Jump to content
Rankin

Temat growy

Recommended Posts

Emotki mnie nigdy nie interesuja. Gdyby byl jakis skin, to moze pozwolilbym im spamowac moje konto mailowe, ale za emotke niech sie wypchaja. :P

Oslo, pogralbym w to. Jest juz na Steam, tylko czasu brak.

Edited by Tesu

Persona 5 skończona. Zajęło mi to prawie 160 godzin, ale chyba wliczył się czas, gdy zostawiałem konsolę z włączoną grą. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo gram wolno, ale nie aż tak. Jak czwórka mi się bardzo podobała, tak piątka chyba wszystko robi lepiej, więc no, fenomenalna rzecz. Fabuła, postacie, styl, muzyka, walka, aktywności poboczne - no wszystko ma ta gra. Co do historii

Spoiler

niby można było przewidzieć, że główny zły to Shido, a Akechi nas zdradzi, to już tego, że Akechi chce załatwić Shido się nie spodziewałem. Za to cały wątek ze Świętym Graalem/Yaldabaothem to już kompletny odjazd, ale z dobrym przesłaniem na sam koniec. 

Najlepszy dungeon - Piramida. Ale każdy jeden był lepszy od tych z czwórki. Super walki z bossami - każda zupełnie inna i prawie każda trudna (przynajmniej na hardzie; z tych trudnych wyłączam matkę Futaby i Sae Niijimę). Niektóre wygrywałem ostatnim albo przedostatnim ciosem, a gdybym jednak zadał za mało obrażeń albo nie trafił (kto to wie, czy cios wystarczy do zdjęcia tej prawie niewidocznej cząstki serca), to przeciwnik rozwalałby mnie swoim ładowanym atakiem (np. Kaneshiro albo Yaldabaoth). Największe emocje miałem przy okazji piątego dungeonu i walki na czas. Chociaż to nie czas był problemem, a to, że ten (pipi) walił swoim najsilniejszym atakiem co chwilę. Ale za 10 razem czy coś takiego się udało.

Co do Confidants i innych osiągnięć to

Spoiler

nie udało się zrobić wszystkich i nie było nawet blisko. Wbiłem te: Fool, Magician, Hierophant (już mi się wydawało, że się nie uda, ale jednak. Potem okazało się, że z tego Curry nie da się korzystać w walce xD Dobrze, że miałem sporo kawy), Lovers, Justice, Hermit, Fortune, Strength, Death, Temperance, Tower, Moon, Sun (o dziwo jako pierwszy, za to moc za 10 poziom tego Linka jest chyba najsilniejsza ze wszystkich), Judgement, World. Czyli wymaksowałem prawie wszystkie dla nie towarzyszy, a prawie żadnego dla towarzyszy :| Szkoda, że prawie wszystkie linki ludzi z drużyny zablokowały się na ostatnie 2-3 tygodnie, więc udało mi się zrobić tylko ten z Ann. Mogłem wbić więcej w Devil, ale ta dziennikarka była tak nudna, a jej moce tak marne (a nawet przeszkadzające, bo im wyższy poziom alarmu, tym większa szansa na spotkanie tego demona, co daje dużo hajsu), że wolałem rozwiązywać krzyżówki. 

Nie przeczytałem wszystkich książek, nie zagrałem we wszystkie gry, nie wymaksowałem nawet statsów, bo zabrakło mi "piątki" w Knowledge. Pewnie zrobiłbym trochę więcej, gdyby nie głupie błędy: przez 2-3 miesiące czasu gry nie zauważyłem, że można patrzeć co zaznaczyli inni i na sporo pytań odpowiedziałem źle, przez jakiś czas nie brałem też odpowiedniej Persony do rozmów z towarzyszami (a tak samo działało to w czwórce, gdzie tak robiłem... czemu tak zwaliłem to sam nie wiem xd), zapomniałem przeczytać kilku książek z biblioteki, a potem się nie dało. 

Aha, romans miałem z Futabą xD

Po pierwszym przejściu dostaje się tyle rzeczy, że w drugim podejściu chyba nie da się nie zrobić maksa ze wszystkimi Confidantami (na Platynie mi nie zależy), ale nie wiem, czy (a jeśli już, to kiedy) się za nie zabiorę, bo to jednak kolejne 100 godzin. 

Edited by Elano

z ppe.pl

Code Vein to action RPG przygotowany przez studio Shifttwórców serii God Eater, a wydany przez Bandai Namco. Autorzy przygotowując pozycję inspirowali się serią Dark Souls od From Software.

http://www.siliconera.com/wordpress/wp-content/uploads/2017/04/bandainamconewproject_170413_thumb.jpg

a wiec to nie gra od from software ale klon soulsow innej firmy. zobaczymy z klonami roznie bywa. lords of the fallen zawiodlo mnie na calej linii a po betach nioha nie mam wcale ochoty na wiecej. trzeba czekac do e3 az from software pusci pare z geby.

dla mnie juz gierka jest mniej atrakcyjna. moze bedzie dobra ale mnie interesuje co robi autor gatunku a nie jego nasladowcy. mam nadzieje, ze code vein chociaz okaze sie gra tpp. patrzac na zajawke pojawia sie mysl, ze moze to byc nawet 2d.

pasuje do kategorii action rpg ale poza tym jest na tyle unikalna we wlasnym gatunku, ze stworzyla osobny nurt.

mam juz chyba prawie 40h w drawn to death. niemozliwie przyjemna gierka.

