Skocz do zawartości
Rankin

Temat growy

Polecane posty

Deadlight: Director's Cut (PS4)

Wiem, że kiedyś zacząłem na X360, ale nie miałem siły skończyć. Teraz przysiadłem i się przebiłem. Pomógł fakt, że to gra na jakieś 2 godziny. Jeśli mam się bawić w jakieś porównania to Deadlight jest wyraźnie oparte na formule gier typu Flashback i Another World. To taki tytuł, który wymaga szalonej precyzji. W Deadlight trzeba stawać w miejscu określonym co do paru pikseli, żeby skoczyć na belkę. Wymaga wykonywania perfekcyjnych skoków, bo wybicie się choćby ułamek sekundy za wcześnie zawsze skutkuje upadkiem. Walka to również konieczność zadawania dokładnych uderzeń i bezsensownie celnego strzelnego. Pomimo tego gra nie za bardzo wynagradza te trudy. O ile milion lat temu przy wspomnianych na początku tytułach można było wybaczyć bolesną liniowość, tak Deadlight się tego nie da puścić płazem. Gra się w to jak w zwijanie włóczki. Nawet sekrety (znajdźki, ulepszenia paska zdrowia/staminy) są przed naszym nosem, bo po prostu nie ma gdzie ich schować. Żenująca była też gra aktorów. Jak się nie ma pieniędzy na voice acting to się go po prostu nie robi. Podobało mi się z kolei oprawa wizualna. Nie jest to technicznie powalający tytuł, ale zastosowany styl artystyczny buduje atmosferę i niektóre lokacje naprawdę były wysokiej jakości >postapo. Doceniam też pisarskie trudy. Historia (a zwłaszcza zakończenie) to zlepek klisz z filmów o zombie, ale jest to zrealizowane naprawdę poprawnie i wyszło bardzo zjadliwie. Podobały mi się też komiksowe cutscenki. Ogólnie całość wyszła poniżej przeciętnej.

Jeszcze słówko na temat PS4P. Sprawdziłem dokładnie mój telewizor i okazuje się, że ma obsługę HDR, ale z 30ms opóźnienia, więc do grania to raczej się nie nada. Pojechałem do Saturna, żeby zobaczyć czy jakiś telewizor tam oferuje sensowne HDR. Odpalili mi jakieś telewizyjne demo na 55-calowym LG. No i na takim ekranie OLED to jest kosmos. Trochę się podjarałem, bo widziałem rano demo Horizon w wysokiej jakości w 4K i te wszystkie kolorki w HDR-mode wyglądałyby obłędnie.

"Ile?"

"15629"

BEbE2EA.jpg

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kathai_Nanjika napisał:

No, dwójka na mnie czeka, ale jednak chciałam ogarnąć fabułę z pierwszej części. Ale patrząc na to moje tempo, to nigdy tego nie skończę.

Jezus maria, jedynka ma najlepszą fabułę z całej trylogii i nie zagranie(a tym bardziej obejrzenie na YT) to jest grzech śmiertelny. Sam się męczyłem z grą pierwszy raz no ale tym dalej tym lepiej było a jak skończyłem misję na Noverii to już w ogóle gra nabrała tempa.

Najwyżej ja ci mogę opowiedzieć historie albo tego gameplaya nagrać :P

Serie skończyłem 8 razy to znam ją na wylot.

Edytowano przez stach122
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem już jak bardzo nudny jest akt 5 Diablo 3. Dobiję wizarda do tego 70 poziomu i sobie odpuszczę, ledwo pół godziny zagrałem i już mam szczerze dość żmudnego prania tankowatych reaperów.

