Jump to content
Rankin

Temat growy

Recommended Posts

Dzieki emqiś :*

E tam, chyba nie zamierzam zwiększyć częstotliwości zaglądania - raz na pół roku chyba wystarczy :P forume i tak już umrzyło

Edited by ZygfrydQ

@Tesu No niestety to jest coś czego w PUBGu nie zmienisz. Kompletna (niemal) losowość tego co możesz znaleźć. Choć musze przyznać, że raczej rzadko mi się zdarza bym nic kompletnie nie znalazł (nie mówię, że tak się nie zdarza), są miejscówki gdzie jest większa szansa na coś lepszego. A reszta to już szczęście, czy ty pierwszy znajdziesz broń, czy ktoś kto wylądował obok. A i fakt, mid-game potrafi być nudny bo to najczęściej łażenie przez pół mapy od strefy do strefy i okazjonalne strzelanie do gościa oddalonego o 500 metrów. Spróbuj zagrać z kimś, może wtedy bardziej ci przypasuje? Jak jestem dostępny na steamie to pisz chętnie zagram.

@Glockens Na steamie mam nick jak tu. Jeśli byś był kiedyś chętny na duo/trio/squad to zapraszam :)

@SilentBob@Deathroll2097 Zrobiłem sobie powrót do FFXIII i mam jedno pytanko. Jak wygląda sprawa z nowymi broniami? To co znalazłem jest słabsze od podstawowych broni jakie posiadam. Może nie potrzebnie je ulepszałem?

@Sefnir

Dzieki. Jak mnie najdzie ochota zagrania w PUBG, to na pewno sie odezwe, bo gry nie odinstalowalem. Nie ukrywam jednak, ze na razie wrocilem do BF1, swietnie sie bawie odblokowujac nowe zabawki z ostatnich dwoch dodatkow i powoli przymierzam sie do wyprawy pod wode w Subnautice. A niebawem wychodzi Kingdom Come: Deliverance, Final Fantasy XV i Ni No Kuni 2, wiec bedzie sporo do ogrania i tak.

@Sefnir ja tam się na broniach w FF XIII nie znam. Mam jakieś bronie początkowe, które sukcesywnie ulepszam i nie zmieniam. Nie wiem, czy robię dobrze, czy źle. Może @Deathroll2097 coś lepszego podpowie. W sumie też bym się chętnie dowiedział jak to z tym jest.

Tak ogólnie to sam niezbyt wiele ulepszyłem broni, jedynie dla Lighting i Hope'a. Z tego co zauważyłem, to każda nowa broń którą zdobyłem jest słabsza od tej podstawowej, ale wartości od fizycznych czy magicznych obrażeń aż tak bardzo się nie różnią na pierwszych poziomach. Trochę teraz podkręciłem ostatnio znaleziony miecz dla Lighting, by sprawdzić efekt i jakoś specjalnie mocny to on nie jest. Ma trochę więcej punktów do obrażeń magicznych, ale za to mniej do fizycznych (teraz ulepszałem Lifesaber, a ja korzystam z Gladiusa, którego można znaleźć jakoś na początku gry. Oba na 11 lvl), więc jakiejś wybitnej różnicy to nie robi. Ta cała zabawa z tymi ulepszeniami pewnie po to, by na szybko przestawić się na jakiś konkretny typ przeciwnika, bo wszystkie one są zbliżone cyferkami, a jeden oręż na pewno nie będzie zbyt mocarny po ulepszeniach do pozostałych. Moim zdaniem najlepiej wybrać broń z jak najwyższym współczynnikiem do siły i w nią pakować upgrade'y dla Lighting, Snowa i Fang, a dla Szaza, Vanilii i Hope'a do magii.

No ja mam tę podstawową dla Lightning na 11 poziomie, i wszystko co znalazłem do tej pory jest słabsze. A nie mam ani materiałów żeby pakować w następną broń, ani kasy żeby cokolwiek kupić. Zobaczy się co będzie dalej. Inna bajka, że teraz na drodze stoi mi Barthandelus, z którym pewnie trochę mi zejdzie.

Możesz coś ewentualnie sprzedać lub pofarmić materiały na jakiejś grupce wrogów, ale ogólnie szkoda na to czasu, bo najważniejsze jest wykupowanie umiejętności z Crystarium. Te kilka punktów do siły czy magii z ulepszeń broni nie zbawi postaci.

Jak to jest, że pierwsze Bordery wymaksowałem w 24 godziny, a dwójka znudziła mi siępo 4 godzinach? 0_0

No nie wiem, jakoś nie potrafiła mnie do siebie przyciągnąć...

Z innej beczki - ukończyłem Oddworld Stranger's Wrath i polecam tę grę każdemu. Grywalna jak diabli.

