Skocz do zawartości
Rankin

Temat growy

Polecane posty

No tak szczerze to dużo bardziej podobały mi się widoczki np. w Xenoblade Chronicle X, mimo ograniczeń technologicznych Wii U. Ale może to temu że tam mi się ogólny design świata oraz fauny i flory podobał :)

No i świat w FFXV też bardziej mi się podoba, mimo że niektóre tekstury wyglądają jak moje wymiociny.

O widoczkach w takim Dark Souls czy Bloodborne nawet nie mówię.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 wygląda naprawdę dobrze i to nawet na PS4, czasem zdarzyło mi się przystanąć na chwilę i podziwiać efekty świetlne albo np. krajobrazy na Skellige. No, ale żeby żadna inna? Już nie przesadzajmy, że inne gry nie mają nawet startu, nawet Skyrim po zmodowaniu ma ładne krajobrazy. 

The Last Guardian już dostaje oceny i wychodzi na to, że jest to porządna gra i kilkoma drobnymi problemami. Ciesze się, że nie skończy raczej jako żółte "it's okay" 60% na metacritic. Będę musiał sobie sprawić przed świętami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historyjka z wczoraj:

Chcę sobie zagrać w BF1. Odpalam Origin, aktualizacja. No nic, czekam. Zainstalowała się, odpalam BF1. Nie-e, bo mam za stary sterownik. Ke? Zaglądam do panelu sterowania Nvidia - brak opcji aktualizacji sterowników. GeForce Expercience gdzieś wyparowało z mojego kompa, nawet nie wiem kiedy (zaglądam tam tylko właśnie na potrzeby aktualizacji sterowników, a że dawno nic nie wyskoczyło, to nie zaglądałem - okazało sie, że nagle nie mam już gdzie). Opcja aktualizowania sterowników z menadżera urządzeń windowsowego mówi mi, że sterowniki aktualne. Sprawdzam jeszcze raz, BF1 nadal odmawia mi zabawy. No nic, wchodzę na stronkę Nvidii, pobieram najnowsze stery i jazda. Instaluje się GeForce Experience. Odpala. Załóż konto. Wrrrrr. No dobra, skoro bez tego się nie da :/ zakładam, aktualizuję sterownik (dlaczego, skoro pobrałem najnowszą wersję ze strony?). Odpalam Origin, BF1 działa. Niestety godzina już taka, że trzeba iść spać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj chcialem sobie zagrac w BF1. Klikam na ikonce gry, na ekranie otwiera sie okienko Origin, a kilka sekund pozniej Battlefield 1. ;) Trzy szybkie mecze i gra informuje mnie o wbiciu 10 rangi na ostatniej z czterech klas, czyli na snajperze. Po meczu wchodze w menu ekwipunku i za zdobyte podczas levelowania War Bonds odblokowuje sobie dostepny od 10 rangi wlasnie sztucer Martini-Henry. Nie dosc, ze nie ma lunety, to nie jest tez karabinem samopowtarzalnym, czyli o przyblizeniu mozna zapomniec, a po kazdym wystrzale traci sie czas na zaladowanie broni. Mowi sie trudno, biore go na test w walce. Pierwszy strzal do oddalonego o kilkanascie metrow przeciwnika robi wrazenie. Nie dosc, ze zdejmuje go na miejscu, to jeszcze robi to z takim hukiem, ze czuje sie jakbym uzywal jakiegos garlacza czy innej strzelby z kreskowek, takiej z rozszerzana lufa. Dlugie przeladowywanie miedzy wystrzalami okazuje sie byc milym dodatkiem, bo nagradza celnosc i bolesnie kaze za pospiech. Czy wspominalem juz o tym, ze gdy pociagam za spust, to bron jak huknie, to w pobliskiej wsi krowom sie mleko wasi?;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Abyss napisał:

The Last Guardian już dostaje oceny i wychodzi na to, że jest to porządna gra i kilkoma drobnymi problemami. Ciesze się, że nie skończy raczej jako żółte "it's okay" 60% na metacritic. Będę musiał sobie sprawić przed świętami. 

Ja się tam ocenami nie przejmuje. ICO i SotC były grami na swój sposób niszowymi i ze sporą dawką problemów, ale za to mega klimatycznymi i wciągającymi. Liczę że TLG zapewni mi podobny poziom wrażeń. Niestety, Sony chyba z braku innych exów na koniec roku dość sporo pompuje w marketing tej gry i pcha ją do mainstreamu gdzie nie jest jej miejsce, co na pewno odbije się na ocenach zarówno recenzentów jak i graczy. No bo już czytałem pitolenie Polygonu że trzeba wycelować w które miejsce chce się skoczyć, no jakim kurna prawem xD

No i najlepsze jest to że DF już zrobiło filmik jak to gra na gołym PS4 czasami gubi klatki I SPADA NAWET DO 25 kl/s, i teraz ludzie już wieszczą koniec konsol, nie pamiętając że wszystkie gry Team ICO były na swój sposób ułomne technologicznie i taki SotC miał na PS2 tych klatek może z 15.