 

Z drugiej strony ubiłem w Doom Spiderdemona i zacząłem Thy Flesh Consumed. Teraz to zaczęła się jatka, pamiętałem że jest wrednie, ale nie pamiętałem że aż tak - pierwszy poziom skończyłem lejąc demony pięściami i biegnąc prosto do teleportu. Teraz Perfect Hatred, który nawet teraz z grubsza pamiętam, taki wredny i specyficzny jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w Rocket League

Cytat

You can now find “Champions Crates” rarely after completing online matches. They contain exclusive decals, wheels, boost trails, and even "Import" car bodies. Crates can be unlocked with keys, which are for sale in the "Manage Inventory" and Crate Unlock menus 

Note: A portion of the proceeds from all "Champions Crates" opened goes directly to Rocket League eSports prize pools.

Jeśli dobrze rozumiem pojedynczy klucz kosztuje $1 $1,50. No thanks

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeny, jakie te nowe konsole brzydkie. Jeszcze PS Slim ujdzie, ale Pro wygląda jakby zaprojektowali je na kursie grafiki użytkowej dla początkujących.

Spoiler

7GMRMcG.jpg

No i NX, te grafiki co wyciekły wyglądają jak A.D. 1995.

Spoiler

4bmp_nintendo-nx-mobi-www.jpg

 Wygląd sprzętu niby jest drugorzędny, ale chyba by nie zbankrutowali jakby coś ładnego zaprojektowali.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czy ten wyciek NX to prawda czy fake. Przyciski i gałki wyglądają tak samo ja w New 3DS, reszta klawiszy (share, home) wyglądają jak ten mały analog w New 3DS. Niemniej sam design mi się podoba i gdyby dało się coś takiego urwać w czarnym kolorze to pewnie bym się zastanowił.

Edytowano przez b3rt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, 47 napisał:

polecam zagrać, a nie oglądać recki! wspaniała gra

Ja to bym chętnie bym zagrał ale muszę poczekać aż CDPR naprawi dialogi które spieprzyli w ostatnim patchu. Dla ludzi nieposiadających dodatków gra pokazuje loading screen przed każdym dialogiem co jest tak irytujące że aż mam ochotę wyrzucić konsolę przez okno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, b3rt napisał:

Ja to bym chętnie bym zagrał ale muszę poczekać aż CDPR naprawi dialogi które spieprzyli w ostatnim patchu. Dla ludzi nieposiadających dodatków gra pokazuje loading screen przed każdym dialogiem co jest tak irytujące że aż mam ochotę wyrzucić konsolę przez okno.

Powiedz gdzie, to złapię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Devius napisał:

Przecież nerv0 od 12 lat przechodzi podstawkę Wiedźmina, a gdzie tu dopiero dodatki...
Prędzej ja kupię sobie nowego peceta z Wieśkiem i go przejdę niż nerv0 w ogóle to ruszy XD

tak będzie, bo ostatnio tego wieśka już nawet odinstalowałem, żeby mi bez sensu miejsca na dysku nie zawalał. :P

A podstawki pewnie nawet w 1/4 nie przeszedłem...

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Tomorrow Children (PS4)

Nie podoba mi się trend polegający na prezentowaniu prościutkich survivalowych symulatorów zbierania kamieni jako gier ambitnych z jasno zarysowanym tłem fabularnym. To już kolejny raz kiedy się nacinam na fajne realia licząc na jakiś przyjemny gameplay. Najpierw było "We Happy Few", potem "No Man's Sky", a teraz "Carl Marks Simulator". Podoba mi się estetyka i ten aspekt społecznościowy, ale gry jest tam niewiele i jest w stylu tego śmiecia, którego jest mnóstwo na Steam Early Access. Znowu też spotykam ten zupełnie bezsensowny patent ze zbyt małą ilością miejsca w ekwipunku. Liczę, że to z czasem się poprawi, ale jeśli Q-Games nie ma pomysłu na rozwijanie gry to TTC zostanie wyłączone w ciągu roku. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Elano napisał:

Krótko mówiąc - Metroid najwyższej próby dostępny nie tylko na konsole Nintendo, które w Polsce #nikogo

To muszę odkopać, bo odpuściłem jak pojawiło się glithowanie. Albo ilość możliwości była tam tak duża że nie wiedziałem co na czym albo jakieś inne udziwnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...