Skocz do zawartości
Rankin

Temat growy

Polecane posty

The Long Dark:

Byłem bardzo zmęczony, do tego wyziębiony. Rozłożyłem więc śpiwór na podłodze jakiejś przydrożnej chatki. Obudziłem się gdy było jeszcze ciemno. W pełni wypoczęty, wygrzany, tylko trochę głodny i spragniony. Łaknienie i pragnienie załatwiłem za jednym zamachem - skondensowane mleczko w puszcze + trochę wody dla zabicia słodyczy. Ciemno, nie wiadomo ile do rana. Trudno, wychodzę. Wśród zasp odnajduję drogą, którą tu dotarłem. Postanawiam skręcić w lewo, by iść nią dalej. Co jakiś czas zapalam prymitywną pochodnię, na wypadek gdybym miał przegapić coś istotnego w ciemności. Przy którymś takim zapaleniu mym oczom ukazuje się rozwidlenie. Skręcam w prawo. Droga prowadzi łukiem i wyraźnie jest w gorszym stanie niż ta, z której zszedłem. Może powinienem zawrócić? Ujadanie za plecami szybko odwodzi mnie od tego pomysłu. Biegnę przed siebie. Ogromne drzewo leży w poprzek drogi. Obchodzę je, nie słyszę już ujadania, więc wilk chyba sobie odpuścił. Zatrzymują się na chwilę i odwracam. Pusto. Ciemno. Nadal nie ma śladu świtu, a wydawało mi się, że spałem prawie całą noc. No nic, odwracam się znowu, by ruszyć dalej i o mało nie dostaję zawału, gdy z ciemności wybiega jeleń. Jest chyba tak samo zaskoczony jak ja, bo czym prędzej czmycha. Ja idę dalej. Ta wędrówka już trochę trwa, zaczynam czuć skutki niskiej temperatury. Mam na sobie bardzo dobrej jakości ubrania, a mimo to odczuwam mróz wrzynający się przez każdą szczelinę. Zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej rozłożyć śpiwór i przeleżeć w nim chociaż godzinę, chociaż pół. Odpocząłbym i nie wyziębił się tak bardzo, a przynajmniej doczekałbym świtu. Gdy tak rozmyślam, trafiam budowlę. Alleluja! Wchodzę do środka. To sklep. Regały, szafki, lodówka - wszystko puste. Ktoś musiał tu być przede mną. To nic, na zapleczu sklepu znajduję łóżko. Bez wahania pakuję się do niego i zasypiam na jakieś dwie godziny. Gdy się budzę, jest już jasno. Wychodzę głównymi drzwiami, a mym oczom ukazuje się... Przydrożna chatka, z której wyszedłem parę godzin temu. Spędziłem chwilę grozy w ciemności, zmarnowałem pochodnię, odmroziłem sobie stopy, a to wszystko tylko po to, by zatoczyć koło. No cóż, przynajmniej wiem dokąd prowadzi tamta droga.

10/10, zgubiłbym się znowu

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rankin

Odnośnie Kholata - ta gra jest do The Long Dark podobna tylko tym, że jej akcja dzieje się zimą. Koniec.

Kholat ma swoją konkretną fabułę, linię 'podróży', którą gracz musi przebyć zanim dojdzie do końca. No i to jest w sumie taki horror. Generalnie w tej grze fajny był początek (ta klimatyczna stacja/wioska), potem w miarę dobra była scenka w nawiedzonej chatce no i ta 'wizja' w bunkrze/pokoju przesłuchań/więzieniu (niepotrzebne skreślić, w sumie nie wiem co to było). Poza tym gra była dość kiepska, przeciwnik irytujący, fabuła nudnawa. Tylko grafika fajniusia.

