Jump to content
Rankin

Temat growy

Recommended Posts

Ukończyłem Child of Light po raz drugi i wymaksowałem wszystkie drzewka rozwoju postaci.

10/10, polecam.

• Upvote 3

Pobieram Deponię.

Niech Bobeł i Gramotta mają mnie w swojej opiece. :P

16 minut temu, Arturzyn napisał:

Pobieram Deponię.

Szanuję.

16 minut temu, Arturzyn napisał:

Gramotta

wal się

• Upvote 4

pogralem z 2h w dead cells. polaczenie symphony of the night z darks souls. ruchy postaci sa bardzo dopracowane i efektowne, jest sporo broni i dodatkow, przyjemnie sie kasuje maszkary. mysle, ze pogram w to troche wiecej.

Nagrałem większość przykładowej losowej misji w SC. Oprócz misji losowych są misje fabularne, które są ustawione (co najwyżej dekoracje i loot są nieco przetasowane) i które mają względnie dużo eventów. Ponadto wygląda na to że w miarę postępów w grze nie da się wszystkich zadowolić, trzeba będzie komuś nastąpić na odcisk, kogoś wycyckać, innego przebłagać. Na razie mam cztery postacie w drużynie (trójka obecna + robot znaleziony na pierwszej zupełnie mapie - mogłem go sprzedać na części, albo odrestaurować).

• Upvote 2

Chciałbym powiedzieć, że czynności do zrobienia w Deponii są logiczne, ale tak nie jest. :P

Ale jest naprawdę zabawna. :P

Deponię 1 jeszcze jako tako można ugrać, ale dwójki nie dałem rady przejść. Zagadki były zbyt porąbane i irytujące.

Humor też mi nie przypasował, dlatego za kolejne części nawet się nie zabierałem.

• Upvote 1

No dlatego ja gram z poradnikiem, nielogiczności i bezsensu jest tu mrowie. :)

Polecam trylogie Runaway. Poradnik niepotrzebny, a gry sympatyczne.

• Upvote 1

Te easter eggi i inne mrugnięcia okiem do fanów w ME 2 są świetne, np. Jak Tali i Garrus zaczynają śmieszkować o windach, albo dwaj kroganie rozmawiają o rybach w prezydium. Ale i tak najlepszy kosmiczny chomik.

• Upvote 1

Runaway jest świetne, nie powiem uśmiałem się jak grałem w 2 tylko zakończenie jest totalnie zryte.
A zapytam ponownie jeśli już o przygodówkach, grał ktoś z was w takie klasyki jak: Nibiru, Black Mirror, Podróż do wnętrza ziemi, wspomniane Runaway, Broken Sword, Zegarmistrz czy Alone in th dark? Wszystko to klasyki, ehh tyle wspomnień, ciekawi mnie właśnie czy ktoś jeszcze kiedyś liznął tego gatunku w postaci tych gier, czy tylko ja przy nich główkowałem, a inni zdobywali fragi w strzelankach.

Edited by Ronaldo9

Ja uwielbiam przygodówki, a z wymienionych przez ciebie grałem w Black Mirror, Runaway i Broken Sword.

Kiedyś CDA dało fajną przygodówkę Sinking Island, pamiętam, że nie mogłem się oderwać, tak mnie wciągnęło.

Edited by SilentBob

Sinking Island nie miałem przyjemności, możę nadrobię. Black Mirror moim zdaniem to było mistrzostwo, oczywiścię bazuję teraz tylko na wspomnieniach, ale ten zwrot fabularny, mroczny klimat i ogólnie fabuła, mmm palce lizaclć. Nibiru, też mi się podobało, całkiem długa gra, ale klimat też fajny minus to jedna zagadka pod koniec gry, a kiedy nie miałem jeszcze internetu to z bity miesiąc jak nie dwa nad nią siedziałem żeby ułożyć te głupie kulki i poznać zakończenie, takie to były czasy. Podróż natomiast może nie jest już taka świetna, ale w wolnym czasie jak się komuś spodoba na początku to też niezła. Żałuję też, że wtedy nie miałem szansy zakosztować Syberii, no ale nic. Znacie jeszcze jakieś przygodówki godne polecenia?
Edit: Pamiętam jeszcze Sherlock Holmes i tajemnica srebrnego kolczyka, tylko to już bardziej detektywistyczne klimaty, nie każdemu się może spodobać.

Edited by Ronaldo9

7 minut temu, Ronaldo9 napisał:

A zapytam ponownie jeśli już o przygodówkach, grał ktoś z was w takie klasyki jak: Nibiru, Black Mirror, Podróż do wnętrza ziemi, wspomniane Runaway, Broken Sword, Zegarmistrz czy Alone in th dark? 

Czy gralem w klasyki? Oczywiscie - kilka czesci Monkey Island i Indiany Jonesa, Day of the Tentacle, Sam & Max Hit the Road, Full Throttle, Kyrandia 2: Hand of Fate, Gabriel Knight, I Had No Mouth and I Must Scream, Beneath a Steel Sky, Universe, The Dig...

No właśnie większość przygodówek w jakie grałem, są w klimatach detektywistycznych (Sinking Island też). Ale ja lubię takie klimaty, więc nie narzekam.

