Skocz do zawartości
Rankin

Temat growy

Polecane posty

Eugh, chyba niestety będą nici z nagrania playthrough z Solaris 1.0.4. Wypróbowałem 6 różnych programów, 5 w ogóle nie chce zaczynać nagrania, szósty natomiast nagrywa z szarpiącym dźwiękiem sad_prosty.gif

Edytowano przez Rankin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dzisiaj trochę w Dragon Ball: Ultimate Tenkaichi na X360 i "ło rany". Przecież to chyba większy QTE fest niż Resident Evil 6. Czy jest jakiś dobry Dragon Ball na PS3? Tenkaichi Budokai były dość fajne, dziwne że na PS3 nic nie ma. Może Raging Blast 2, grał ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and

now

we're left with

BROKEN PROMISES!!1!!1!!!

my heart can't take no more

where you goin

I've never been at ease

bass raps unchained

overseer saw the skies turn grey

doomsday tidal waves

you're trying to take me

you're trying to make me

this is the only

give me the only thing

innymi słowy, mocny maraton NfS Underground 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jill_jungle_flyer.jpg

Niezły humor, głównie przez to, że twórcy mieli cohones długości kosmosu i nabijali się w grze m.in z Nintendo, Duke Nukema...

Jedyny minus jest taki, że cała trylogia jest dość krótka, może dzięki temu się nie nudzi. Pierwsza część jest Shareware, więc polecam pobrać razem z dosboxem i wypróbować, naprawdę dobra platformówka.

Edytowano przez Noobirus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackthorne też był nice, a sam fakt że zrobił to Blizzard trochę mnie rozbawia.

Ogólnie MS-DOS i Amiga to za bardzo nie moje czasy (zaczynałem od Windy 95), nie mam pojęcia jak trafiłem wtedy na Jill, ale jakoś utknęła mi w pamięci, strasznie ją lubię.

Obecnie przechodzę wszystkie starocie FPS, ukończyłem Heretic: Shadow of the Serpent Riders (też za reckę się zabierałem, ale Iselor wyprzedził na swoim blogu). Kolejny w kolejce jest Hexen i Rise of the Triad. Prowadzę sobie nawet listę na Google, jeśli zapomniałem jakiegoś tytułu, to fajnie by było gdyby ktoś rzucił.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1cLXXaC_e6n7qmdu_K6oHIxGZJX8wa9uiyee-FqsSc0o/edit?usp=sharing

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak bardzo starocie chcesz, po liście widzę gry z 2D sprite'ami, a zatem:

Dark Forces

System Shock

Chex Quest

Marathon 1-3 (niby Mac, ale udostępniony publicznie razem z portem na Windows)

Cytadela (niby Amiga, ale jest pełny port na Windows)

Pył (pół żartem pół serio, bo nawet jak uda ci się namierzyć, to raczej nie uda ci się odpalić)

nie-pc:

Alien Breed 3D

Gloom

Pathways Into Darkness

Doom 1+2 masz wymienione, rozumiem że wraz z Final Doom/Plutonia/itd.? Tak samo DN3D z karaibami, duke it out in dc itd.?

a z minimalnie nowszych technicznie to dorzuciłbym jeszcze Chasm the Rift, Redline, Sin, Alien Trilogy

[edit]

a jak szturchniesz LaserGhosta to ci pewnie jeszcze z 20 pozycji dorzuci

Edytowano przez Rankin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Shock - naprawdę dobra gierka, ale dokładnie nie to, co szukam (deko RPG)

Dodatki do reszty - pierdółkowate dodatki do Duke'a nie ukończyłem ani w nie grałem :P Co do Doom - tak

Chasm the Rift - ukończone. Reszta to znowu nie to, czego szukam :-)

Jeszcze Witchaven wytropiłem, dopisuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackthorne też był nice, a sam fakt że zrobił to Blizzard trochę mnie rozbawia.

Blizz zrobił też Lost Vikings i Rock n Roll Racing. Ciekawe, gdzie by byli dzisiaj, gdyby nie trafili w dziesiątkę z WarCraftem (zwłaszcza sequelem).

Jill of the Jungle miała swoją quasi-kontynuację pod postacią Xargona, który obecnie jest freeware.

Rankin mnie tu przekierował, więc uwidocznię mojego wewnętrznego sperga i dopiszę parę tytułów:

przede wszystkim to dziś ma premiera odświeżona wersja Strife na Steam, czyli jednego z pierwszym mixów fpp/rpg, jest to kawał dobrej, zapomnianej giery która wycisnęła wszystko z engine'u Dooma co możliwe (drzewka dialogowe, efektowne bronie typu wyrzutnia granatów czy miotacz płomieni, uproszczony system levelowania oraz questów). Polecam.

