Jump to content
Rankin

Temat growy

Recommended Posts

10 minut temu, Abyss napisał:

Kult wokół Wiedźmina rośnie u nas wykładniczo od pierwszej części i teraz osiągnął absolutne apogeum. Tak samo było jeszcze niedawno ze Skyrimem (NAJLEPSZA GRA EVER!!!!!11) tylko że na większą skale. 

W ogóle na śmierć zapomniałem że wy prowadzicie te blogi na ppe. Gdybym nie był leniwy może też bym wypluł jakiś tekst. Kto w ogóle tam pisze poza Rane, Elano i b3rtem? 

Dawno nic nie pisałem, ale zdarzało się, że Nue coś napisał. I Iselor XD

9 minut temu, Accoun napisał:

Aa miesiąc wychodzi Rev 2. Będzie zarówno jako DLC do Revelatora, jak i nowe pudełko. Nie mam pojęcia, ile będzie kosztować i co będzie się bardziej opłacać: czekać na pudełko, czy kupić teraz i później do tego DLC.

Ale generalnie z tego co słyszę (choć sam nie grałem, nie wiem ile osób gra itp.) jest bardzo spoko. Plus jeśli nie jesteś zbyt dobry, to ma jeden z lepszych tutoriali w swoim gatunku.

Z tego, co czytam o cenach (http://gematsu.com/2017/01/guilty-gear-xrd-rev-2-announced-ps4-ps3-pc-arcade), to DLC ma kosztować mniej niż połowa ceny gry na PS4, czyli pewnie jakąś stówkę. Więc chyba bardziej opłaca się brać Revelatora, pograć trochę przez czas do premiery "dwójki" i ewentualnie zakupić dodatek. 

Edited by Elano

1 godzinę temu, Elano napisał:

W ogóle takie pytanko - jakiego fightera na PS4 warto sprawdzić?

Do takiego casualowego popykania to Mortal Kombat XL. Jest dość tani, ma w komplecie wszystkie DLC i najwięcej singlowego contentu ze wszystkich bijatyk. No i sama gra jest co najmniej bardzo dobra.

SFV to głównie multi a sama gra jest bardzo nieprzystępna dla nowicjuszy. Sam dalej w to cisnę bo to IMO najlepszy, najbardziej wyważony i uczciwy fighter na rynku (jeśli chodzi o system walki) ale nie poleciłbym go z czystym sumieniem bo to po prostu surowe multi.

Xrd w sumie jest ok ale poczekaj na przeceny na PSN, sam ostatnio kupiłem Revelatora za 50 zł. Później kiedyś można dokupić drugie DLC jak wyjdzie.

Poczekaj sobie też do 2 czerwca na Tekkena 7, zapowiada się dobrze.

22 minuty temu, Abyss napisał:

Kto w ogóle tam pisze poza Rane, Elano i b3rtem? 

Jeszcze MSaint w miarę regularnie wrzuca swoje kolosalne wpisy na różne tematy. Chociaż recki XCX dalej się nie doczekałem :/

Apropo bloga to planuje wpis pochwalny dla nowej Zeldy, już widzę te hurtowe dawki soli "nasze opluwa a żółte chwali" :P

Zapomnieć o MSaincie, jak on tam najwięcej pisze xD Ale tak rzadko tu bywa, że przestałem go w ogóle z tym forum kojarzyć. 

Co do fighterów: nie umiem w nie grać, ale Mortal odrzuca mnie otoczką. Chyba jednak wezmę to pudło Revelatora, bo mnie napadło. Chciałem raczej wiedzieć, czy to nie jakieś kukułcze jajo, chociaż recenzje ma świetne. 

Apropo bloga to planuje wpis pochwalny dla nowej Zeldy, już widzę te hurtowe dawki soli "nasze opluwa a żółte chwali" :P

W dodatku to jeszcze gra z otwartym światem ;\

Edited by Elano

15 minut temu, Elano napisał:

Chyba jednak wezmę to pudło Revelatora, bo mnie napadło.

W sumie dobra gra ale sam pewnie wolałbym Chrono Phantasma Extend. Uniwersum BB bardziej mi odpowiada i gra jest o wiele bardziej napakowana contentem. Niemniej GG też dobra gra, polecam.

