Jump to content
Rankin

Temat growy

Recommended Posts

Nie przypominam sobie, zeby tworcy ED kiedykolwiek obiecali polska wersje jezykowa. Kiedys, jeszcze przed premiera gry, w newsletterze bylo napisane, ze chcieliby wprowadzic kilka wersji jezykowych (m.in. PL), ale obietnica lokalizacji bym tego nie nazwal. 

Zreszta IMO polonizacja nie jest jakos specjalnie potrzebna, bo tekstu w grze zbyt wiele nie ma, tym bardziej ze fabula uniwersum jest luzno rozwijana niezaleznie od dzialan pojedynczego gracza w newsletterach i powiazanych z nimi misjach spolecznosciowych. Wyjatkiem sa krotkie opisy misji, ktore mozna wziac na stacjach jako jeden ze sposobow na zarobienie kredytow, ale sa one randomowo generowane i pozbawione jakiegokolwiek znaczenia, przez co czlowiek i tak zwraca uwage w zasadzie tylko na znajdujace sie pod opisem info dotyczace bezposrednio celu misji (nazwa stacji i systemu/rodzaj i ilosc towaru/frakcja i liczba statkow) oraz wysokosci nagrody za jej wykonanie. 

Wieksze wyzwanie w wejsciu do gry stanowi opanowanie jej mechaniki, ktora poczatkowo moze przytloczyc - nauczenie sie latania, zarzadzania energia i cieplem statku, doboru modulow odpowiednich do aktualnych potrzeb, nawigowania wewnatrz i miedzy systemami, bezpiecznego tankowania i doladowywania zasiegu skoku z gwiazd czy ladowania na planetach o roznej sile grawitacji planetach, co przeklada sie na sposob, w jaki zachowuje sie statek. To jest niezalezne od tego, czy gra sie w wersje angielska, polska czy marsjanska. 

Edited by Tesu

Wiecie może, czy UPlay przechowuje zapisy w chmurze? Bo chciałbym sobie dokończyć Brotherhooda, ale byłem w ponad połowie gry, gdy poprzedni komp wykitował, i szczerze mówiąc nie chciałoby mi się przechodzić wszystkiego od początku jeszcze raz.

Jeśli nie, to trudno, zacznę kiedyś Revelations bez znajomości końcówki Brotherhooda. :/

crossout calkiem dobry. fajna jest opcja odstrzelenia kazdego elementu pojazdow. dzieki temu mozna taktycznie rozbrajac graczy, szczegolnie skuteczne jest niszczenie kol i broni. strzelanie na jana tez jest spoko bo nawet celujac tylko mniej wiecej, mozna popatrzec jak pojazd wroga slicznie sie rozsypuje, az zostaje z niego asymetryczny skrawek zelastwa, pozbawiony broni i kol, budzacy tylko litosc. wazne jest obserwowanie otoczenia i korzystanie z oslon terenowych. jesli wpadnie sie na sytuacje w ktorej walczy nierowna grupa pojazdow, zwykle wygrywa ilosc. zdarzaja sie wyjatki ale wymaga to sporo zrecznosci i szczescia. wiec jesli nie realizuje sie solowego strategicznego przejecia punktu na mapie, to lepiej orientowac sie gdzie sa ziomki i koordynowac auto masakre.

nie wiem jak dlugo bede grac w ta gierke bo progess jest dosc powolny, jak to bywa w grach f2p. poki co eksperymenty z budowaniem aut daja frajde nie mniejsza niz testowanie ich na graczach na placu boju.

Edited by Vigor

6 godzin temu, SilentBob napisał:

UPlay przechowuje zapisy w chmurze.

Ściągałem grę półtorej godziny.

Niepotrzebnie, nie ma zapisu.

Nosz rukwa. :/

Godzinę temu, Arturzyn napisał:

Ściągałem grę półtorej godziny.

Niepotrzebnie, nie ma zapisu.

Nosz rukwa. :/

No to najwidoczniej zapisy są wysyłane do chmury tylko z wybranych tytułów.

O jeny, zagrasz se jeszcze raz, co ci szkodzi. :P

Pierdudlę, jutro instaluję Revelations.

Nie chce mi się tego samego znowu przechodzić. :P

Okej, Revelations przynajmniej MA zapisy w chmurze. Dobrze wiedzieć.

Oslo zdziwiłem się na początku, bo nie znałem końcówki Brotherhooda. Smutnych rzeczy się dowiedziałem. :/

2 godziny temu, Tesu napisał:

Ksiadz zabijal?

Desmond pod czyimś wpływem zabił Lucy i jest w śpiączce.

