Jump to content
Rankin

Temat growy

Recommended Posts

W galerii filmików można obejrzeć w sumie kunszt polskich lokalizatorów, ale nie na YT :) Jedna z moich ulubionych scen:

W polskiej lokalizacji naprawdę fajną dziewczynę dobrali, ale co z tego, jak kwestie wymawia jakby była na apelu w podstawówce. Jakbym całą grę miał tak przechodzić, to podziękuję. Dlatego się pytam, czy ktoś ogrywał. Niestety nie znalazłem tej scenki w wersji PL.

1 godzinę temu, OnceAThief napisał:

polski dubbing w poważnych grach to ogólnie pomyłka także tego...

gram w dishonored z dubbingiem, bo nie chce mi się zmieniać na normalny

jest ok

A Hollow Knight polecam z całego serca, wspaniała gra warta każdej złotówki.

Aż pobiorę Outland na nowo, przypomnę sobie co i jak.

A polski dubbing w grach ND to pomylony pomysł, bo Troy i reszta nagrywają wokale razem z mocapem. Nawet gdyby polscy aktorzy przestali czytać jak dla dzieci, to tego efektu "na żywca" nie podrobią.

2 godziny temu, OnceAThief napisał:

polski dubbing w poważnych grach to ogólnie pomyłka także tego...

Nie wiem co to dla ciebie poważne gry, ale stare gierki miały całkiem przyjemny dubbing, ten w gothicu jest świetny. W nowszych tytułach też czasami trzyma poziom, ale to raczej rzadkość.

Chyba jedyny dubbing pod polską "publikę" mi się podoba. Karolina Gorczyca, nawet nie wiem kto to, ale zrobiła fajny dubbing pod Larę 2013. Nawet bardzo dobry. Nie wiem jak jest z "Rise of The Tomb Raider", bo nie miałem przyjemności zagrać. Ale jeszcze będzie okazja.

Choć takie przerywniki nie zamącą tego, co ta kobieta zrobiła dla Lary, ale serio mi się jej głos podoba jako bohaterki Tomb Raider. O take Polke walczyłem :)

Edited by Deathroll2097

Gry od ND polecam przechodzić tylko z oryginalną ścieżką dźwiękową bo ludzie tacy jak Troy Baker czy Nolan North są nie do zastąpienia, bez względu na to kto podkłada polski dubbing.

A Hollow Knightem też się jaram ale czekam na wersję na Switcha.

14 godzin temu, Deathroll2097 napisał:

Chyba jedyny dubbing pod polską "publikę" mi się podoba. Karolina Gorczyca, nawet nie wiem kto to, ale zrobiła fajny dubbing pod Larę 2013. Nawet bardzo dobry. Nie wiem jak jest z "Rise of The Tomb Raider", bo nie miałem przyjemności zagrać. Ale jeszcze będzie okazja.

Choć takie przerywniki nie zamącą tego, co ta kobieta zrobiła dla Lary, ale serio mi się jej głos podoba jako bohaterki Tomb Raider. O take Polke walczyłem :)

W końcu ktoś podziela moje zdanie zę dubbing wcale nie musi być zły, w Rise jest to samo więc martwić się nie musisz.

4 godziny temu, b3rt napisał:

A Hollow Knightem też się jaram ale czekam na wersję na Switcha.

Żebyś się spalił w piekle xd

Jednak posłucham się was, odnośnie The Last of Us, by jednak tego nie ogrywać z polskim dubbingiem. Są pewne granice przyzwoitości, których polski oddział Sony nie ma. Zacznę nową grę na hardzie, bez wspomagaczy i tego polskiego dubbingu. Nawet wiele rzeczy typu kosmetyka jest dostępna po przejściu na hardzie. Spróbuję, ale chyba nie dam rady.

Rozpocząłem sobie grę w Alien Isolation (nareszcie). I wszystko zapowiada się fajnie, tylko zastanawia mnie jak wiele solidnych bugów jeszcze zdołam napotkać.

Misja trzecia. Jestem w pomieszczeniu, w którym mam wyłączyć zabezpieczenia. Pozbierałem znajdźki i wyłączyłem klikając "E". Nie pokazała się żadna scenka, więc poszedłem dalej zdjąć zabezpieczenie z drzwi. Zdjąłem, a tam widzę Obcego. Wszedł do pomieszczenia, w którym chwilę wcześniej byłem, więc ruszyłem w kierunku schodów. Zauważyłem, że Obcy idzie powoli w moją stronę, więc się schowałem w szafce przy schodach. Luzik, tylko ten krąży po okolicy jak głupi. W końcu przez chwilę go nie widziałem, więc wyszedłem i zacząłem kierować się na górę. Gdy wszedłem jeden poziom wyżej moim oczom ukazało się:

Oczywiście po zakończeniu cutscenki byłem przy konsoli :D

Edited by 2real4game

Skończyłem Outland. Nie jest źle, ale super dobrze też nie było.

W ogóle zacząłem myśleć nad tym, żeby ogrywać gierki z mojej biblioteczki Steam/UPlay, żeby kupka wstydu malała zamiast rosnąć. Kuszą mnie na razie Enemy Front oraz Saints Row 2. Co o tych grach sądzą szanowni forumowicze z nieplebejskim gustem?

Dzis przeszedlem Shadow Complex Remastered, przy ktorym bawilem sie nadspodziewanie dobrze. Calkiem udana metroidvania, szkoda tylko, ze zabawa skonczyla sie po niecalych 6h. Zabralem sie za Tomb Raidera 2013, zapomnialem zmienic jezyka przed odpaleniem gry i chociaz nie lubie polskiego dubbingu w zachodnich grach, to chyba juz go nie zmienie, jest calkiem przyzwoity. 

• Upvote 1