Jump to content
Rankin

Temat growy

Recommended Posts

Guest

wygląda całkiem nieprzystępnie ._.

dwójkę próbowałem ogrywać, ale się odbiłem lekko

miliony opcji, interfejs jak z rtsa itd

"Made with Unity"

Czyli proponuję zacząć nastawiać się na kolejne technologiczne bagno i wymagania z kosmosu zamiast lepszej grafiki. Unity to potężne narzędzie ale wymaga trochę obeznania. W niedoświadczonych rękach wychodzą z niego potworki (cześć Pillars of Eternity i Wasteland 2!).

Ja się nieco odbiłem od oprawy graficznej jedynki, ale dwójka to poziom odrobinę tylko niższy niż Half-Life 1, więc polecam, zapraszam, jak dla mnie mocne top 10 gier w które grałem.

Jak remaster 1 poprawi grafę, to się skuszę.

"Made with Unity"

Akurat męczę trochę We are the Dwarves i jak popatrzeć od tej strony, "unitowość" SS i dwarfów bije po oczach jak diabli, ten plastikowy glow wszystkiego.

ta noc w Gothcach 1 i 2 i przechodzenie przez las

O to to! Nawet taki przeciwnik Gothica jak ja był pod wrażeniem nocy w tej grze. Pamiętam że miałem dreszcze na plecach jak pierwszy raz w dwójce przedzierałem się jakąś leśną ścieżką, deszcz padał jak szalony a mój bezimienny ziomek z pochodnią w ręku twardo szedł przed siebie. I ta radocha jak zobaczyłem światełka w oddali, które okazały się lampami gospody na rozdrożu. Chyba dopiero Wiedźmin 3 dał mi podobne feelsy ze swoimi burzami i chylącymi się do gleby drzewami (chociaż tam nie czułem zagrożenia bo każdego wroga mogłem zaklikać na śmierć tongue_prosty.gif).

Wracając do tematu- jednym z powodów tego niezwykłego klimatu nocy w Gothicu jest prosty fakt, że była ona.... ciemna. W każdym współczesnym RPG noc jest jak w filmach, szara co najwyżej. Wszystko widać z oddali, nie ma tego "kurde, tak ciemno, że nie wiem co jest za tymi drzewami 10 metrów dalej" albo "ok, słyszałem wilka, ale gdzie on jest i ile ich jest?". Podstawowym zaklęciem w G1 i G2 było przyzywanie kuli światła nad nasz łeb. Ile gier z ostatnich lat tak bardzo zachęcało gracza do rozświetlania terenu? W W3 korzystałem w jaskiniach z eliksiru Kot, ale to jednak nie to samo, a poza jaskiniami jest zawsze względnie jasno.

No i inna sprawa - w Gothicu są mapy, a nie minimapy z radarem pokazującym pozycje przeciwników obok nas.

Polecam poeksperymentować z modami na ciemniejsze noce w różnych grach, zawsze to nieco poprawia klimat.

Edited by Pewker
  • Upvote 3

Wszystkie trzy stalkery, strzelanie po ćmoku było bardzo nie teges.

A to fakt, ale nie wiem czy ostatnią cześć sprzed 6 lat dalej można wpisać w kategorię "gry z ostatnich lat" smile_prosty.gif

Ale ten czas leci...

Edited by Pewker

Powiedzmy, że 5, ale w sumie to masz rację, te gry jeszcze aż tak nie zestarzały się technologicznie, żeby nazwać je starymi.

W sumie to zagrałbym w Zew Prypeci. Cień Czarnobyla kiedyś prawie ukończyłem i straciłem zapisy z powodu zapomnienia o nich przy formacie systemu.

Ja gralem chyba tylko w "srodkowego" stalkera (tego gdzie na poczatku sie srubkami rzucalo w bagna). Jakos mi to nie podeszlo, chyba nawet godziny przy grze nie spedzilem

• Upvote 1

"Jedynka" się rozkręcała. Poruszanie się było monotonne i zbyt powolne, ale klimat mnie przyciągnął na dłużej.

