Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Temat growy

Polecane posty

Po ponad dwudziestu pięciu godzinach skończyłem Mass Effect 2. Bardzo fajnie ze strony EA, że dali tę grę za darmo na Originie. Już mnie ciągnie do grania w trójeczkę, której specjalną edycję cyfrową kupiłem, jak była za pół ceny. Ale na razie robię sobie jakiś tydzień przerwy, żeby mi się nie przejadło.
Fajna gra.

No i nakręciłem się na Mass Effect Andromeda. Obejrzałem chyba wszystkie oficjalne filmiki i gameplay'e, jakie EA udostępniło. Na pierwszy rzut oka wygląda to jakby bardzo się na Wiedźminie 3 wzorowali. Nawet w jednym momencie widać szukanie śladów/dowodów działające na takiej zasadzie, jak wiedźmińskie zmysły w Dzikim Gonie. No i dobrze, jeśli się wzorować, to na najlepszych. Dlatego poważnie zastanawiam się nad zakupem Mass Effect Andromeda tuż po premierze. :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Mass Effect Andromeda złożyłem pre-order, bo w sumie czekam na tę grę, jestem fanem serii, a poprzednie gry przeszedłem co najmniej ze trzy razy każdą, więc złożenie pre-ordera na kolejną było dla mnie oczywistym wyborem. W sumie to jestem ciekaw, czy Andromeda pożyczy sobie coś z trzeciego wiedźmina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ludzie kupują Shrek Effect: Andromedę na podstawie poprzednich osłon

nawet mi was nie żal xD

 

Anyway, co tam u mnie - DÓM prawie wymaksowany (prawie bo nie grindowałem wszystkich run i wszystkich broni), idzie w odstawkę, a ja zabieram się ostrożnie do pisania recenzji. Próbowałem trochę Etrian Odyssey Untold (3DSowy remake pierwszego Etriana), odpaliłem tryb Story, po czym po zebraniu pełnej drużyny przerwałem grę i wymazałem sejw, nie mam cierpliwości do generic shonen animu squad. Na szczęście jest staroszkolny tryb Classic, bez durnych przerywników i narzuconej ekipy, ale zajmę się nim kiedyś tam. Na razie robię postgame Etrian Odyssey IV - niby planowałem odłożyć grę po zakończeniu głównego wątku i ubiciu tytułowego Tytana, ale szturchnąłem odrobinę postgame loch i się autentycznie wciągnąłem.

Lokacja ta, Hall of Darkness, prezentuje przede wszystkim radykalnie odmienny klimat od reszty gry - o ile poprzednie lokacje są jasno oświetlone i dość kolorowe, a przygrywa w nich energetyzująca albo majestatyczna muzyka (notabene Storm jest jednym z najlepszych rpgowych podkładów bitewnych w historii), to Hall of Darkness jest mroczne, nieprzyjemne i nawet muzyka sugeruje horror. Fabuła lokacji zdecydowanie to potwierdza, pozostawiane przez starożytnych zapiski mówią o czasach krótko po Katastrofie, wyjaśniając sporo albo przestrzegając przed rzeczą/rzeczami znajdującymi się głębiej. No a przede wszystkim lokacja ta jest niesamowicie trudna - rozbestwiony bezwysiłkową walką z finalnym bossem wparowałem tam na dziko, po czym pierwszy random encounter wyrżnął mi całą drużynę. Podszedłem nieco sprytniej, przebiłem się przez paru wrogów, po czym wpadłem na FOE, który w pierwszej turze dał petrify na całą drużynę i kolejny game over. W tym momencie chyba się wciągnąłem na dobre i zacząłem kombinować. Pomału, stopniowo, zrobiłem trzy questy na ubicie wielkich smoków znanych z mapy świata, co stopniowo podniosło level cap (80, 90, 99). Odpowiednio się przygotowałem i po wielu godzinach (mapa B1F jest gigantyczna) wymapowałem pierwszy poziom i nawet encounter-zasadzkę z pięcioma turbopetryfikującymi roślinami udało mi się pokonać w dwóch podejściach. Rematch z Tytanem poszedł super łatwo, szczególnie że wziął mnie za zaskoczenia (tbf gra ostrzega, że może być niewesoło, ale nie podaje o co chodzi). Zlazłem piętro niżej i wczoraj wieczorem je chyba ukończyłem, ubijając w trudzie i znoju oba zestawy trzech bardzo wrednych FOE patrolujących lokację (różne źródła podają mi że to są najtwardsze FOE w grze, więc gites). Teraz przymierzam się do naklepania supersmokowi, będzie dość niewesoło bo cholera adekwatnie potężna jest.