Bierz X. Wbrew niektórym opiniom to bardzo dobry Final z fajnym systemem walki i naprawdę porządną fabułą. X-2 to czysty fanserwis i szkoda na to czasu. Type-0 jest bardzo specyficzny i mi się nie podobał. Za dużo bohaterów (ciężko zrobić dobrą fabułę jak masz 13 głównych bohaterów), dziwnie zrobiona fabuła, taki sobie system walki i ogólnie byle jakie to jakieś.

8 godzin temu, voda22 napisał:

Mam problem z pozbywaniem się używek, dlatego większość gier kupiłem poprzez PlayStation Store. 

Ja na całe szczęście się z tego wyleczyłem i jak tylko coś skończę to od razu sprzedaję w cholerę póki jest coś warte. Zawaliłem tak np. z Uncharted 4 czy Ratchetem do których też miałem kiedyś wrócić a jakoś nie wróciłem i teraz ceny tych gier są tak niskie że nawet nie chce mi się ich wystawiać na allegro. Brakuje mi czasu na ogrywanie tego co chcę a co dopiero wracać do starych, ukończonych produkcji. A sprzedając gry regularnie miałem np. ME:A z dopłatą 13 zł czy przy zeszłotygodniowej, większej wyprzedaży uzbierałem na sporą część Nintendo Switcha.

W chwili obecnej prócz gier w które gram z doskoku od czasu do czasu (FIFA, Titanfall 2, Overwatch) to mam może kilka gier: Bloodborne i Soulsy 3 do których jednak lubię wracać (zwłaszcza do BB) oraz DA:I, R&C, U4 i Until Dawn które są za mało warte żeby chciało mi się je wystawiać. Reszta wszystko poszło na sell.

A, mam jeszcze RE7 bo w sumie RE lubię sobie trzymać w kolekcji. No i czekam na to darmowe DLC z Redfieldem.

Tak się robi i nawet totalne biedaki jak ja mogą sobie pozwolić na granie w nowe tytuły za 30-50 zł w rozliczeniu. Oczywiście czasem czegoś się nie sprzedaje, bo to sieciówka, ale czasem też uda się nawet odzyskać pełną kwotę. Przy okazji nie zawala się też półek pudełkami i przestaje się łudzić, że za 2 lata jeszcze raz zagrasz w tę grę. Nie zagrasz, nie będzie ci się chciało. 

Granie na PC jest drogie. Zakładając, że nie musisz mieć mocnego komputera w domu, a na przykład laptopa (i masz telewizor, bo ten argument też jest czasem podnoszony xD), to już w ogóle. I jeszcze po kupienia pudełka masz w nim kod, a potem możesz je wywalić, bo płyta jest tam w sumie dla picu. I jeszcze zastanawianie się, czy twoja karta graficzna na pewno współpracuje z daną grą, bo kolejny port z konsol jest spartolony. Nie, dzięki. 

Edited by Elano

znowu ten temat?

/me shrugs

raz na ruski rok stać mnie na te 80 albo 100 złotych, najdroższą grą PC jaką kupiłem było Elite Dangerous z rozszerzeniem i Overwatch, oba w okolicy 200 PLN - a to drugie jeszcze przypadkiem bo nie przyuważyłem że sklep automatycznie dał najdroższą wersję ("origins"), a nie najtańszą jak celowałem.

Komputer kosztował mnie circa 1500 zł parę lat temu (500 grafa, 300 mobo, 200 cpu, do tego obudowa, ram 8 GB i hdd 1 TB) i ciągnie nawet Doom 2016 i dopiero Forza Horizon 3 sprawia że zastanawiam się nad wymianą cpu (jeśli w ogóle potrzeba) i grafy

nic nie jest drogie, jeśli kupuje się z głową

also >odsprzedawanie gier

jak ktoś kupuje szmelc i growy ekwiwalent fast foodu to nic dziwnego że chce się potem pozbyć; ja kupuję dobre gry, do których lubię czasem wrócić, a nie byle co, byle było reklamowane i od dużego wydawcy, dlatego nie żal mi kupować wersji elektronicznych, a jak jest coś wyjątkowo dobrego to i pełną cenę bez piskania opłacę

Jeszcze nigdy dotąd się na zakupie nie przejechałem, nawet preordery wszystkie trafione

Edited by Rankin

21 minut temu, Rankin napisał:

Jeszcze nigdy dotąd się na zakupie nie przejechałem, nawet preordery wszystkie trafione

Nie wiem co ma piernik do wiatraka. Też się raczej na zakupach nie przejeżdżam ale jak już pogram w jakąś grę to wolę ją opchnąć dalej i odzyskać kasę którą zainwestuję w kolejną grę. Jak jest coś do czego chętnie wrócę to sobie zostawiam, jak nie to sprzedaję. Dorabianie do tego ideologi "jak się kupuje dobre gry to się nie sprzedaje" to takie dziwne usprawiedliwianie tego że na PC po prostu nie da się w prosty sposób tego zrobić.

