Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Temat growy

Polecane posty

4 godziny temu, yojc napisał:

Z Borderlandsami jest taka sprawa, że wg mnie to są gry stritce do multi. W jedynkę pograłem parę godzin solo i po tym doświadczeniu bym sobie darował całą serię.

Kurcze, spędziłem ponad 50 godzin przechodząc grę solo, i wcale się nie nudziłem, inna sprawa, że pewnie bym tego nie powtórzył. A w multi nie grałem wcale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxenfree ma chyba najfajniejszy NG+ jaki do tej pory spotkałem. Gra 'pamięta', że już raz ją przeszedłem, więc teraz nie tylko mogę sobie przejść grę w inny sposób, ale dostaje też opcje dialogowe i rozmowy, których wcześniej nie było, a bezpośrednio nawiązują do mojego poprzedniego podejścia. Genialne!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś planowałem ukończyć (prawie) wszystkie retro-strzelanki, postanowiłem się znowu tego podjąć, w tej chwili z obowiązkowych tytułów został mi Hexen oraz Rise of the Triad.

Więc najpierw Hexen - czy ktoś z tutejszych grognardów growych może mi polecić jakieś mody? Przekopuję fora zdoom i strony z modami ale nic ciekawego nie mogę znaleźć. Najlepiej coś związanego z grafiką/audio by się przydało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety to odpalę na nowym laptopie i prawdopodobnie telewizorze HD, więc efekt będzie mniej retro, ale zależy mi tylko na tym, by to ukończyć. Ostatnią grą tego typu jaką właśnie ukończyłem był Heretic (chrzanić D'Sparila i ego milion punktów zdrowia), Heretic 2 (tutaj już się nie wlicza do lista, za nowy) ukończyłem lata temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było niedomówień, ja tych gier nigdy nie przeszedłem, pamiętam za to wysoki poziom trudności. Ale kiedy w nie grałem, byłem naprawdę małym szczylem i nie znałem podstaw angielskiego, żeby zmienić poziom trudności w opcjach (jeśli taka możliwość była). Pamiętam szczególnie Rise of the Triad jak mnie ta gra karała boleśnie za każdy, nawet najmniejszy błąd. Ale mimo to wracałem do niej i próbowałem "przejść" trochę dalej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SilentBob

Zdradzę, że Heretic jest bardzo łatwy, grałem na normalnym poziomie trudności, nawet bossowie są prości bo ta gra posiada naprawdę masakryczne bronie, które można dodatkowo wzmocnińćTome of Power. Wyjątkiem jest kampania z rozszerzonej wersji - Shadow of the Serpent Riders - ta mnie rozłożyła już na pierwszej mapie. No i ostatni boss D'Sparil, być może nie zadaje za dużo obrażeń, ale ma absurdalną ilość HP, chyba nawałem w niego z 10 minut i akurat mój brat siedział za moim plecami z miną "ocb?".

Ciężko miałem przy Blood, bo przeciwnicy są tam naprawdę szaleni, nawet prości mnisi mogą w jedną sekundę wypełnić cię nabojami, jeśli ich przeoczysz. W dodatku Cryptic Passage twórcy też trochę zaszaleli dając bossów jako normalnych wrogów. Po jakimś czasie jednak odkryłem, że jeśli uzbierasz 500 pocisków do broni laserowej, to boss (i ktokolwiek inny) nie ma szans. Jest to też mój najulubieńszy FPS ever z najlepszym antybohaterem.

Shadow Warrior był też dosyć ciężki, ale dało radę, niektóre "puzzle" i szukanie kluczy było upierdliwe, dwa razy zablokowałem się przez to na amen i musiałem szukać solucji. Niestety prawie zasnąłem też przy dodatku "The Twin Dragons".

Dook Nookem nie muszę mówić.

Dooma ukończyłem z modem Brutal Doom, było ciężko, bardzo ciężko...

Zapomniałem, że jeszcze do obadania jest gra Strife, ale jest bardzo długa (prawie erpeg), więc zostawię ją sobie na koniec.

@OnceAThief

Już na forum nie wchodzi? Nie mogę zrobić chamsko tak -> @LaserGhost@LaserGhost @LaserGhost @LaserGhost@LaserGhost @LaserGhost @LaserGhost@LaserGhost @LaserGhost

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem we wszystko to, co wymienił Noobirus. Nie przeszedłem chyba tylko Strife, bo jakoś mi się nie spodobał. Chociaż wydaje mi się, że Shadow Warrior też mi się po prostu znudził w pewnym momencie, ale głowy nie dam czy go skończyłem czy nie. Najwięcej czasu spędziłem chyba przy pierwszym Hereticu, bo to był mój ulubiony FPS za czasów dzieciaka. Potem był jeszcze Hexen, ale jakoś już nie czułem tej 'magii'. O Hereticu 2 chyba nie warto w ogóle wspominać.

Czekam też na jakąś przecenę albo bundla, z Blood (ostatni raz grałem z 15 lat temu) i Heretic (ostatni raz grałem z 20 lat temu) właśnie, bo chętnie odświeżyłbym sobie te gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia tego, że Heretic 2 był chyba moim pierwszym spotkaniem z TPS, a może kwestia tego, że był tak różny od jedynki, która bardzo mi przypadła do gustu.

Co do Legacy of Kain - jakoś bardziej polubiłem Soul Reaver, niż 'podstawkę'. Pamiętam jak miałem grę Gex: Enter of Gecko (czy jakoś tak, chodzi o tą część w 3D) na PSX i tam w 'dodatkach' był trailer pierwszego Soul Reavera. Czasami odpalałem ten trailer tylko po to, żeby muzy posłuchać. Nadal mi się podoba:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturzyn ja tam bardzo dobrze wspominam tą pozycję. Chyba miałem nawet do sprzedania kluczyk steam, ale nie jestem pewien czy Stillborn go ode mnie nie zgarnął. Jeszcze jak lubisz zabawę czarami w FPP, to sprawdź Lichdom Battlemage, przypominał mi trochę "Mesjasza" tylko bez elementu walki, a z samymi czarami :P

@Stillborn No to doprecyzowuj :P Legacy of Kain to seria chyba z 5 gier (Blood Omen 1/2, Soul Reaver 1/2 i Defiance? Coś pominąłem?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, pograłbym sobie znowu Razielem. To była dobra gra z ciekawą fabułą, zróżnicowaną walką, interesującym konceptem 'zmiany świata' i zagadkami przestrzennymi. Pamiętam, że jak wyszedł SR2, to miałem za słabego kompa, żeby pograć w demko z jakiejś gazetki, więc brałem płytkę i szedłem do kafejki internetowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stillborn napisał:

BTW, mam ochotę pograć w Legacy of Kain 

Ja mam ochotę już od jakiegoś roku. Zawsze jakoś miałem inne wydatki, ale teraz na przecenie Steamowej pewnie kupię całego bundla. Szkoda tylko, że pierwszego Blood Omen nie ma, bo nigdy w sumie nie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...