Z innych rzeczy, pograłem już kilka godzin w The Division. Typowy Ubigame połączony z semi-MMO w stylu Destiny. Innych graczy spotykamy tylko w bazach i w Dark Zone (do tego wrócę później), poza tym świat jest instancją przeznaczoną dla naszej grupy. Mapa po brzegi wypełniona questami, queścikami, zadankami, eventami, znajdźkami i innymi pierdołami. Zawsze jest co robić a na jeden zrobiony quest dochodzą trzy następne. Te są różne, czasami jest proste "zabij bandytów", czasami uruchamiamy elektrownie, odbijamy zrzut leków dla mieszkańców itd. Fabuła nie porywa ale kreacja świata jest świetna. Opuszczony i ośnieżony Manhattan wygląda rewelacyjnie, nawet mimo downgrade'u graficznego. Klimat przypomina mocno grę Freedom Fighters, jeśli ktoś pamięta. Zbieranie lootu jest zrealizowane super i mimo że samych typów broni za dużo nie ma to fakt że staty są generowane losowo (niczym w Diablo) powoduje że tej ilości nie czuć. Do tego każdą broń można modyfikować na kilkanaście sposobów żeby dopasować ją do swojego stylu gry (jest miliard celowników, tłumików itd.). Samo strzelanie też przyjemne, system chowania się za osłonami działa bezbłędnie jak na razie.

Strefy Dark Zone opiszę osobno bo to prawie jak osobna gra albo tryb. Takie mini Day-Z, mamy otwarty teren na którym rozgrywają się różne eventy i jest sporo dobrego lootu do zebrania. Rzecz w tym że w tych strefach są też inni gracze którzy mogą nam pomóc albo nas odstrzelić. Mogą nam pomagać żeby zebrać loot a na końcu strzelić nam w plecy i nas okraść. Pełna samowolka. Najlepiej wchodzić tam z drużyną, jednak wbrew temu co czytałem można coś zdziałać samemu (albo spotkać kogoś kto będzie współpracował, a nie zabije cię i okradnie :P).

Ogólnie na razie gra się bardzo fajnie i nawet jak zaczyna nudzić to po chwili chce się grać ponownie. Jeśli tylko Ubi nie będzie przeginać z DLC to może być fajna rzecz żeby zapchać braki w MMO na konsolach.

Cdk9c31VAAAs2-0.jpg

Chyba Musou, PS4/Vita, developer nieznany, ale wydaje to chyba Marvelous Entertainment.

@b3rt

Nawet bym się zainteresował gdybym miał z kim grać w wersję na PC.

Edited by Pewker

@Pewker

Ja gram głównie sam (na PS4) i nie narzekam. Questy z głównego trybu spokojnie można robić solo, jedynie na Hardzie potrzebna jest pomoc, ale jest całkiem fajnie działający matchmaking więc i z tym nie ma problemu. Przydaliby się ludzie do DZ, ale tam też wybierałem się do tej pory sam i z reguły spotykałem graczy z którymi tworzyłem grupę i graliśmy razem. Także to że nie masz stałej grupy do grania jakoś bardzo nie przeszkadza.

Ja gralem chyba tylko w "srodkowego" stalkera (tego gdzie na poczatku sie srubkami rzucalo w bagna). Jakos mi to nie podeszlo, chyba nawet godziny przy grze nie spedzilem

Może to dlatego, że to zdecydowanie najgorsza część serii?

@b3rt

Pomyślę, trochę brakuje mi jakiegoś niezobowiązującego MMO gdzie można postrzelać i to dodatkowo z ciekawym światem. Liczyłem na ten element w GTA V, ale tutaj multi prawie nie istnieje jeśli nie ma się z kim grać.

W każdym razie chyba jeszcze poczekam na Twoją opinię za tydzień/dwa.

Na razie wciągnął mnie Assassin's Creed Syndicate. Nie sądziłem, że jakiś Assassin jeszcze to zrobi.

Edited by Pewker

Znowu w nocy nie mogłem zasnąć i przyszła mi ochota na granie w World of Warcraft. Nawet byłbym skłonny zapłacić tą niecałą stówę za dwa miesiące grania, ale jak sobie przypomniałem, że musiałbym się użerać z Kekami w Tanaan Jungle, żeby skończyć fabułę dodatku, który i tak nie ma żadnego contentu to mi się z lekka odechciało. Chyba poczekam na premierę Legionu.

Also, wypadł mi booster pack z Legend of Mysteria warty 17 centów. I nie wiem, czy go sprzedać, czy rozpakować, bo robię sobie odznaki z tej gry.

Edited by Devius

@njm tak tez slyszalem, jednakowoz nie udalo mi sie przekonac do kolejnej proby z inna czescia cyklu. Wszak mam wszystkie, wiec moze kiedys. Metra mi sie podobaly, czekam tez na 'Escape from Tarkov'

Już kiedyś o tym była dyskusja i skończyła się na tym, że Zygfryd ma zagrać w Cień Czarnobyla i Zew Prypeci, bo grzeszy pomijając te tytuły.

Edited by Devius