Jump to content
Rankin

Temat growy

Recommended Posts

Nie wiem. W każdym razie na stronie sklepu Steam Elex ma datę 17 października, czyli.... za dwie godziny będziesz mógł instalować. :P

2 godziny temu, SilentBob napisał:

za dwie godziny będziesz mógł instalować. :P

Ja pitolę. Trzymam w ręku pudełko z sześcioma płytami DVD, które pół godziny temu przywiózł mi kurier, a jakiś idiotyczny steam twierdzi, że gra nie miała jeszcze premiery. Na jakim świecie przyszło nam żyć...

Edited by 47

@47

Ja to miałem z pudełkową Mafia 2, musiałem czekać 2 dni, aby móc zainstalować grę, bo Steam mnie poinformował, że gra nie miała jeszcze premiery. Dodam, że gra przyszła do mnie kurierem, ale i tak musiałem czekać, żeby odpalić ten tytuł.

mgs5 skonczony po 55h.

wczoraj zaczalem amnesie, klimat znakomity, mialem tez jeden czy dwa niezle poscigi. wieczorem wracam po wiecej.

https://www.amnesiagame.com/images/screenshot03.jpg

• Upvote 1

Wczoraj po godzinie 19:00 mogłem instalować. I teraz garść ciekawostek:

-gra jest na 6 płytach DVD

-płyty numer 4, 5, 6 to pic na wodę; instalacja zachodzi jedynie na trzech pierwszych płytach; pozostałe wkłada się do napędu dosłownie na pół sekundy

- po instalacji z płyt, gra zajmuje 7 giga

- pozostałe 14 trzeba ściągnąć przez steama

top kek

No ale dzisiaj wieczorem w końcu se pogram...

Ja ostatnio wkładałem płyty do napędu podczas instalacji GTA V. Później i tak trzeba było dociągnąć pliki z neta. Ale dobre kilka godzin z płyt się instalowało.

W każdym razie teraz nawet nie wkładam płyt do napędu. Od razu ciągnę przez Steama. :P Zresztą ostatnio coraz więcej gier kupuję cyfrowo, więc...

Kupiłem pudełko, bo było taniej... Kolejna ciekawostka: postanowiłem grać po polsku (głównie z sentymentu do Gothiców) - kolejne dwa giga do ściągnięcia XD

Jakby ktoś był ciekawy to pierwsza Mafia jest dostępna na gogu, choć trochę ją wykastrowali z muzyki.

The Gallery - Episode 1: Call of the Starseed uwazam za jedna z najlepiej zrealizowanych i klimatycznych gier na HTC Vive, tym bardziej ze jej ostatnia scena sprawila, ze stalem z szeroko otwarta geba posrodku salonu i tym charakterystycznym mrowieniem przebiegajacym wzdluz kregoslupa. Teraz zauwazylem, ze Episode 2: Heart of the Emberstone od dwoch dni jest juz dostepny. Cena jednostkowa za sam drugi epizod to 27,99 euro, ale jesli kupilbym zawierajacy oba epizody pakiet, to zaplace o 3 euro mniej. Czasami logika przecen na Steam jest poza moim zasiegiem...

Dnia 18.10.2017 o 17:16, 47 napisał:

Kupiłem pudełko, bo było taniej... Kolejna ciekawostka: postanowiłem grać po polsku (głównie z sentymentu do Gothiców) - kolejne dwa giga do ściągnięcia XD

Też chciałbym zagrać w Eleksa, ale jest taka zasada: jeżeli gra posiada edycję kolekcjonerską i ta nie zostanie wykupiona do zera w momencie premiery, to istnieje duża szansa, że po kilku miesiącach będzie dostępna za bezcen.

Zwłaszcza, jeżeli uboga zawartość, duże pudełko, no i zalega w magazynach. :>

W ten sposób wyrwałem np. Tormenta za niecałe 80 PLN.

Edited by SerwusX

Nie chciało mi się czekać.

Nabiłem na razie 13 godzin, więc mogę już częściową opinię wyrazić. Jako fan dwóch pierwszych Gothików, jestem wniebowzięty. To jest dokładnie to na co czekałem, od czasu premiery Nocy Kruka - godny następca serii. Ja wiem, że to zupełnie inne uniwersum itp., ale i tak Eleksa będę traktować, jako zwieńczenie trylogii. :P Chodzi o to, że ta gra została stworzona wyłącznie do wąskiego grona odbiorców, czyli fanów G1/G2, i to widać na dosłownie każdym kroku. Drewniany gameplay, bugi, bardzo wysoki poziom trudności, niedzisiejsza grafika (choć momenty są), gacie bez dna, niesympatyczni NPC, konkurujące ze sobą frakcje itp, itd. Do tego mamy bardzo duży i ciekawy świat - motyw science fantasy jest jak najbardziej ok - którego eksploracja daje sporo frajdy, zwłaszcza że dysponujemy jet packiem, co pozwala dostać się prawie wszędzie.

No i czym byłby ten krótki post bez słowa "klimat"?