Hard Reset także jest spoko. Póki co. Gram na średnim poziomie trudności i już kilka razy zginąłem - te strzelajace roboty są strasznie irytujące...

A teraz se pobieram Trine'a. Mam nadzieję, że będzie to przyjemna gra. ;)

Godzinę temu, Arturzyn napisał:

Jak to jest, że pierwsze Bordery wymaksowałem w 24 godziny, a dwójka znudziła mi siępo 4 godzinach? 0_0

widocznie dwójka jest jeszcze gorsza niż jedynka

Mnie też drugie bordery bardzo szybko znudziły, chociaż w jedynkę sporo grałem, a między nimi miałem ładnych parę lat przerwy.

A z takich nowszych rzeczy:
MudRunners
O istnieniu Spintires wiedziałem już dawno, ale jakoś mnie nie pociągała. Ostatnio sprawdziłem z ciekawości wymagania MudRunners i okazało się że są całkiem niskie. Wycebuliłem od kolegi, odpaliłem i wciągnęła mnie na całego. Gra ma bardzo satysfakcjonującą mechanikę i dobrze wygląda. Zabawa z blokadami mostów, reduktorami i wciągarkami daje sporo radochy. Szkoda tylko że misje singlowe strasznie się ciągną - samochody jeżdżą powoli, mapy są duże (i to byłoby jeszcze do przeżycia) a do tego ciągle robi się to samo. Więcej misji powinno być w rodzaju wyzwań - krótkich i zróżnicowanych. Ale nie zmienia to faktu że utopiłem w grze ładnych parę godzin i polecam fanom ciężkiego sprzętu.

FlatOut 4
Po okropnej trójce postawiłem na serii krzyżyk, jak się okazało nie do końca słusznie. Czwórka częściowo wraca do poziomu dwójki - znów mamy trzy klasy, a w nich wyścigi, areny, time trial i osobny tryb FlatOut, w którym robimy stunty. Dodano jeszcze tryb Carnage, trochę podobny do Mario Kart. Graficznie gra prezentuje się przyzwoicie, a samochody prowadzą się w miarę dobrze (mają beznadziejnie rozłożoną masę i łatwo wylatują w powietrze, ale tego należy oczekiwać po tej serii). Szkoda że kilka elementów zrobiono na odczepnego (z braku czasu? pieniędzy?). Druga klasa to praktycznie reskiny pierwszej, trzecia wygląda inaczej, ale mają takie same statystyki, wszyscy kierowcy to dwa modele z różnie pomalowanymi twarzami, a reset pojazdu o d. potłuc.

Zacząłem Dishonored. Po 2 pierwszych misjach wskaźnik chaosu mam na niskim poziomie i oby tak było przez całą grę.

Na razie jest cudownie.

• Upvote 1

Jeny julek, Dishonored to czysty geld. Dawno nie żałowałem, że jakaś gra jest zbyt krótka, a tu nie mogę się z tym pogodzić. Niesamowita gra.

2 godziny temu, 47 napisał:

Masz jeszcze 2 DLC/dodatki - Knife of Dunwall i Brigmore Witches.

Wiem. Na wyprzy się w nie zaopatrzę.

@Arturzyn

Nie opłaca się, bo na wyprzedaży zazwyczaj są droższe niż sama gra albo jej wersja GOTY

*flies away*

W takim razie się w nie nie zaopatrzę. :P

1 minutę temu, Sefnir napisał:

@SilentBob

Brakowało ci Lightning Returns, dobrze pamiętam? Na steamie jest teraz przecena na 35zł.

Deus Ex: Human Revolution za 11zł to prawie jak za darmo, a gierka świetna.

Kurde, kusi HR, ale volvo usunęło podstawową wersję, a DC nie ma PL wersji. :/  Granie w skomplikowanego RPG po angielsku do mnie nie przemawia. Znaczy jest gdzieś niby spolszczenie, ale jestem w temacie wgrywania takich rzeczy mocno upośledzony.

W sumie teraz nawet nie mam czasu na długie skomplikowane erpegi. Trzeba się skupić na studiach. xd

@Arturzyn

Co do wersji reżyserskiej Deux Ex Human Revolution jest do niej spolszczenie. Ja nie raz fanowskie tłumaczenia instalowałem, nie jest to nic trudnego, warto spróbować, co ci szkodzi.

Pamiętam jak instalowałem moda do FC 2 na posterunki.

Spieprzył mi rakietnice i moździerze. xd

Jest promocja na kilka gier PKK w MM/Saturnie. Jedną z nich jest Skyrim za 18 zeta. Zastanawiam się, czy nie wziąć...