Jump to content
Rankin

Temat growy

Recommended Posts

Mnie niszczy logika EA, ME został w pewnym sensie zabity bo słabiej się sprzedał i w ogóle wtopa z animacjami a takiego NFS mielą mimo to że od 2010 (po nawet spoko Hot pursuit) wydają kaszanki :v

z ME w ogóle jest śmiesznie, bo gra fabularnie jest pocięta pod DLC, a teraz nie wiadomo, czy te DLC się w ogóle się ukażą. Cóż okaże się na konferencji EA przed E3, czy coś planują.

15 godzin temu, stach122 napisał:

Mnie niszczy logika EA, ME został w pewnym sensie zabity bo słabiej się sprzedał i w ogóle wtopa z animacjami a takiego NFS mielą mimo to że od 2010 (po nawet spoko Hot pursuit) wydają kaszanki :v

Ogólnie nie wiem jak można dopuścić do czegoś takiego w tak wielkiej firmie. Dali jedną z największych marek niedoświadczonemu studiu, dobra, ale jakim cudem to coś mogło ujrzeć światło dzienne. Nie wiem jak to się stało, nikt ich nie kontrolował? czy co. Przecież przekładanie premier jest dzisiaj na porządku dziennym, i jest o wiele lepszą decyzją niż wydać takie coś. A teraz jeszcze zamiast przyjąć to na klatę, zabijają świetną serie.

A tak w ogóle to czy Andromeda miała mieć jakiś sequel?  

Dnia 3.06.2017 o 11:45, Arturzyn napisał:

Jakbym miał kasę, też bym sobie kupił.

Ale 2DSa. 3D mi nie podchodzi, a wręcz szkodzi. :P

3D > 2D :P 

Nie ponoc, a miala byc. A ze po calej aferze z Andromeda studio zostalo w praktyce rozwiazane (wiekszosc ludzi przesunieto do pomocy w tworzeniu innych gier EA), a rozwoj serii wstrzymany, to powstanie kolejnej czesci stoi obecnie pod znakiem zapytania. Nie zdziwilbym sie, gdyby ME powrocil dopiero za kilka lat jako gra z zupelnie nowa historia, ktora wcale nie bedzie nawiazywac do wydarzen fabularnych z Andromedy. 

3 minuty temu, Germanotta napisał:

3D > 2D :P 

Powiedz to mojej wadzie wzroku.

Oslo mam na kompie The Crew. Nie znam się na wyścigach, nie umiem driftować, ogólnie ścigałek unikam jak ognia...

Ale zacząłem. :P Przeraża mnie ogrom wszystkiego, jakieś zaproszenia do pościgów, paczki, dużo tego w kij. Nie ogarniam tego, ale na szczęście model jazdy jest zręcznościowy. Czyli najlepszy. :)

40 minut temu, Arturzyn napisał:

Powiedz to mojej wadzie wzroku.

nie widzisz w trójwymiarze?

badum tss

Tak, niektórzy ludzie mają zaburzenia widzenia stereoskopowego. A wydanie 2DS i 2DS XL wskazuje na to, że ludziom na 3D jednak aż tak nie zależy.

Anyway, zacząłem grać w RIME i jest fajnie. Graficznie podobnie do Witness, choć na wyższych ustawieniach wygląda lepiej (w końcu UE4). Muzyka przywodzi na myśl kompozycje Austina Wintory'ego i Joe Hisaishi. Sama wyspa jest raczej niewielka i jestem już gdzieś w połowie historii. Zagadki to przyjemne połączenie zadań wymagających pomyślunku z takimi do których trzeba zręczności, fabularnie jest bardzo, bardzo subtelnie - prawie nic nie wiadomo. Bardzo dobry odstresowywacz, w sam raz na dwa wieczory i do odsprzedaży/wymiany.

6 godzin temu, Sosna564 napisał:

Ponoć Andromeda miała być początkiem nowej trylogii z uniwersum ME

Miała* ale ea jak to ea zabiło dobrą marke.

Dostalem wczoraj Darksiders Complete. Liczę na dobrą rozwałkę i mam nadzieję, że spodoba mi się bardziej niż Castlevania. 

• Upvote 1

41 minut temu, Arturzyn napisał:

Darksiders Complete

W jedynkę na początku grało mi się bardzo przyjemnie.

Potem było coraz gorzej... a końcówka była tak tragiczna, że rzuciłem to dziadostwo w cholerę. :/

• Upvote 1

33 minuty temu, 47 napisał:

W jedynkę na początku grało mi się bardzo przyjemnie.

