Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CYBERTRIBAL

Dziwne zachowanie laptopa

Polecane posty

Jeśli lokalizacja tematu i\lub jego tytuł są nie takie, jak potrzeba, to proszę modów o dokonanie stosownych zmian. Posiadam laptopa Toshiba Satellite o specyfikacji Intel Core i5-3230M 2.60 GHz, 8 GB Ram, AMD RadeonHD 7670M i zainstalowanego Win8. Zacząłem na nim grać i sporo gier bardzo ładnie na nim śmiga, ale niestety nie wszystko jest tak fajnie, jakbym się tego spodziewał. Otóż część gier nie chce się uruchomić.Po prostu ledwo kliknę ikonę gry, wyskakuje komunikat "Program przestał działać i nastąpi jego zamknięcie" i dwie opcje pod spodem "zamknij program" i "poszukaj rozwiązania problemu online". Od razu mówię, że wymagania gry były spełnione.Innym razem gra się uruchomi, da się wszystko poustawiać,a rzeczony komunikat wyskoczy dopiero po naciśnięciu New Game.W jednym przypadku gra nie chciała mi się uruchomić,bo nie wykrywała directX 9.0, chociaż był zainstalowany, a jak chciałem grę usunąć, to nie dała się wyświetlając komunikat, że nie mam uprawnień, aby dokonać tej operacji. W dwóch przypadkach gra nie chciała się uruchomić, bo według pierwszej nie miałem karty graficznej, a według drugiej moja karta graficzna była za słaba, bo miała mniej niż 15 mB pamięci. Parę gier nie chciał mi się w ogóle zainstalować, bo były na 16-bitowe systemy, a ten jest 64 i mi jej nie puści. Trochę wydaje mi się to dziwne, bo takie wydawałoby się przedpotopowe skamieliny, takie zabytki muzealne jak pierwszy Unreal czy Quake 2 zainstalowały się i odpaliły bez problemu. Kiedyś spróbowałem zaktualizować sterowniki karty graficznej w nadziei, że to usunie powyższe problemy. Niestety, nie tylko nie usunęło to w\w przypadłości, ale jeszcze sprawiło,że w jednej grze kompletnie gdzieś zginął głos mówiony, a steam i podpisane po niego gry nie chciały się uruchamiać. Musiałem użyć narzędzia przywracania systemu, żeby to naprawić.I to by było chyba tyle,jeśli chodzi o moje problemy. Serdecznie dziękuję za jakieś rady. Jeszcze małe pytanie na koniec. Czy zmiana systemu z win 8 na win xp załatwiłaby przynajmniej część powyższych bolączek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...