Z kolei The Long Dark nie ma jakiejś super wypas grafiki, ale wystarczająco przyjemną. Jest sandboxem mocno nastawionym na survival (jest zaplanowany jakiś tryb fabularny, ale obecnie nie jest dostępny). Jakby popatrzeć na grę z dystansu, to schemat jest dość prosty - znaleźć jedzenie, znaleźć schronienie, znaleźć opał. Zjeść, napić się, ogrzać, odpocząć. Zapętlić. Ale mi jak na razie gra się podoba, zgubiłem się już chyba trzy razy (w ciemności oczywiście, opisany powyżej przypadek był trzecim i takim najbardziej klimatycznym). Jeśli jesteś zainteresowany, to na moim jutubie są dwa filmiki archiwalne z moich live'ów, gdzie właśnie grałem w The Long Dark. Ten starszy filmik (sprzed tygodnia czy dwóch) to dosłownie moje pierwsze spotkanie z grą, gdzie nie wiem o niej nic. W drugim filmiku wczytuję save z poprzedniego live'a (i tu ciekawostka - gra ma autosave tylko gdy wstajesz po spaniu. To dość istotne. + gdy umrzesz, to na amen i musisz grę rozpocząć od nowa). Na początku drugiego nagrania chowam sie w jaskini, rozpalam ognisko, pakuję sie do śpiwora i... zamarzam na śmierć xD nie przewidziałem tego, gra mnie trochę wykiwała :P  potem wczytuję swój prywatny save, gdzie gubię się w mroku, trafiając na farmę, na której już byłem. Ten live kończy się właśnie w chatce, w której zaczyna się 'historyjka' opisana powyżej.

A i gdybyś faktycznie myślał nad kupnem, to może spytaj @yojca, bo wydaje mi się, że on też ma Humble Bundle Monthly, a nie widzę, żeby grę przypisał do konta, więc może odsprzeda Ci jakoś taniej.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem jakim cudem co miesiąc jak dodaję jakieś gry z nowego bundla, to widzę, że Ty połowę też masz :P pszypadeg?

Tak czy siak wydaje mi się, że ktoś tutaj wspominał, że też kupuje, ale nie zarejestrowałem czy regularnie. Ja ostatnio trzasnąłem 'prenumeratę' na rok, bo wtedy wychodzi to jeszcze taniej (132dolce za rok, czyli de facto jeden zestaw za darmo).

Edytowano przez ZygfrydQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie było wcale, jest tylko ta 10% zniżka jak masz Monthly wykupione.

Mechanika i klimat są bardzo dobre, grafika też nie razi (przypomina trochę Firewatch), ale bez trybu fabularnego gra sprowadza się do nabijania jak najdłuższych czasów. Dlatego po przeżyciu paru dni dałem sobie spokój, żeby nie nauczyć się mapy na pamięć i czekam aż wprowadzą tryb opowieści. Mam nadzieję że się doczekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, możliwe, że mi się porąbało i grę kupiłem podczas którejś wyprzedaży, za namową Tesu :P sorki za wprowadzenie w błąd.

Co do samej gry, to jest tak, jak napisał Sergi - ja póki co grałem łącznie 5h i w drugim save przetrwałem obecnie jakoś 8dni czy coś koło tego. Najwyższe osiągnięcie jest za 500dni, ale wątpię, że bez nowej zawartości uda mi się tyle wytrwać bez nudy. No i również czekam na tryb fabularny, bo aż ciekaw jestem co tam dadzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ZygfrydQ napisał:

Hm, możliwe, że mi się porąbało i grę kupiłem podczas którejś wyprzedaży, za namową Tesu :P sorki za wprowadzenie w błąd.

Nom, porabalo Ci sie, bo to ja podsunalem Ci przecenione na Steam The Long Dark oraz Depth pod nos. ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lordeon napisał:

A więc ukończyłem główną część kampanii protossów. Chyba najgorsza część z "dwójki", fabuła nieomal całkowicie oderwana od WoL i HotS, pełne patosu gadki są dobijające a zakończenie rozczarowuje. Na plus - ulepszenia jednostek, o wiele ciekawsze niż w HotS, o wiele bardziej różnorodne.

Zmartwiłeś mnie, miałem nadzieję na jakąś konkretną kulminację fabularną po HotS :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lordeon napisał:

A więc ukończyłem główną część kampanii protossów. Chyba najgorsza część z "dwójki", fabuła nieomal całkowicie oderwana od WoL i HotS, pełne patosu gadki są dobijające a zakończenie rozczarowuje. Na plus - ulepszenia jednostek, o wiele ciekawsze niż w HotS, o wiele bardziej różnorodne.


Ja do tej pory nie zakupiłem LotV, mimo iż kilka razy przymierzałem się do zakupu. Jeszcze więcej czasówek w kampanii i ograniczenie surowców w multi mnie trochę zniechęciło. Kiedyś tam zakupię, ale nie spieszy mi się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...