Ostatnio zupełnie nie trafiam w gry - Dragon Quest VIII, Breath of the Wild i Persona 5 xD Dawno nie było tak, bym nie trafił w jakąś grę, co może mieć związek z tym, że dawno nie kupiłem żadnej zachodniej gry AAA. 

Tak poważnie to właśnie głównie o gry u mnie chodzi, bo na PC nie ma zazwyczaj tych, w które chciałbym zagrać. 

Co do sprzedaży - robię to trochę z konieczności, a trochę dlatego, że po prostu nie lubię, jak gry na mnie z półki patrzą. 

To nie jest ideologia, tylko taka jest prawda, z twoich wypowiedzi wynika że kupujesz dużo, byle było nowe i opychasz szybko, żeby nie straciło na wartości i żebyś nie musiał ponosić pełnych kosztów impulsywnego zakupu. Nie wszyscy mają takie podejście.

12 minut temu, b3rt napisał:

Dorabianie do tego ideologi "jak się kupuje dobre gry to się nie sprzedaje" to takie dziwne usprawiedliwianie tego że na PC po prostu nie da się w prosty sposób tego zrobić.

<Patrzy na te ~200 pudel i pudelek z grami z epoki przedsteamowej, ktore sobie zatrzymal, bo to dobre gry byly i ma do nich sentyment>

6 minut temu, b3rt napisał:

Nic takiego nie napisałem ale ok.

np.

5 godzin temu, b3rt napisał:

Ja na całe szczęście się z tego wyleczyłem i jak tylko coś skończę to od razu sprzedaję w cholerę póki jest coś warte

4 minuty temu, b3rt napisał:

hehe

Hehe niektore z nich chodza aktualnie po kilkaset euro, inne po kilkadziesiat hehe.

Teraz, Rankin napisał:

np.

Nie wiem gdzie tam widzisz " kupujesz dużo, byle było nowe"

1 minutę temu, Tesu napisał:

Hehe niektore z nich chodza aktualnie po kilkaset euro, inne po kilkadziesiat hehe.

Też miałem kilka takich okazów i też sprzedałem, co z tego? 

No, ja już wszystkie pudła sprzedałem. Przy większości nie mogłem uwierzyć, że ktoś mógł tyle zapłacić. Tym bardziej, że spora część z nich była w średnim stanie. 

Oddałbym wszystkie swoje pudła z grami na PC za 100 złotych, ale kto będzie chciał kilka dużych kartonów xd

Edited by Elano

1 minutę temu, b3rt napisał:

Też miałem kilka takich okazów i też sprzedałem, co z tego? 

Przyczepiles sie okresu pochodzenie, to z tego. Ja tam gry, ktore mi sie podobaja trzymam, chociaz za cala kolekcje dostalbym pieciocyfrowa kwote i regularnie dostaje zapytania o odsprzedanie jej czesci obejmujacej takze tytuly, ktore juz do Steam czy Origin sa przypisane. Poki mam sentyment do tych tytulow, poki uwazam sie za gracza, dla ktorego sa one wazne i poki starcza mi na chleb, to raczej tego zbioru stanowiacego historie moich ostatnich 25 lat gamingu sie nie pozbede.

• Upvote 1

12 minut temu, Tesu napisał:

Przyczepiles sie okresu pochodzenie, to z tego.

No bo mówimy o tym co jest teraz a nie okresie przed steamem. W tym momencie jeśli masz PC i chcesz handlować swoimi grami to musisz robić osobne konto dla każdej gry itd. bo nie można inaczej tego zrobić. To że masz kolekcje klasyków wartą milion nijak ma się do tego o czym rozmawiamy. Ty sobie trzymasz gry z sentymentu, ja tych sentymentów nie mam, wyboru nie mamy obaj.

Edited by b3rt

2 minuty temu, b3rt napisał:

W tym momencie jeśli masz PC i chcesz handlować swoimi grami to musisz robić osobne konto dla każdej gry itd.

2 minuty temu, b3rt napisał:

wyboru nie mamy obaj.

Ke?

No dobra, możesz sprzedawać gry a zakładanie konta mailowego i tworzenie np. steama dla każdej gry osobno jest równie wygodne co wystawienie pudełka na allegro.

EOT bo nie chce mi się tego ciągnąć.