Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KuDzi

Podkręcać czy nie ?

Polecane posty

Brakuje mi tutaj jednego przypietego wątka w którym pokrótce moglibyśmy nakreślić wady i zatety podkręcania. Dobrze byłoby też napisać ile trzeba by wyłożyć w przybliżeniu na kompa który nadaje się do OC.

Sam jestem świadomy wad i zalet OC ale niedługo znowu stanę przed dylematem czy zdecydować się na OC czy nie. Taki wątek pomógłby mnie i wielu innym.

Zatem ciekaw jestem Waszych sugestii - podkręcać czy nie. A jeśli tak to jaką kwotą minimum trzeba dysponować na starcie (w jakim przedziale cenowym kupić kompa) żeby OC w przyszłości miało sens.

Dzięki za wsparcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie trudno coś stwierdzać. Zależy po co się podkręca. W założeniu ma to poprawić wydajność, więc logicznym jest sądzić, iż oc potrzebuje posiadacz w miarę taniego sprzętu. Jednakże można też kręcić dla sportu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O te 10 % na standardowym chłodzeniu procka możesz podkręcić :) . Grafikę kręcisz ile się da byle tylko nie przekroczyć bezpiecznych napięć i temperatur . Jeśli masz zamiar zrobić oc i normalnie korzystać z kompa to wystarczy ci dobre chłodzenie powietrzne :) czyli wielkich kosztów nie ma . Gdybyś jednak chciał czegoś więcej musisz wodować grafikę i procesor ale nie wiadomo na jakie sztuki trafisz i jaki będą miały możliwości oc . Ekstremalne podkręcanie wiąże się z dużą kasą ... ciekły azot , szukanie odpowiedniego procesora , potężny zasilacz , płyta główna z mocną sekcją zasilania . Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć .

Nie jest obowiązkiem wyłączenie oszczędności energii podczas oc więc z tymi rachunkami za prąd nie straszmy aż tak bardzo ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o wyłączenie oszczędzania energii... Tu chodzi o to, że procesor po OC "żre" więcej prądu. I to jest fakt.

Przy oc zaleca się wyłączenie oszczędności energii aby uzyskać jak najlepszy wynik ... Moim zdaniem lepiej trochę odpuścić a oszczędność energii włączyć . Tylko o to mi chodziło
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...