Potem było coraz gorzej... a końcówka była tak tragiczna, że rzuciłem to dziadostwo w cholerę. :/

Nom, przez końcową walke myślałem że klawiatura wyleci przez okno. Nie miałem pada wtedy i do teraz nie potrafię na nim grać w TPP :v

8 godzin temu, Arturzyn napisał:

Oslo mam na kompie The Crew. Nie znam się na wyścigach, nie umiem driftować, ogólnie ścigałek unikam jak ognia...

Ale zacząłem. :P Przeraża mnie ogrom wszystkiego, jakieś zaproszenia do pościgów, paczki, dużo tego w kij. Nie ogarniam tego, ale na szczęście model jazdy jest zręcznościowy. Czyli najlepszy. :)

The Crew to jest mocny średniak, ciebie ta gra przeraża? Oj dużo masz do ogarnięcia żeby wyjść na ludzi xd

ja do żadnej końcowej walki nie doszedłem

te durne "zagadki" zabijały całą przyjemność z gry

Zastanawiałem się czy nie napisać w temacie Stalker, ale tutaj prędzej ktoś przeczyta.

Więc tak: niegramywy: STALKER Lost Alpha Director's Cut

Ten mod jest smutnym bałaganem, galimatiasem złych decyzji i głupich rozwiązań.

Do mechanik zostało napchane pierdyliard nikomu niepotrzebnych rozwiązań. Latarka jest osobnym przedmiotem, do którego trzeba kupować baterie. Jest osobny bzdurny slot zwany "pasem", do którego trzeba pchać artefakty, ale przede wszystkim amunicję, bo inaczej postać nie widzi i nie przeładuje. Na dodatek pas działa niezbyt i czasem żeby uzupełnić zapasy musiałem najpierw ammo zdjąć, a potem z powrotem władować. Jest pasek żywności i pasek wody. Realistycznie? [beeep] tam taki realizm, umarłem z pragnienia idąc spać z 3/4 wskaźnika wody. Nie żartuję, sen przerwał mi jęk bólu i informacja o śmierci z pragnienia. Zjedzenie bułki z szynką może mieć równie śmiertelne skutki co wlezienie w trampolinę.

Wracają detektory i upgrade sprzętu. Fajnie? Nie wiem czy fajnie jest że muszę kosmiczne sumy wydawać by najprostszy detektor wykrywał coś więcej niż najsłabsze artefakty (coś z 10 kategorii artefaktów trzeba odblokować).

Dołożono system rozwoju postaci, gdzie wydaje się punkty aby zwiększyć celność, pojemność plecaka, zdrowie itd. Jednak w ciągu ponad 10 godzin gry nie dostałem ani jednego punktu do wydania i musiałem się męczyć z postacią delikatną, niezbyt celną i niosącą 35 kilo (42 bez biegu) złomu, czyli tyle co nic biorąc pod uwagę, że amunicja idzie w kosmicznym tempie.

Oh yeah, amunicja idzie w kosmicznym tempie, szybciej niż pojawia się u Sidorowicza na sprzedaż. Rozwiązaniem byloby noszenie kilku giwer, ale patrz: udźwig

Dalej: mapy. Są duże, dużo większe od oryginalnych, i przebudowane. Okej, fajnie, podobało mi się strasznie że każdy quest od Sidorowicza, które musiałem grindować dla marnej, ale przynajmniej jakiejkolwiek, kasy, oznaczał pięć minut biegiem w jedną stronę, zastrzelenie jednego czy dwóch celów i dziesięć minut biegiem z powrotem bo postać dostawała zadyszki. Parę razy biegłem między quest markerem na wysypisku a bunkrem Sidorowicza, nie polecam.

Ale to wszystko szło by jakoś znieść, gdyby nie questy. Zostały zrobione od nowa, ale autorzy stwierdzili że muszą je zrobić po swojemu, czyli z wyczuciem niedouczonego gimbusa. Pierwszy quest to pomoc doświadczonemu stalkerowi w ubiciu paru stad mutantów. Fajnie, tylko że gra nie wyjaśnia systemu pasa na amunicję, a poza tym i tak daje tyle mutantów w tych stadach, że ammo i tak nie starczy na całą misję. Niby drugi stalker ma kałacha, ale w takim razie po cholerę mu była moja pomoc? Potem misja w bazie bandytów, gdzie na 10 metrów od bazy odpala się cutscenka, której nie można przeskoczyć, z ledwo zrozumiałym voice actingiem, która też kończy się tym, że bandyci już wiedzą, że idę i zaczynają kontratak.

su

per

Uratowałem żwawego z tuneli kordonu zapchanych poltergeistami, super. Wyprowadziłem go na powierzchnię, dał mi questa na zdobycie rzadkiej broni, super. Po czym wrócił do tuneli i został zarżnięty przy mutanty przy pierwszym ich respawnie. Super.

