oceniam ja dosc wysoko. No i zawsze, wszedzie i kazdemu polece Knights of Xentar, obecnie dostepny juz chyba jako abandonware. 

3 minuty temu, Tesu napisał:

No i w Tarkova bys pogral... ;)

A wiesz, pograłbym. Nawet bym pograł, gdybym go miał :p

Jakąś opcją jest kupno pakiety Steins;Gate+Steins;Gate 0, wtedy jest odrobinę taniej zdaje się. BattleTech też nie dostał jakiejś powalającej obniżki.

Kupie se Dark Souls 2, będę miał powód by wrócić do jedynki.

Również polecam, według mnie słusznie znalazła się w Tipsomaniaku w top 100 gier. Uwielbiam tamte pirackie klimaty oraz sam gameplay. Jest to jedna z nielicznych gier, w której porzucałem zadania główne i poboczne, a jedynie bawiłem się w pływanie po morzu i słuchanie szant. Assassyn z tego średni, ale sama gra w mojej ocenie jest wybitna. Czekam na Skull & Bones. :D 

Black Flaga już prawie całego przeszedłem, teraz wróciłem do tej gry i pływam po morzu i odwiedzam miejsca, w których jeszcze nie byłem.

Na Skull & Bones w ogóle nie czekam, ponieważ multiplayer.

Black Flag, to moim zdaniem genialna gra piracka i marny, cholernie nużący Asasyn. Chyba że po prostu gry solo mi się przejadły. A przynajmniej te z serii "odgrzewanych kotletów".

Dla mnie w porownaniu do Brotherhood czy Revelations fabula Black Flag byla calkiem, calkiem i ani chwile sie nie nudzilem. Choc przyznaje, ze na moja jej ocene moze wplywac nowa jakosc serii tzn. pelne piratow Karaiby, zeglowanie, bitwy morskie, nurkowanie itd. 

Ja ostatnio wziąłem się za zwiedzanie siedziby Abstergo w AC: Black Flag i zhakowałem wszystkie systemy plus do tego znalazłem wszystkie te karteczki samoprzylepne (wpadły trofea). Jak posłuchałem niektórych nagrań, to aż włos się jeży na głowie jak wielkie korporacje potrafią dojść do celu. Do tego w samej rozgrywce w końcu zniszczyłem legendarny okręt, ale podczas abordażu ukatrupili mi Edzia. Jak żyć?

11 godzin temu, Deathroll2097 napisał:

ale podczas abordażu ukatrupili mi Edzia.

Najgorzej... :(

No to trzeba przyznać, samo pływanie w Black Flagu sprawia niesamowitą frajdę. Pod tym względem Ubi naprawdę się postarało i świetną grę. Gdyby jeszcze tylko wyciąć wszystkie wstawki w teraźniejszości to było by jeszcze lepiej.

Dobra, wyprzedaż steamowa zakończona. Tomb Raider 2013, Bayonetta, Dark Souls 2, Legend of Heroes: Trails of Cold Steel 2, SAO: Fatal Bullet i jeszcze pod sam koniec szarpnąłem się na Don't Starve DLCki i Together w pakiecie i VNkę Memory's Dogma. Nawet nieźle. Mam w co grać do końca roku.

Ufff 200 złotych wydane na 4 gifty i 12 gier dla mnie.

To była dobra wyprza.

Ja również nie marnowałem czasu na wyprzedaży Steam, nabyłem - Bayonetta, Vanquish (ceny poniżej 30 zł były naprawdę atrakcyjne), Airline Tycoon Deluxe, Crimson Clover (mam ją też na płycie, ale wolę cyfrówki), pierwszy Rainbow Six Vegas. Kupka wstydu za ponad 80 zł powiększyła się o kolejne tytuły.

Widzę, że zaopatrzyliście się w Bayonetkę. Zaopatrzcie się też w jakiegoś pada, bo na klawie ciężko się wyrobić w tym tytule. No chyba że jesteście masochistami, to zwracam honor. :jezyk2:

A ja się w nic nie zaopatrzylem. Miałem na oku przede wszystkim Bayonettę i Cupheada, ale jakoś nie wyszło. Natomiast dzięki kartom przybyło mi kilka złotych w steamowym portfelu. 

Mam tak jak @2real4game. Po raz pierwszy od lat nic nie kupilem na steamowej wyprzedazy. Popatrzylem na moja liczaca ponad 80 tytulow liste zyczen i stwierdzilem, ze na zadnej z tych gier nie zalezy mi na tyle, zeby kupowac je na letniej promocji, tym bardziej ze mam w co grac. 

U mnie UnEpic oraz dodatki do Cities Skylines: Mass Transit i Natural Disasters.