Jump to content
Rankin

Temat growy

Recommended Posts

13 minut temu, SilentBob napisał:

chyba raczej @Sermaciej'a

Bob, to na pewno ty? o_O

2 godziny temu, Rankin napisał:

aaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

CtSiM6aXEAAYtO_.jpg

Grałbym... :D

Weekend gaming.

Raz na 2-3 tygodnie zbieramy się w kilka osób, kupujemy skrzynkę piwa i gramy w FIFĘ. W tym roku postanowiliśmy, że się przerzucamy na PESa, ale dzięki EA Access mogliśmy ostatni raz zagrać w FIFĘ 17. Nigdy nie byłem jakiś bardzo dobry w te gry, ale cały czas miałem równą liczbę wygranych, porażek i remisów. Wczoraj przegrywałem dosłownie wszystko. Do tego nie jedną czy dwoma bramkami, a 0-3, 0-4, 1-5. Nie wiem co się nagle zmieniło, ale nie jestem w stanie celnie podać, odebrać piłki, a wszystkie moje strzały są blokowane albo bronione. Z drugiej strony wszyscy dostali nadludzkie zdolności i strzelają mi po okienkach z 40 metrów. Byłem wczoraj autentycznie wytrącony z równowagi, mad af, jimmies rustled. 

Wróciłem też do Destiny. Wystarczyły 3 szybkie mecze w Crucible i jeden losowy strike, żebym sobie przypomniał jak bardzo lubię tę grę. Ten gunplay, dźwięk, lokacje, lore. Z początku nie miałem dodatku, więc spotkało mnie to o czym wspominał kiedyś @b3rt, tzn. gra odcięła mnie trochę od zawartości. Kupiłem zatem Rise of Iron (¯\_(ツ)_/¯), pomimo tego, że leveluję nową postać i do nowej zawartości się jeszcze nie przebiłem. Nie wiem kiedy znowu się zmęczę formułą gry, ale na chwilę obecną bawię się fenomenalnie. 

Zaczynam też właśnie Virginie. Wracam za 2 godziny.

Lubro, a testowałeś tryb fabularny w fifie? Chciałbym poznać twoją opinię, bo mi jako fanowi piłki kopanej spodobało się i to nawet bardzo, szególnie biorąc pod uwagę, że to pierwsza próba wprowadzenia fabuły do fify. Co jak co, ale zabawa Hunterem jak na razie daje mi dużo radości.

Edited by Ronaldo9

1 godzinę temu, Mysquff napisał:

Bob, to na pewno ty? o_O

To było specjalnie, duh...

A tak w ogóle pobieram sobie The Crew. Jutro skończy się pobierać, bo mam internety z czwartego świata...

Okładka zachodniego wydania Yakuzy 0:

CtTx_02WIAAfXvZ.jpg

Patrz: prawy górny róg. Nie "Only On Playstation", ale "PS4 Console Exclusive". Czyżby w końcu zawitali na pecety?

• Upvote 1

8 hours ago, Accoun said:

Patrz: prawy górny róg. Nie "Only On Playstation", ale "PS4 Console Exclusive". Czyżby w końcu zawitali na pecety?

Po wydaniu Sonic Lost World na pc ma to stanowczo za dużo sensu jak na SEGA.

Właśnie się dowiedziałem, że muzyczki z soundtracku Age of Mythology mają bardzo "ciekawe" nazwy utworów. Dla przykładu podam "Eat Your Potatoes" i "A Cat Named Mittens".
Przez nostalgię nie wiem co mam o tym myśleć...

Spoiler
6 godzin temu, Rankin napisał:

o, embedy działajo (póki co), dziękuję pan yojc

Pamiętam ta grę nieco piękniejszą. Pamięć :|

Devil Daggers okazał się dokładnie tym, czego oczekiwałem. Co prawda w ciągu pierwszych 15 minut zabawy udało mi się dobić do wyniku 141sekund ('srebro'), to wyśrubowanie wyniku 500sekund wydaje mi się czymś mega hardkorowym. Sprawdziłem sobie losowy replay jakiegoś typa z top10 (chyba tylko osoby w top10 przekroczyły te 500sekund) i co tam się działo po 300 sekundzie, to ja nawet nie. Swoją drogą replay kicka jest na swój sposób zabawny - dobił 35sekund, spadł w przepaść i najwyraźniej w tym momencie powiedział sobie 'nope' i zażądał zwrotu, bo gry na koncie już nie ma :P No ale jak widzę, to osoby mające osiągnięcie za 500+sekund spędziły w grze ponad 200h, więc tego...