A poza tym nikt nie wspomniał o Blood, serio? Unikać sequela jak zarazy, ale oryginał to złoto najwyższej próby, nie dać się tylko zniechęcić wysokiemu poziomowi trudności.

Powerslave - bardzo interesujący projekt, który miał dwie inkarnacje, jedną na PC opartą na bardzo wczesnej wersji engine Build, oraz drugą na Sega Saturn/PSX, działającą na autorskim SlaveDriver Engine. W powszechnej opinii wersje konsolowe są lepsze, ze względu na przypominający Metroid system "hubów" (w wersji PC poziomy są zupełnie liniowe). Tutaj fascynujący dokument o Lobotomy Software i ich dziele:

Eradicator - niedawno trafił na Steam, bardzo ciekawy FPS na autorskim engine zbliżonym do Build z różnymi bajerami.

Necrodome - dość niszowy FPS stworzony przez Raven Software pod Windows, w którym steruje się połączeniem pojazdu Drużyny A i czołgu :P i jest to też całkiem fajna giera

Shadow Warrior, wersja "classic" jest za free na Steam, a pełnoprawny port pod Windows z obydwoma mission packami (podobno ktoś dokańcza trzeci) kosztuje niewiele.

Blake Stone - Aliens of Gold/Planet Strike - fajne klony Wolfenstein 3D w przyszłości, które używają interesujących trików w obrębie tego prymitywnego engine - mapa poziomu (w PS jest to nawet automapa z detektorem obecności przeciwników i sekretnych przejść), teleporty w obrębie mapy/epizodu, przełączniki otwierające przejścia, automaty na monety z jedzeniem do reperowania zdrowia etc. bardzo je lubię, mimo że mają swoje braki :P

Corridor 7 - klon Wolfa od Capstone, na swój sposób też ciekawy (jest np. system dwóch rodzajów amunicji albo niektóre potwory widać dopiero po użyciu noktowizora), ale widać pewne uproszczenia (większość potworów nie ma sprite'ów rotacji, tak samo jak w BS, również sporo map jest symetryczna do bólu)

Doom64EX - nieco wyższa szkoła jazdy, port Dooma z N64, wymaga oryginalnego ROMu. Warto chociażby zobaczyć na YT jak bardzo różni się wersja tej gry ze studia Midway od reszty wydań - kolorowe światła, renderowane sprite'y, mroczna dark ambientowa muzyka, ciekawe tricki w enginie (np. pojawiające się power-up'y czy różnorakie pułapki).

Cybermage - FPS od Davida Bradleya (cykl Wizardry), taki uproszczony System Shock. Cały czas czekam, aż się pojawi na GOG wraz z resztą gier studia Origin :(

Terminator: Future Shock/SkyNET - dwa bardzo ciekawe shootery od Bethesdy, oparte na całkiem zaawansowanym engine, z freelookiem, obiektami 3D, system zadań w obrębie misji etc. SkyNET działa jako samodzielny dodatek oraz upgrade dla FS (przede wszystkim zwiększa dostępną rozdzielczość do 640x480)

In Pursuit of Greed - wiem, komiczny tytuł, ale kompletnie nieznany FPS na engine przypominającym Build. Bonus: za muzykę odpowiada Andrew Sega

Killing Time - interesujący horror-FPS, który najpierw ukazał się na konsoli 3DO, a potem zawitał w "remasterowanej" wersji na PC. Nie wiem czy da się go obecnie odpalić, bo to jest 3D a'la Windows 95, co zawsze zwiastuje kłopoty na nowych systemach.

Outlaws - podobno czeka nas re-release tychże w 2015 roku, po tym jak GOG uzyskał prawa do gier LucasArts. Póki co polecam choćby rzucić okiem na demo, albo posłuchać soundtracku.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jill - duchowym następcą tej gry też jest Vinyl Goddess of Mars (Jezu ten tytuł ;-)). Xargonę nie znałem - dzięki!

Strife - znam, ale nie grałem. Oglądałem jedynie... półgodzinną recenzję na Youtube, wyglądało zarąbiście.

Blood - jeden z moich ulubionych FPS, a Caleb jest moim ulubionym antybohaterem. Nawet notkę pisałem.

Powerslave - nie znam

Eradicator - nie znam

Necrodome - nie znam

Shadow Warrior - ukończony cały, jak na liście (chrzanić Twin Dragon... szczyt nudy)

Blake Stone - nie znam

Coridor 7 - nie znam

Doom 64 - grałem. Niektórzy mówią, że jest lepszy od wersji PC przez klimat horroru.

Cybermage - kojarzę jedynie tytuł

Terminator - czytałem recenzję w jakimś wiekowym piśmie

In Pursuit of Greed - nie znam

Killing Time - kojarzę...

Outlaws - grałem, ale to było daaaawno

Dzięki Sensei

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...