Tak mi przypomniałeś o Black Mirror że aż pobieram ze Steama część drugą. Sobie przejdę, a co! JEszcze część trzecia czeka.

Ogólnie mam pełno przygodówek, tylko czasu mało. :( To fakt, kiedyś człowiek miał więcej czasu na siedzenie i rozwiązywanie zagadek. Jak byłem mały, to chodziłem do kumpla "na komputer", bo sam nie miałem. On zainstalował demko Hopkins FBI i dobrych kilka godzin nad nim siedzieliśmy. Ace Ventura z polskim dubbingiem też jest klasykiem. Albo chyba Komputer Świat Gry dawali pełno przygodówek na płytach, więc kolekcja rosła. Książę i Tchórz... Ech, jak sobie przypominam, to mi się łezka w oku kręci. :)

The Book of Unwritten Tales oraz The Next BIG Thing też są fajne (i bardzo zabawne).

Oczywiście, że tak. Nie wspomniałem o takich nowszych tytułach, ale trzeba oddać twórcom, że dzisiaj też potrafią robić bardzo dobre przygodówki, jak czteropak Deponii czy The Book of Unwritten Tales obie części. W przyszłości właśnie to będą klasyki gatunku.

Ogólnie fajne są gry, które mają #bogatahistoria. ;) Takie gry ja z miejsca biere. A właśnie przygodówki w większości się do takich zaliczają.

@SilentBob A jeszcze świetną przygodówką o detektywistycznym smaczku jest Fahrenheit, nie wiem czy grałeś. Fabuła jest dobra, sterowane jest świetne, bo opowieść jest poprowadzone z perspektywy dwóch stron mordercy i policjantów (detektywów) oraz niewątpliwie fajne jest to, że trzeba dbać o samopoczucie i zdrowie psychiczne swoich bohaterów bo jak będziesz np. mordercą wykonywał głupie czynności, po których będziesz zostawiał po sobie ślady, wskazówki czy inne głupoty to w krytycznym stanie psychicznym ów bohater popełni samobójstwo i tyle z gry. :) Niemniej polecam gierkę.

• Upvote 1

Grałem, oczywista sprawa. Końcówka była kompletnie od czapy, ale dopóki szukaliśmy prawdziwego mordercy i w ogóle, to klimat był w grze nieziemski.

• Upvote 1

2 godziny temu, Tesu napisał:

Czy gralem w klasyki? Oczywiscie - kilka czesci Monkey Island i Indiany Jonesa, Day of the Tentacle, Sam & Max Hit the Road, Full Throttle, Kyrandia 2: Hand of Fate, Gabriel Knight, I Had No Mouth and I Must Scream, Beneath a Steel Sky, Universe, The Dig...

Jejku, teraz już nie wiem czy jest jeszcze jakiś gatunek gier (czy może nawet gra :P), której byś nie ograł.

Kiedyś, wydaje mi się, że przygodówki były jednym z popularniejszych gatunków i wychodziło mnóstwo perełek, nie mówię że dziś już takich nie robią ale jest ich już dużo mniejsza ilość, chyba. Cóż czasy się zmieniły, teraz największą popularność mają MOBA, FPS-y czy RPG-i z otwartym światem, nie że mi to nie pasuje, ogólnie to lubię każdy rodzaj gry, ale dostrzegam jak zmienił się rynek gier.

Edited by Ronaldo9

11 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Jejku, teraz już nie wiem czy jest jeszcze jakiś gatunek gier (czy może nawet gra :P), której byś nie ograł.

Coz... grac na PC zaczalem na poczatku lat 90., wiec mialem troche czasu... Nigdy nie przepadalem za horrorami i karciankami, sporo samochodowek tez nie ogralem.

Wiem przeglądałem twoją kolekcję (za co duży szacunek) i widać, że koneserem gier jesteś od dawna to i tytułów sporo się przewinęło.

4 minuty temu, Tesu napisał:

Nigdy nie przepadalem za horrorami i karciankami, sporo samochodowek tez nie ogralem.

Jak można nie spróbować horroru mając VR? :P Wiem, że służy ci głównie do Elite Dangerous, ale sam chyba nie oparłbym się pokusie przetestowania możliwości tego sprzętu np. w najnowszym Residencie, dla własnego sumienia, czy gra potrafiłaby mnie porządnie przestraszyć, czy nie. Samochodówki to wiadomo, albo się lubi albo nie, ale karcianki to taki luźniejszy temat do casualowego pobawienia się, typu Hearthstone czy teraz Gwint, nie znam osoby, która by miała jakąś awersję do karcianek, spróbować zawsze można, tylko że ich największy minus jest taki, że jednak trzeba coś zainwestować żeby naprawdę móc czerpać radość z gry przez co wielu ludzi rezygnuje z tego, hmm nałogu. No ale cóż, biznes to biznes.

2 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

nie znam osoby, która by miała jakąś awersję do karcianek

No cześć.

Nawet w wojnę, świnki albo kuku za dzieciaka z rodziną? Czy w pokemony, Harry Pottery i inne cuda? Nie grałeś czy po prostu nie lubisz?

Nie lubię. Mowa o Gwincie, czy też inne karcianki pokroju Magic The Gathering. Na Magic to kumpel wydał kilkadziesiąt tysięcy polskich złotówek. A dziś to nie wiem czy ma jeszcze te karty.