Jump to content
Rankin

Temat growy

Recommended Posts

@ZygfrydQ

Tak jak pisał b3rt, w Zestirii masz typowo zręcznościowy system walk, gdzie sam odpowiadasz za combosy. Jeśli gierka będzie na jakiejś promocji to polecam.

A skoro już przy tym temacie jestem. Postanowiłem pozbierać wszystkie Anomalous Orb, i w chwili obecnej mam 28 z 36. Brakuje mi ośmiu. Położenie czterech znam, ale przy moim obecnym poziomie (~70) zdobycie ich będzie bardzo ciężkie. Pozostają jeszcze cztery.

Wbiłem już jakiś czas temu 110 poziom w World of Warcraft i jeszcze mam do zrobienia questy w dwóch krainach (19 chapterów łącznie), kampanię w swoim Class Order Hall (a za dwa patche dojdzie kolejna kampania), nawet nie mam jeszcze odblokowanych world questów, dungeonów na poziomie mythic i wypadałoby wbić 50 poziom honoru na PVP. Legion jest świetny, w Warlords of Draenor przy poziomie setnym i zrobieniu questów nie było już nic do roboty, a tu contentu jest aż nadto. Oby tak dalej, to może Blizzard zatrzyma mnie przy tym dodatku dłużej niż dwa miesiące.

W Etrian Odyssey IV mogę już rekrutować Vesselów (Nuklijarnych) do drużyny, wskutek czego kolejny raz przebudowałem skład (Nightblade/Fortress/Dancer/Medic/Sniper na Landsknecht/Fortress/Dancer/Vessel/Sniper) i muszę znowu nagrindować trochę poziomów. Może to i lepiej bo przy okazji naubijam co twardszych FOE i wykupię bardzo drogi sprzęt z nich wyrabiany.

Tymczasem w mojej odysei Elite Dangerous (przewózka pasażera do mgławicy planetarnej 6000 lat świetlnych od zamieszkałych rejonów, w linii prostej 400 skoków) po 1000 ly zacząłem zauważać kuriozalną formację gwiazd:

Spoiler

CxMq9SFWgAQblcv.jpg

CxMq_ViXcAAVwpB.jpg

CxMuoDwXEAAbkoB.jpg

Formacja ta nie zamierzała się rozproszyć przez dobre 1000 lat świetlnych drogi, aż w końcu zdołałem ustalić, że znajduje się ona w okolicy mgławicy NGC 7822. Chwilkę guglania później wyszło, że nie ja jeden zwróciłem na tę formację uwagę:

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php/279661-What-s-this-star-formation

Okazało się, że jest to anomalia wynikająca ze sposobu konwersji danych astronomicznych do mapy galaktyki, ale podobno jest bardzo ładna (przy okazji wycelowana jest w nasz Układ Słoneczny). Będę musiał kiedyś tam zajrzeć.

gdyby był choć odrobinę łatwiejszy, a ja byłbym młodszy to bym się zebrał, no ale ¯\_(ツ)_/¯

z jednej strony fajnie, że space western, a z drugiej boli, że ubi, bo szanse na jakąś innowację są marne
niektórzy łączą to z Bebopem (którego nadal nie widziałem ;_;), inni piszą, że to Beyond Good & Evil

3 godziny temu, OnceAThief napisał:

niektórzy łączą to z Bebopem (którego nadal nie widziałem ;_;), inni piszą, że to Beyond Good & Evil

Najprędzej cutscenki ze StarCrafta. Chociaż hipoteza z BGE2 ma sens - Ancel pierwotnie chciał żeby Beyond Good&Evil pozwalało na podróże międzyplanetarne, ostatecznie z braku zasobów zrobiono tylko księżyc.

Zacząłem wreszcie Dying Light i nie odrzuciło mnie w pierwszych piętnastu minutach, co dobrze wróży. Trochę jak Mirrors Edge, trochę jak stare Dead Rising.

Ja mam mieszane odczucia co do Kojimy. Z jednej strony MGS1-4 to jedne z najlepszych gier w jakie grałem, z drugiej jego gwiazdorzenie i robienie całego tego medialnego szumu wokół czegokolwiek co on zrobi i powie działa mi strasznie na nerwy. No i MGSV był po prostu średni i mimo że męczę go od premiery to nie jestem w stanie go skończyć.

• Upvote 1

2 godziny temu, b3rt napisał:

No i MGSV był po prostu średni i mimo że męczę go od premiery to nie jestem w stanie go skończyć.

Mam to samo, ale z oceną samej gry mam problem, bo jak mówiłem - to jest obecnie najbardziej rozbudowana skradanka jaka istnieje, tyle że ambicje Kojimy poszły w zbyt otwarty świat i te wszystkie fajne mechaniki skradankowe + takie rzeczy jak wyposażenie wrogów reagujące na naszą taktykę kompletnie nie współgrają z poziomami, które często są dosyć kiepsko zaprojektowane, a to jest bardzo istotne przy tworzeniu takich gier oraz misjami pobocznymi. Dajmy na to Ground Zeroes było dobrze zaprojektowanym spójnym poziomem z semi-otwartym światem i tam wszystko grało i buczało jak należy, były normalniejsze misje jak i te kompletnie bombastyczne w stylu "odbij Kojimę". W całej kampanii TPP można natomiast na palcach jednej ręki policzyć dobre projekty, a jeśli już wystąpią to na zasadzie krótkich misji, reszta to natomiast skradanie się przez podobne wioski.

No i te wszystkie problemy produkcyjne, rzekomy brak budżetu, niby wersja na PS3 dużo namieszała przy procesie produkcji. To mogło wyjść znacznie lepiej.

A samego Kojimę dalej lubię, bo mimo iż jest takim celebrytą branży gier, to ciągle ma całkiem niezły dorobek artystyczny i pomysły których nie znajdzie się nigdzie indziej.