Otóż klimat jest. I to taki, który sprawia, że wszystkie wady i upierdliwości schodzą na dalszy plan, a przecież dokładnie o to w tym wszystkim chodzi. Pojęcie "klimat" jest już oczywiście mocno memiczne, no ale co zrobić... Dla fanów świętej dwójcy, Elex jest pozycją obowiązkową. Natomiast gracze, którzy nigdy nie grali w nic od Piranii mogą się mocno zdziwić. I w sumie sądząc po niektórych recenzjach tak właśnie się stało. :D

W końcu utłukłem bossa w Final Fantasy XIII z końcówki 10 rozdziału i się załamałem. Dostałem w końcu możliwość przyłączenia do drużyny dowolnego kompana z odpowiednią rolą, ale żeby podkręcić role bohatera, która nie jest jego specjalizacją muszę zapłacić astronomiczne sumy punktów umiejętności. I do takiej np. Fang do roli Ravager muszę uiścić za jeden upgrade na początkowym szczeblu 12000 punktów, a końcowym 42000 gdzie na walkę z siedmioma przeciwnikami dostaję góra 1200. I tu mam pytanie:

@Sefnir  ostatnio pisałeś że grałeś w ten tytuł, więc czy jest jakiś patent by przyspieszyć przyrost punktów umiejętności?

Jeszcze trochę i skończę Boringlandsy. Muszę tylko przejsć przez Backdoor i końcowy boss. Jestem na 34. poziomie, więc raczej problemów nie będzie. Potem Deponia, a przed dwójeczką ogarnę jeszcze F.3.A.R.-a.

Ależ te Boringlandsy są dobre...

@Deathroll2097

Ten tego, w Finala XIII grałem z doskoku, najpierw do tego bossa co zmieniał żywioł, potem do akcji w statku powietrznym. I na tym skończyłem, czyli gdzieś w okolicach chyba ósmego rozdziału. Tak więc niestety nie pomogę. Grałbym dalej, ale zawsze coś wypada, a teraz to jeszcze mam Berserię, więc szybko do FF nie powrócę pewnie.

Szkoda, bo pomoc by się przydała. W sumie są solucje, ale one skupiają się głównie na jakich paradigmach pokonać danego przeciwnika, a takie coś mnie nie interesuje. Popróbuję jeszcze z upgrade'ami broni (chociaż miecz Lighting dopakowałem do 5 poziomu i nic prócz większych obrażeń nie uświadczyłem) i błyskotek, może to coś pomoże.

Całkiem przypadkiem natknąłem się na Mummy Demastered. Metroidvania od Way Forward na licencji Universal. Mechanika i oprawa dają radę. Nie wiem jak z wiernością filmowi, bo go nie oglądałem (ale obstawiam że raczej cienko, jako że kierujemy bezimiennym antyterrorystą, a nie Tomem Cruisem). Niestety gra ma dość mocne rogalowe zacięcie - po śmierci tracimy wszystkie przedmioty (karabiny, granaty, powiększenie paska życia etc.), i żeby je odzyskać musimy zabić swojego zombie. Jeśli zdarzy nam się to na początku nie ma bólu, ale w dalszej części gry bez ulepszeń nie dotrzemy nawet do swojego ciała, bo takie baty dostaniemy po drodze. W tym względzie jest dużo gorzej niż np. Hollow Knight. Nie ma perma death, ale w sumie prawie na jedno wychodzi. Trochę szkoda, mogli karać w mniej dotkliwy sposób.

Doszedłem do momentu, w którym Darksiders 2 odmawia współpracy.

Zresztą, i tak mnie już ta gra nudziła.

Zacząłem F.3.A.R.-a i po pierwszym poziomie mogę powiedzieć, że jest intensywnie. :P

Ogrywam Satellite Reign. Myslalem, ze bedzie to jakas budzetowa popierdolka lecaca na sentymencie starego Syndicate od Bullfroga, ktora odstawie po gora kilku godzinach, ale to jest naprawde dobre. Cyberpunkowe miasto, neony, nieustajacy deszcz i nasz czteroosobowy zespol sklonowanych i naszpikowanych wszczepami agentow wykradajacych prototypy nowych zabawek ze strzezonych siedzib innych megakorporacji. Plus dla autorow za lekka modyfikacje zasad rozgrywki, wprowadzenie systemu oslon jak w XCOM, podzial agentow na klasy i osobnych drzewek talentow dla kazdej z klas. Ciche przedostanie sie do centrum wrogiej bazy jakas alternatywna droga, omijanie patroli, kamer i stacjonarnych wiezyczek, zdobycie planow i jej bezpieczne opuszczenie bez wywolywania alarmu korzystajacym z tymczasowego kamuflaza optycznego i katany samotnym Infiltratorem daje sporo satysfakcji. Chociaz metoda na rympalka przez glowna brame calym skladem wyposazonym w zmodyfikowane ciezkie dziala plazmowe i laserowe, ciezkie pancerze i pojemne tarcze energetyczne tez daje rade, zwlaszcza jesli ma sie zainstalowany wszczep przegrzewajacy rdzen w padlym agencie, co prowadzi do wielkiego i glosnego bum likwidujacego wszystko w okolicy. 

3 godziny temu, MasterKondi napisał:

Widać, że nadal plebsisz. 

Od zawsze.

F3AR z tego co kojarzę był mocno średni, ponoć to jedna z tych gier co się sprawdzają tylko w multi