16 minut temu, Elano napisał:

W dodatku to jeszcze gra z otwartym światem ;\

No o tym mówię właśnie :D

2 godziny temu, Cambrinus napisał:

Jak ja tam patrzę, to widzę jednak że większość komentarzy jest w stylu: "No, ale jak to? Wiedźmin najlepszą grą jest!" Co w sumie trochę mnie dziwi, bo ta krytyka wydaję mi się jednak dosyć wyważona, żeby nie powiedzieć zachowawcza. Nie byłem świadomy, że to już taki kult wokół Wiedźmina wyrósł.

Nie byłem świadomy, że to już taki kult wokół Wiedźmina wyrósł.

large.jpg

9 godzin temu, yojc napisał:

Chyba każdy, kto się w jakimkolwiek stopniu interesuje motoryzacją

Oj, zdziwiłbyś się.

Po niemal 25h ukończyłem Hollow Knight... Dawno nie grałem w tak dobrą grę. Momentami było bardzo trudno, ale warto było się pomęczyć chociażby dla samej satysfakcji.

Jedyne do czego mógłbym się ewentualnie przyczepić to fakt, że bardzo łatwo się pogubić w terenie; przydałby się także system teleportu pomiędzy punktami zapisu (powiedzmy, że gra oferuje coś w tym stylu, ale punktów, z których można się przenosić na większe odległości było zdecydowanie za mało imo). Cała reszta jest niemal doskonała. Świat gry jest niezwykle rozległy (co ma swoje wady :P), pełen sekretów, skrótów, ukrytych przejść, a jego eksploracja daje dużo frajdy. Na swojej drodze napotykamy mnóstwo NPCów, którzy poprzez klimatyczne monologi nakreślają nam z grubsza, o co w tym wszystkim chodzi; w tym aspekcie HK przypomina Soulsy. Nie wszyscy lubią takie przedstawianie fabuły, ale ja byłem po prostu oczarowany historią świata, jak i historią samych postaci niezależnych; niektórych NPC będę długo pamiętał.

Walka z przeciwnikami i elementy platformowe są dość łatwe, choć nie zawsze. Większość bossów jest naprawdę trudna do pokonania, no i jest też taka jedna lokacja nastawiona typowo na skakanie, w której zginąłem chyba 20 tysięcy razy.

Oprawa audio-wizualna to mistrzostwo świata.

Polecam każdemu.

• Upvote 2

Guest

skończyłem DOOMa
fajny shooter, ale oba nowe Wolfy bardziej jednak mi się podobały (chyba nawet nowy Shadow Warrior bardziej mi się podobał)
multi nie ruszałem bo i po co ¯\_(ツ)_/¯

2 godziny temu, 47 napisał:

Większość bossów jest naprawdę trudna do pokonania

This. Gdyby nie tak przegięci bossowie (a w każdym razie ta babka) to bym pewnie też już kończył. Przełknąłbym te etapy gdzie jest wróg na wrogu a pod spodem kwas. Nawet to błądzenie i odległość między stacjami mi nie przeszkadzały, dodawały trochę klimatu.

Tymczasem gram w DH2. Po lekkim szoku jakim był 12-gigowy patch jest całkiem przyjemnie. Południowa wyspa ma świetny klimat, a wszystko co było dobre w jedynce zostało doszlifowane. Nadal jest nieliniowo, zabijanie jest łatwe i satysfakcjonujące, ale ma konsekwencje. Graficznie gra jest w zasadzie na poziomie na jakim DH mógł być od początku, ale znów - dzięki specyficznej stylistyce - to nie razi. Miłym dodatkiem jest quicksave na konsoli.
Jedyne co mnie dziwi/drażni (ale może się to jeszcze jakoś wyjaśni) to że Delilah ginie bądź zostaje uwięziona w obrazie w pustce na długo przed drugą częścią. A może coś mi po prostu umknęło, tak jak to że Corvo jest ojcem Emily.

32 minuty temu, Sergi napisał:

This. Gdyby nie tak przegięci bossowie (a w każdym razie ta babka)

Masz na myśli Hornet? W sumie większych problemów z nią nie miałem. Najwięcej krwi napsuł mi Watcher Knight i Soul Tyrant; zwłaszcza ten drugi, bo mierzyłem się z nim na wczesnym etapie.

34 minuty temu, Sergi napisał:

Przełknąłbym te etapy gdzie jest wróg na wrogu a pod spodem kwas

Gdzieś można znaleźć umiejętność pływania w kwasie, ale nie pamiętam już gdzie to było. :P

Tak, to była Hornet. Watcher Knight nie sprawił mi dużych trudności (jeśli to ten o którym myślę, może się mylę), do Soul Tyranta nie dotarłem. Jakbym nie miał w co grać pewnie bym się uparł i w końcu przeszedł, ale nie mam teraz takiego ciśnienia.

