Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Temat growy

Polecane posty

49 minut temu, Elano napisał:

Dlaczego tak bardzo popularne jest robienie sandboksów, otwartych światów.

Bo stworzenie takiej gry jest dużo prostsze. Na gracza spada ciężar kontrolowania tempa prowadzenia historii (a już chociażby The Order 1886 pokazał że źle wyważone tempo potrafi zepsuć całą grę), można wmówić konsumentom że gra jest większa niż w rzeczywistości bo zamiast dobrej i długiej linii fabularnej można wpakować od cholery backtrackingu, fillerowego biegania pomiędzy celami czy odhaczania queścików i znaczków na mapie. A wiadomo że w dzisiejszych czasach gra oferująca 80 godzin jest lepsza od tej co oferuje 8, mimo że 70 z tych 80 to bieganie pomiędzy punktami. Do tego w open worldy łatwiej wcisnąć np. DLC z dodatkowymi questami czy innymi pierdołami.

Inna sprawa że gracze chyba faktycznie coś takiego lubią. Sam dużo bardziej wolę streamlined gameplay niż durne open worldy, ale jak poczytasz komentarze to dla wielu ludzi otwarty świat jest synonimem nieliniowości (co samo w sobie jest idiotyczne) i lepszej gry. Nawet ostatnio dowiedziałem się że AC: Unity jest lepszą grą niż Uncharted 4 "bo przynajmniej ma otwarty świat a nie jest interaktywnym filmem". Jest popyt, jest i podaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowano bonusowe gry w Capcom Bundle. Wyraźnie ich przeceniłem stawiając, że będzie RE5 i USFIV, bo dorzucili do drugiego progu to:

– Bionic Commando (Steam)
– DmC Devil May Cry: Vergil’s Downfall DLC (Steam)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym Humbel bumbel wystartował z Deep Silver Bundle 2, który jest (prawie) powtórką z rozrywki, bo kiedyś nabywałem bundla z podobnymi grami. Więc tym razem oferta nie dla mnie.

za minimum $1
– Sacred 3 Gold
– Risen
– Risen 2: Dark Waters Gold Edition
– Saints Row 2
– Dead Island: Game of the Year Edition


powyżej średniej ceny
– Dead Island: Riptide – Complete Edition
– Killer is Dead – Nightmare Edition
– Saints Row: The Third – The Full Package
– 75% off Dead Island Definitive Edition


za minimum $13
– Saints Row IV
– Risen 3 Titan Lords

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kumplami zagraliśmy dzisiaj po raz pierwszy od chyba dwóch miesięcy w Heroes of the Storm i nawet więcej meczów wygraliśmy niż przegraliśmy, ale tak z perspektywy czasu, to widzę że Blizzard jeszcze bardziej położył matchmaking, a każda kolejna nowa postać jest skrajnie OP i balans na początku właściwie nie istnieje, taka np. Tracer musi być nerfiona do upadłego. 

Ogólnie jednak chyba wrócę do dwóch meczyków dziennie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SilentBob napisał:

A poza tym Humbel bumbel wystartował z Deep Silver Bundle 2, który jest (prawie) powtórką z rozrywki, bo kiedyś nabywałem bundla z podobnymi grami.

Ja się już dwa razy nie załapałem na tego Bundla, więc z chęcią wziąłem. Co prawda interesował mnie głównie pierwszy Risen, ale kiedyś z nudów na pewno ogram Saint's Row. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR2 w wersji Steamowej jest niegrywalny, z tego co pamiętam są poważne problemy z szybkością rozgrywki (znacznie za szybko czy coś tam) i patch do tego nie wyszedł. Spaczowali tylko wersję na GoGu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, yojc napisał:

SR2 w wersji Steamowej jest niegrywalny, z tego co pamiętam są poważne problemy z szybkością rozgrywki (znacznie za szybko czy coś tam) i patch do tego nie wyszedł.

Że co proszę, ja SR2 steam ukończyłem i nie zauważyłem żeby był niegrywalny, owszem gra, podobnie jak 3, ma różne problemy z wydajnością, ale żeby przeszkadzało mocno to nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, yojc napisał:

SR2 w wersji Steamowej jest niegrywalny, z tego co pamiętam są poważne problemy z szybkością rozgrywki (znacznie za szybko czy coś tam) i patch do tego nie wyszedł. Spaczowali tylko wersję na GoGu.

używałem jakiegoś programiku do ustawienia odpowiedniej ilości klatek, ale potem i tak grę usunąłem, bo była słaba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sefnir napisał:

Kozie rogi i kocie uszka. Spoko, fajnie. Tylko czemu musiałem znaleźć jakąś rzepę...

Ja tam ciągle będę twierdził, że to jest cebula. Ogólnie ta gra to jakiś makabryczny symulator master chefa, gdzie przerabiasz na sałatkę tony bogu ducha winnych warzywek. :P

A skoro mowa o kocich uszkach, to... (nerfo konspiracyjnie zniża podekscytowany głos sprawiając, że zaczyna brzmieć jak Filthy Frank) są też ogonki?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszarpnąłem wczoraj nockę żeby skończyć Uncharted 4. Genialna gra, na razie IMO najlepsza gra generacji. O grafice nie będę się rozpływał bo już wystarczająco dużo o niej napisano. Powiem tylko że nie przypominam sobie takiego przywiązania do detali chyba w żadnej grze. Mimo że cienie są czasami kwadratowe i trafi się nieostra teksturka, to cała otoczka niesamowicie podbudowuje immersję. Detale takie jak błoto osadzające się na ubraniu czy oponach samochodu, koszula moknąca od potu podczas biegu czy światło prześwitujące przez małżowiny uszne robią wrażenie. Fabularnie też jest super, chociaż widać dużo więcej naleciałości z Last of Us. Sama przygoda jest trochę na dalszym planie a głównym wątkiem są relacje między postaciami. Oczywiście sama podróż też jest ważna i znów zwiedzimy pół świata w poszukiwaniu zaginionego skarbu piratów, ale jednak emocje bardziej kierują się w stronę emocji bohaterów niż tego co robią. No i szczerze to trochę brakowało mi elementów nadprzyrodzonych jak w dwójce. Ścieżka dźwiękowa również świetna. Inna niż w poprzednich częściach (zmienił się Lead Music Designer), ale też świetna. I momentami też zalatująca TLoU. Nowości dla serii czyli samochód i linka idealnie wpasowały się w grę, i o ile takie bujanie się nad przepaściami nie ma żadnego związku z rzeczywistością i łamie wszelkie prawa fizyki, to sprawia frajdę. No i gra jest odpowiednio długa, bez lizania ścian w poszukiwaniu skarbów i notatek na przejście zeszło mi niecałe 15 godzin (byłoby mniej ale niektóre sekcje strzelankowe powtarzałem kilka razy).

Ogólnie świetna gra i trochę szkoda że to prawdopodobnie ostatnia część przygód Drake'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, b3rt napisał:

Nawet ostatnio dowiedziałem się że AC: Unity jest lepszą grą niż Uncharted 4 "bo przynajmniej ma otwarty świat a nie jest interaktywnym filmem".

Ktoś tu nie otrzymał nowego info z centrali, bo "it's a movie" już nikt nie używa. U4 to walking sim.

Sam dzisiaj skończę. Bardzo mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...