Nie wiem kiedy kupię bo na razie dużo czasu zajmuje mi Final Fantasy XV ale prędzej czy później na pewno :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SilentBob napisał:

To teraz trzeba zakładać konto, żeby zaktualizować sterowniki?

Tak, chyba że chcesz co jakiś czas samemu zaglądać na stronę nVidii. A i tak będzie jak u @ZygfrydQ i będzie trzeba założyć konto. Btw, to gdzieś we wrześniu się pojawiło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, deffik napisał:

Na pro te problemy nie występują, ciekawe czemu :^)

Spisek. Bo to na pewno nie dlatego że Pro ma dużo więcej mocy.

Kończę właśnie Witches of Brigmore, a w PS Store dwójka prawie o połowę taniej. I mam dylemat czy kupować cyfrową, czy szukać taniej płytki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, deffik napisał:

Tu nawet nie ma tych 25kl/s

Na pro te problemy nie występują, ciekawe czemu :^)

PS4 pro zostało stworzone głównie pod the last guaridan confirmed


Anyway. W pokach jestem już na trzeciej wyspie. Latająca meduza padła zaskakująco szybko dzięki Incineroarowi - wrogi stwór rozpoczął walkę od wymaksowania obrony, a Darkest Lariat tygrysa ignoruje wszelkie buffy przeciwnika, przebijając się przez żelkę jak gorący nóż przez masło. Do mojego core squad tygrysa i foki (która ma kosmiczny SP ATT, ale ostatnio ma mniej okazji do walki) dołączyła jeszcze Tsareena, którą pierwotnie pakowałem raczej dla jaj, ale na finalnej ewolucji staty skoczyły ostro w górę i dostała potężne ataki (głównie Trop Kick), dzięki czemu może i tankować (do pewnego stopnia nawet ataki super effective przeciw niej), a i wielu wrogów wypada z walki już w pierwszej turze. Ze stworów które jeszcze chciałbym rozwinąć to Salandit (miejsce ognistego sweepera niby ma Incineroar, ale tygrys ma niski SP ATT, a jaszczurka wręcz przeciwnie), Rufflet (ewolucja w okolicy 55 lv, więc jeszcze długo długo), Salamence (tak samo), Vikavolt (tak samo, ale chodzi o lokację na ostatniej wyspie) i złapanie paru innych, w szczególności lodowy wariant vulpixa, który w teorii będzie w sam raz do mojej drużyny przeciw ptakom, smokom i innym (jeszcze Ice/fairy to już w ogóle). Jedynie trochę mnie martwi brak STAB-owych ataków fighting, ale może obejdzie się bez.

A w Elite Dangerous nadal zbieram na upgrade sprzętu, mając dość szukania stacji z lepszym sprzętem po prostu znalazłem najlepsze miejsce i tam grinduję reputację. Niestety oznacza to loty na 90k sekund świetlnych (czyli dobrą chwilę) przy każdym powrocie, ale jakoś to przeżyję.

8 godzin temu, Sergi napisał:

I na PC i na konsole wychodzą niedopracowane, słabo zoptymalizowane gry. I w obydwu wypadkach rozwiązanie jest takie samo - czekać na patche.

A gdy patch nie wychodzi, PC można ulepszyć, a konsolę trzeba kupić nową. Doskonale rozumiem do czego pije deffik i myślę że ty też, ale z przekory (?) nie chcesz mu tego przyznać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rankin

Równie dobrze można powiedzieć, że konsolę nową kupisz potem raz za te 350ojro. A przy pececie okaże się, że przy wymianie karty graficzniej za dajmy na to 150 przydaloby się tez dorzucić RAM. No i procek też mógłby być mocniejszy. I nagle okazuje się, że na ulepszenie PC wydałeś okolice tego, co daje się za nową wersję konsoli. Nie mówię, że w PC pewnie nie wyjdzie taniej, ale nie demonizujmy tak konsol bawiąc się w #pcmasterrace. Ja gram ciągle na zwykłym PS4 i nie czuję specjalnej potrzeby upgrejdu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rankin napisał:

A gdy patch nie wychodzi, PC można ulepszyć, a konsolę trzeba kupić nową. Doskonale rozumiem do czego pije deffik i myślę że ty też, ale z przekory (?) nie chcesz mu tego przyznać.

Wiem o co Wam chodzi, ale taki np. GTX 1080 kosztuje więcej niż PS4 Pro, więc na jedno wychodzi.

Poza tym podaj mi przykład gry która cięła na konsoli i trzeba było kupić nową maszynę, żeby temu zaradzić, bo sobie tego nie przypominam.

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sergi napisał:

Wiem o co Wam chodzi, ale taki np. GTX 1080 kosztuje więcej niż PS4 Pro, więc na jedno wychodzi.

Bo jak upgrade robisz to tylko na najdroższy możliwy podzespół, w końcu nic innego na rynku nie ma, right?

 

14 minut temu, Xerber napisał:

Przykład pewnej gry z nietoperzem pokazuje, że nie zawsze ma to sens.

to był sabotaż :^)

 

34 minuty temu, Felessan napisał:

A przy pececie okaże się, że przy wymianie karty graficzniej za dajmy na to 150 przydaloby się tez dorzucić RAM. No i procek też mógłby być mocniejszy. I nagle okazuje się, że na ulepszenie PC wydałeś okolice tego, co daje się za nową wersję konsoli.