Na wysypisku zaczynamy od pójścia na zlecenie Besa śmiesznie prostą trasą, zabranie jakiejś snajperki i ubicie snajpera na moście. Czemu nie zrobił tego nikt z kilkunastu weteranów obecnych w obozie? Nie wiem.

Czara goryczy przebrała się gdy doczołgałem się do Agropromu. Podziemia z kryjówką Streloka zostały powiększone i połączone z główną mapą, co oznacza że pieprzone helikoptery wojskowe słyszałem 30 metrów pod ziemią. Dla urozmaicenia zamiast paru bandytów i pijawki napotkałem tam hordę zombie i Burera. A to wszystko i tak na próżno bo linia fabularna się litościwie skaszaniła i nie mogłem otworzyć drzwi do kryjówki Streloka.

W tym momencie po prostu wyszedłem z gry, wywaliłem ją z dysku i postawiłem krzyżyk na Lost Alpha. Nie polecam, nie pozdrawiam, Ran Ranczewski.

Chciałem sobie po ludzku zainstalować Darksiders z płyty.

Ale na twarz wyskoczył mi komunikat: "Nie można zainstalować tej gry".

Najpierw Mafia 2, teraz to... Ktoś ma pomysł, dlaczemu tak się dzieje? :(

Ostatnio zagrywam się z kumplem w Tęczę 6 Siege. Pomimo uruchamiania w obniżonej rozdziałce (1680x1050 zamiast 2560x1080) i gry na najniższych ustawieniach graficznych mam okolice niestabilnych 30FPS, ale nadal gra się bardzo przyjemnie. Nie mogę zrozumieć jak ludzie, którym działa/działałaby Tęcza 6 mogą zagrywać się w CS'a, który przy dziele Ubisoftu wygląda jak jakiś amatorski projekt. Taktycznie miażdży konkurencję, społeczność w większości przypadków jest bardzo fajna i jedyne co mogę zarzucić to zbyt duża ilość kredytów do zakupu operatorów wprowadzanych w sezonach. Mogliby chociaż tych z S1 przecenić tak do 15k, ale to chyba narzekanie dla samego narzekania. Jedyny mankament to serwery. Co z tego, że internet dobry i w większości gier ping oscyluje na poziomie 60-80, skoro to jest Ubisoft i tutaj pingi muszą wynosić około 100-120? Podobają mi się te wszystkie nawiązania do Tęczy 6 Clancy'ego, którą sobie niedawno przeczytałem. Przegrane jakieś 25 godzin, poziom chyba 29, ranga Brąz II. Może i bez rewelacji, jednak mam wrażenie, że spędzę przy tej grze jeszcze sporo czasu. 

@Arturzyn

Mnie Darksiders tez sie bardzo podobalo. Na poczatku. Pozniej gra stawala sie coraz bardziej upierdliwa, a coraz mniej przyjemna. Niestety God of War to to nie jest. 

@Glockens

Poczatkowo tez nie rozumialem, dlaczego ludzie graja w CS, a nie w R6 Siege. Przeciez operatorzy, z ktorych kazdy ma swoje specjalne umiejetnosci bezposrednio wplywajace na taktyczny sposob rozgrywania meczu tak w obronie jak i w ataku, wiele drog do celu, rozwalanie scian, synchronizowanie akcji itp. jest duzo ciekawsze niz ceesowe pewpew. A potem zrozumialem. Niestabilne polaczenia, lagi, disconnecty, schrzaniony matchmaking (w takiej grze bez respawnow stawianie zoltodziobow przeciw ludziom majacym o 50 poziomow wiecej to bezsens) i cheaterzy, ktorzy potrafili w 3 sekundy od poczatku meczu wbic piec headshotow, tym samym zdejmujac cala atakujaca druzyne i wygrywajac runde. Pogralem kilkadziesiat godzin, po czym odinstalowalem i wystawilem negatywna ocene na Steam. Gra ma bardzo duzy potencjal, ale Ubi jak zwykle zawalilo architekture sieciowa i zamiast dac normalne serwery, to wybralo multi oparte o polaczenia P2P. For Honor tez byloby o wiele lepsze, gdyby Ubi nie staralo sie kosztem jakosci gry oszczedzac i dalo normalne serwery do gry multi. 

Arturzyn nie słuchaj tych starych dziadów, tylko graj w Darksiders! Dwójka lepsza od jedynki!