Takie heheszki Elite cc @Tesu nie wiem czy próbowałeś przywitać się z planetami o grawitacji powyżej 2-3G

https://i.redd.it/mrxwejdydcty.png

(achenar 3 ma 6.7 G)

also odkąd dotarłem do Zurary przestałem się gdziekolwiek spieszyć i tak na luzie latam od G-class do G-class obwąchując każdą planetę choć trochę nadającą się do zamieszkania, polecam ten styl życia

• Upvote 1

15 godzin temu, Elano napisał:

Mam nadzieję, że wersje na konsole jeszcze w 2017. 

Ja też. Podobno wersja na Switcha ma być jakoś wcześniej, PS4 pod koniec roku.

Godzinę temu, Rankin napisał:

Takie heheszki Elite cc @Tesu nie wiem czy próbowałeś przywitać się z planetami o grawitacji powyżej 2-3G

Tak, probowalem. Na moje szczescie zanim sam moglem sie za to zabrac w Horizons, wczesniej ogladalem nagrania z bety. Widok pilotow, ktorzy desperacko walczyli z wysoka grawitacja ciagnaca w dol ich wazace kilkaset ton maszyny nauczyl mnie respektu do planet z high G. Te same filmy pokazaly tez, ze bezpieczne ladowanie na takich planetach to jeszcze nie powod do swietowania, bo start bywa rownie niebezpieczny. Film, w ktorym jakis jutuber zadowoloy z bezpiecznego ladowania swoja Anakonda na Achenar 3 wystartowal, wzniosl sie na kilkaset metrow, po czym mimo pelnej mocy silnikow ulegl grawitacji, runal w dol i zrobil boom przy ponownym spotkaniu z powierzchnia planety zapadl mi w pamiec. Jesli wiekszosc czasu spedza sie ladujac na planetach z niskim G, gdzie model lotu pozwala na naprawde bardzo wiele i umozliwia gwaltowne, ciasne manewry, to latwo zapomniec, ze na planetach z wysokim G bez kontrolowania kata wznoszenia/opadania i delikatnego manewrowania bardzo latwo jest sie zamienic w kosztujaca setki milionow kredytow spadajaca cegle.

Godzinę temu, Rankin napisał:

also odkąd dotarłem do Zurary przestałem się gdziekolwiek spieszyć i tak na luzie latam od G-class do G-class obwąchując każdą planetę choć trochę nadającą się do zamieszkania, polecam ten styl życia

IMO to brzmi jakbys najzwyczajniej w swiecie ukrywal sie na jakims kosmicznym zadupiu przed Urzedem Skarbowym.

• Upvote 4

27 minut temu, Tesu napisał:

IMO to brzmi jakbys najzwyczajniej w swiecie ukrywal sie na jakims kosmicznym zadupiu przed Urzedem Skarbowym.

bogiem a prawdą to robiąc misje promocyjne dla Imperium trochę sobie nagrabiłem w paru miejscach, przez co np. nie mogłem ostatnio przekazać swoich bounty inżynierowi (stacja odmówiła praw dokowania). Tutaj może i jestem Lawless, ale przynajmniej mam spokój i ciszę

Edited by Rankin

Trochę smutno, bo NieR:Automata jest dostępne tylko w jednym sklepie za 220 złotych. W Xkomie niby jest za 190 ale jest niedostępna i niewiadomo kiedy będzie

Dnia 22.04.2017 o 11:09, Sosna564 napisał:

Nawet jeśli odeszli od konwencji futurystycznych fpsów to raczej nie podejrzewam, że odejdą od konwencji dotychczasowych codów.

Wystarczy jak wrócą do czasów tempa gry z cod 4 i może trochę powiększą mapy. Więcej mi nie trzeba, no może oprócz Wietnamu:) 

Godzinę temu, Sosna564 napisał:

Trochę smutno, bo NieR:Automata jest dostępne tylko w jednym sklepie za 220 złotych. W Xkomie niby jest za 190 ale jest niedostępna i niewiadomo kiedy będzie

PS4, PC? Może tutaj (chyba że to ten sklep) http://konsoleigry.pl/search?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=nier&submit_search=Szukaj

Jakby co to porządny sklep, kupowałem tam multum rzeczy. 

Edited by Elano