Takie tam gdybanie, a gdyby ciotka miała wąsy to by była wujkiem. Roztrząsanie indywidualnych najgorszych/najlepszych możliwych scenariuszy nie ma nic wspólnego z przedkładanym argumentem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie gdybanie? Miałem dwa komputery i dokładnie tak wyglądało robienie upgrejdów i wszelkie naprawy pomiędzy. Najpierw nowa karta graficzna, potem więcej RAM, potem wymiana tego procka, który był wzięty 'na łatwy upgrade później'. W międzyczasie zepsuty zasilacz, karta graficzna mająca artefakty, problemy z dyskiem twardym i inne duperele. Obecnie mam lapka i też zastanawiam się kiedy coś w nim pierdyknie, tymczasem PS4 ma już 2 lata i problemów zero. Nie wiem czego w sumie bronisz, bo konsole są obecnie na tyle tanie, że wszelkie kupno części większe niż RAM czy inne duperel zbliża cię do ceny nowej konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglądało podobnie jak u Fela. Też zabrałem się za upgrade sprzętu, wymieniłem kartę graficzną, później się okazało że RAMu też za mało, później trzeba było procek wymienić a na koniec i tak się okazało że po pół roku Wiedźmin 3 przestał mi działać bo mój podkręcony procek był wykrywany przez grę jako inny, który w pewnym patchu przestał być wspierany "bo tak". Na szczęście nie miałem awarii żadnych po drodze ale zdarzały się gry które nie działały bądź działały źle i nie szło z tym nic zrobić. Teraz mam PS3 i PS4 pod telewizorem i mam święty spokój.

Nie mam zamiaru wchodzić w głupie dyskusje PC vs. konsole ale moim zdaniem w tym momencie to tylko kwestia preferencji i tego co kto woli odpuścić żeby zyskać coś innego. Ja tam jestem z konsol w miarę zadowolony a PC mam do internetu, pracy i innych pierdół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu PC vs konsole? Az tak ciezko byc graczem multiplatformowym i czerpac to, co kazda z platform ma najlepszego? Ja Wasze argumenty moglbym zbic tym, ze w ciagu ostatnich ~10 lat tylko JEDNA gra mi nie chciala sie odpalic - pierwszy Just Cause.  Awarie? Owszem, raz, kiedy moj GTX 8800 zaczal sypac artefaktami - wymieniony w ramach gwarancji . Wymiana podzespolow? Owszem byly. Ale nie dlatego, ze gry mi haczyly, tylko dlatego, ze podobnie jak z samochodami lepiej jest wymienic poki na starego sa jeszcze chetni i problemu ze zbytem nie ma. Oczywiscie to w calosci subiektywny argument wynikajacy z moich wlasnych doswiadczen jako gracza PC i konsolowego. A tak bardziej obiektywnie - potworow w postaci Titan X czy GTX 1080 kupowac nie trzeba, GTX 970 z poprzedniej generacji wciaz bardzo dobrze daje sobie rade nawet w najnowszych tytulach, a GTX 1070 ma wystarczajaco mocy, zeby plynnie ciagnal gry w VR z dodatkowo wlaczonym supersamplingiem. Jesli ktos nie ma ambicji grac na ultra high-endowym sprzecie, ktorego mocy w grach i tak nie wykorzysta, to majatku na zakupie PC nie straci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Stillborn napisał:

Tak, chyba że chcesz co jakiś czas samemu zaglądać na stronę nVidii. A i tak będzie jak u @ZygfrydQ i będzie trzeba założyć konto. Btw, to gdzieś we wrześniu się pojawiło...

W sumie chamsko, bo nie rozumiem z jakiego powodu tak i jaki to ma związek z czymkolwiek. Po co to konto? Do tej pory aplikacja działała bez konta i nie potrzebowałem żadnych pierdół, żeby móc zaktualizować sterownik. Co, że teraz za 3 lata mogą mi na maila przysłać spam typu "Hej, Twój GeForce 1070 jest już trochę stary, ale nowy model 3088 jest teraz w promocji za BAGATELA 3088zł i dostaniesz Battlefield -3 gratis! A dla pierwszych 100 osób dodatkowe buty dla postaci w CS:GO." Do tego w mailu będzie kartka a'la mroczne bractwo ze Skyrima, z dopiskiem "Wiemy (w co grałeś)"? Bezsens.

19 godzin temu, OnceAThief napisał:

zygfryd ma chyba ponad 200 sekund

Potwierdzam, dokładniej 204. Ale to wynik z września bodajże, bo od tej pory nie grałem. Może kiedyś dobiję do tych magicznych 500 i dostanę osiągnięcie?

ITT: Dodaj Zygfryda do znajomych? :P W sumie mi brak motywacji do wbijania wyższego wyniku z podobnego powodu. Nikt z moich znajomych nawet nie ZBLIŻYŁ się do 200.

Edytowano przez ZygfrydQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...