Pogralbym w takiego napakowanego akcja i fabuła NFS gdyby model jazdy był sensowny. Wystarczy by wrócili do tego co było w Porsche Unleashed. To był najlepszy NFS. /dream mode off

Dla mnie seria NFS jest już spalona, tyle gówien wypuścili że nie widzę sensu nawet próbować kolejnych gier

Ja z NFS dałem sobie spokój po Underground 2. Jeszcze po drodze zagrałem w Carbon czy jakoś tak. Posiadam jeszcze kilka innych ale nigdy w nie nie grałem. Po Porsche to już nigdy nie było to samo. Tuning optyczny był fajny przez jedną czy dwie części, model jazdy stawał się coraz gorszy i nie było sensu tego odpalać.

Generalnie moja zasada jest taka. Jak odpalam wyścigi to chce w nie grać na kierownicy. Prawdziwym autem na padzie nie jeżdżę, prawda? Jeśli gra słabo obsługuje kierownicę albo model jest tak idiotyczny, ze na kierownicy jest niegrywalna to nie ma sensu jej włączać. I nie mówię, że każda gra wyścigowa musi być realistycznym simem. Nie musi ale chciałbym by była zrobiona sensownie, bym czuł, że jade autem, a nie poduszkowcem, który każdy zakręt pokonuje przy 250km/h bokiem. No ale niestety w takich czasach żyjemy, że to właśnie taki model rozgrywki trafia do większości.

Parę miesięcy temu odpaliłem NFS 1 i to już było niegrywalne z wielu powodów ale model jazdy ciągle był lepszy niż to co oferują dzisiejsze tytuły arcade. Gdy jednak sobie przypomnę jak odpaliłem NFS w '90 to była miazga. Na tamte czasy ten model jazdy wymiatał.

Ja tam twierdzę, że jak NFS to tylko MW z 2005 roku. Do dzisiaj lubię sobie do niego wrócić. Niby mam jesze Shifta, Hot Pursuit (ten najnowszy) i Most Wanted z 2012 ale to nie to samo

• Upvote 1

Ja akurat zdecydowanie nie mam nic przeciwko ścigałkom arcade (w symulacje gram bardzo sporadycznie), pierwszy NFSU jest dla mnie najlepszą odsłoną serii, a realizmu nie ma w nim za grosz. Co nie zmienia faktu, że model jazdy w nowych NFS był zwyczajnie nieprzyjemny. Takie np. Codemasters pokazuje, jak powinno się robić dobre gry arcade. Kurde, nawet szeroko krytykowany BLUR od Activision był bardzo fajny, ale oczywiście sequela nie będzie, bo zamknęli studio - a na żeby nie było za fajnie to dawno temu ją usunęli ze sklepu Steam :/

A co do NFS1 to wiadomo, akurat samochodówki to ten gatunek gier który próbę czasu zniósł bardzo źle. Zdecydowana większość starych wyścigów teraz odrzuca.

ME2 ukończone, jedna z najlepszych gier w jakie grałem, świetna fabuła, świat, klimat i postacie. Naprawdę widać, że twórcy ulepszyli to co kulało u poprzedniczki, misje poboczne są zdecydowanie bardziej zróżnicowane i całkiem ciekawe. Na plus wychodzi wywalenie zwiedzania planet Mako i już nie jest to tak monotonne, chociaż po pewnym czasie wystrzeliwanie sond było dość męczące, ale to pewnie dlatego, że z uporem maniaka musiałem wszystko zbadać i zebrać tyle minerałów ile się dało, więc pod koniec i tak miało ich zdecydowanie za dużo, nawet jak posiadałem wszystkie ulepszenia. 

Co do fabuła to trochę martwię się podjętymi decyzjami, bo namawiałem z jednej strony Quarian do wojny, a z drugiej później wzmocniłem Gethy i mam nadzieję, że nie dojdzie do rozpierduchy. Ale to było dość dziwnie zrobione, bo gdybym wcześniej dowiedział się więcej o Gethach z misją z Legionem, to pewnie podjąłbym inne decyzje. Generalnie starał się jak najbardziej wzmocnić siły przed inwazją Żniwiarzy, co też wpłynęło na to, że nie niszczyłem bazy Zbieraczy. Czas pokaże czy podjąłem dobre działania. Póki co nie pogram sobie w trójkę, ale to może lepiej, trochę odpocznę przed ratowaniem Wszechświata. 

Pograłam wczoraj na 3DSie po raz pierwszy w życiu (kolejki do Switcha były za duże). Konsolka wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jeśli w przyszłości znowu natchnie mnie na granie mobilne, na pewno rozpatrzę możliwość zaopatrzenia się w CzyDeEsa.

5 minut temu, Germanotta napisał:

Pograłam wczoraj na 3DSie po raz pierwszy w życiu (kolejki do Switcha były za duże). Konsolka wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jeśli w przyszłości znowu natchnie mnie na granie mobilne, na pewno rozpatrzę możliwość zaopatrzenia się w CzyDeEsa.

Jakbym miał kasę, też bym sobie kupił.

Ale 2DSa. 3D mi nie podchodzi, a wręcz szkodzi. :P