tl;dr Etrian IV wielką grą jest, a po paru podejściach do Untold 1 w pełni doceniam, jak daleko gra zaszła od czasu "budżetowego cralwera z fajnym gimmickiem", jakim był 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, b3rt napisał:

Oczywiście, bo teraz każda gra wzoruje się na Wiedźminie 3 :D

Cóż, już abstrahując od całej warstwy "hehe Wiedźmin GOTAY" i śmieszkowania, to jestem absolutnie pewny, że Andromeda będzie wzorowana Wiedźminem 3 w wielu różnych sferach, bo przecież tak to w tej branży wygląda zawsze w przypadku gry, która zdobywa tyle nagród i wyróżnień. Przy pierwszych informacjach o Wiedźminie 3 też było jedno wielkie "we want Skyrim audience" i w przypadku Andromedy będzie podobnie. Zresztą, widać to już po takich pierdółkach jak ten galaktyczny skaner do questów (wiedźmiński zmysł, zapożyczony z kolei od Batmana), pewnie będą też bawić się ich konstrukcją w podobny sposób co w Wiedźminie. Szkoda, że w Bio nie potrafią za bardzo wyjść poza schemat tych swoich zadań, ale może im się uda tym razem.  

Inna sprawa, że pewnie będą chcieli zachować też bardzo dużo wątpliwej jakości elementów z Inkwizycji. Błagam tylko żeby wywalili ten dokumentnie spieprzony system moralności z poprzednich ME.

I to niech też wywalą xD

Znalezione obrazy dla zapytania andromeda gun grab

@Sosna564

Kiedy wy się w końcu nauczycie, że NIE zamawia się preorderów? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ZygfrydQ napisał:

powiedziałem, wysyłające pre-order na nowego South Park (tak naprawdę to nie, ale nadal mnie korci)).

Mam tak samo. Jednak wystarczy mi jeden rzut oka na kupke wstydu, zeby umiescic Fractured But Whole w dziale Winter Steam Sale 2017.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sosna564 Zobaczysz że to będzie twój największy błąd w zyciu. ME Andromeda to będzie(na razie jest) klapa jak Inkwizycja, zbierz 500 minerałów w 30 prawie takich samych światach żeby zbudować domek w kolonii takiej i takiej. 

Największy grzech tej gry i twórców to, to że chcą ją dostosować dla jak największego grona odbiorców a znając życie wyjdzie przez to z tej gry jeden wielki kał.

I pisze to wielki fan trylogii o Shepardzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo jak @Sosna564. Inkwizycja mi się podobała, w przyszłości mam zamiar do niej wrócić.
Podejrzewam, że w Andromedzie nie będzie takich typowo MMO-wych questów jak "zbierz ileś tego, uratuj ileś tamtego". Może będą, może nie. ALE nie należy pisać, że coś będzie do [beeep] w przypadku, kiedy gra jeszcze nie wyszła. No weź przestań. Hejcisz żeby hejcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System walki dla mnie nijaki, asari z tymi paskami a idź w pole, jak twórcy mówili zmiana klasy w locie, gra dla ,,większości,, to też nic dobrego nie wróży. A po świecie boje się nudnego popitalania po 400 światach żeby zebrać parę kamyków oraz to że fabuła będzie kiczkowata (ale tutaj na razie czekam na info, brak info o ultra złych, w trylogii to byli żniwiarze) i ta animacja przejęcia broni w zwiastunie... bez komentarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, stach122 napisał:

System walki dla mnie nijaki, asari z tymi paskami a idź w pole, jak twórcy mówili zmiana klasy w locie, gra dla ,,większości,, to też nic dobrego nie wróży. A po świecie boje się nudnego popitalania po 400 światach żeby zebrać parę kamyków oraz to że fabuła będzie kiczkowata (ale tutaj na razie czekam na info, brak info o ultra złych, w trylogii to byli żniwiarze) i ta animacja przejęcia broni w zwiastunie... bez komentarza.

Zaraz zaraz, ile do tej pory mamy gameplayów z Mass Effecta, żebyś pojechał tak daleko jak "nijaki system walki"? 

Nawet ja nie będąc specjalnie optymistycznie nastawiony do Andromedy nie pokusiłbym się o pisanie takich bzdur. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...