A, no i nie rozumiem czemu tam nie ma jakiegoś (chociażby fanowskiego) edytora poziomów, bo to aż się prosi o mhroczną kampanię, w której bohater próbuje uciec z piekła czy coś.

Oslo - Punch Club jest nudniejszy niż się spodziewałem. Już chyba Soda Dungeon był ciekawszy.

Virginia

Skończyłem wczoraj, ale chciałem ochłonąć i sobie to ułożyć w głowie, bo to dość "ciężki" tytuł. Najpierw małe wprowadzenie. Virginia to symulator chodzenia utrzymany w fajnym thrillerowym klimacie czerpiący luźno inspiracje z Twin Peaks czy Fargo. W grze nie pada ani jedno słowo, a całość oparta jest na symbolice gestów, emocji, przedmiotów i wydarzeń. To sprawia, że gra jest bardzo ciekawym i relatywnie świeżym doświadczeniem. Specyficzny jest też "montaż". Te nowoczesne walking simy przyzwyczaiły do tego, że rzucają odbiorcę do jednego określonego miejsca, które można sobie swobodnie eksplorować. Virginia jest podzielona na kilkanaście lokacji i przerzuca gracza pomiędzy nimi. Jest to robione tak nagle, że gra sprawia wrażenie pociętej i początkowo trochę to przeszkadza. Z czasem jednak można się spodziewać w jakich momentach Virginia przerzuci nas w nowe miejsce i nawet działa to na korzyść gry, bo skraca czas potrzebny na podróże (np. po schodach). Podobało mi się też, że o ile główna fabularna nitka jest dość prosta w odbiorze, to wszystkie poboczne wątki i poszukiwanie ukrytych symboli to dość wymagająca, ale i satysfakcjonująca rzecz. Te wszystkie minimalistyczne interakcje pozwalają "wejść" w świat, ale są na tyle ograniczone, żeby nie marnować czasu odbiorcy na szukanie wskazówek tam gdzie ich nie ma. Doceniam to. Warto też wspomnieć o muzyce. Soundtrack jest wspaniały. Delikatne, orkiestrowe kawałki znakomicie pasują do tego co dzieje się na ekranie, a końcówka, w której wydarzenia niesamowicie przyspieszają, nie byłaby tak wyjątkowa gdyby nie cudowny podkład. Virginia to naprawdę solidna produkcja wprowadzająca zdrową dawkę świeżości wśród walking simów, które ostatnio zaczęły wyglądać tak samo i polegać na tych samych narracyjnych trikach. Bardzo miłe doświadczenie dla osób, które lubią takie rzeczy.

7/10

Tymczasem w Destiny

Grindowanie nowej postaci mając wszystkie dodatki ma swoje zalety, bo ilość zawartości jest porażająca. Pozaczynałem sobie wszystkie questy i radośnie ciągnę wszystkie linie fabularne naraz. Do tego gra łowczynią jest zdecydowanie ciekawsza niż tytanem. Większa mobilność, fajne supery i rzucanie nożami mnie strasznie wciągnęło. Zapomniałem też jak intensywna jest to gra. Wybrałem się na patrol kosmodromu w poszukiwaniu dwóch poruczników. Po dotarciu na miejsce wpadłem w środek bitwy między Upadłymi, a Rojem. Po kilku minutach biegania po lokacji pojawili się Taken wraz z pierwszym porucznikiem, a po kolejnych paru chwilach Rój wezwał Urzoka Znienawidzonego, który mnie zmasakrował. Uwielbiam Destiny.

Edited by lubro

1 godzinę temu, ZygfrydQ napisał:

Swoją drogą replay kicka jest na swój sposób zabawny - dobił 35sekund, spadł w przepaść i najwyraźniej w tym momencie powiedział sobie 'nope' i zażądał zwrotu, bo gry na koncie już nie ma :P

kupiłem sugerując się obłędnie dobrymi opiniami, ale okazało się czymś bardzo innym niż się spodziewałem, powinienem chociaż gameplay jakiś zobaczyć ._.

znaczy chętnie kupię kiedyś jeszcze, ale za inną cenę niż wtedy XD

potwierdzam, ze virginia jest kozak. fajna minimalistyczna oprawa, narracja prowadzona bez dialogow i ze sladowa iloscia tekstu. klimat jest unikalny.

jak ktos lubi symulatory chodzenia w klimacie horroru to soma jest znakomita. jedna z moich ulubionych gier.