Jump to content
deBug

Czat - rozmowy o pupie maryni

Recommended Posts

29 minut temu, Quel napisał:

Tu jest prawdziwy przejazd GT3 na Brands Hatch - okrążenia to dało Bortolotti'emu PP - i tu widzę takie machanie kierownica, ze strach się bać. Ciągła walka z samochodem, jazda na 100%, na granicy przyczepności. Takie przejazdy w simracingu tez mi się zdążają. Wszystko zależy od samochodu i od umiejętności.

Ano właśnie, walka. O to mi właśnie chodziło, szczególnie w kontekście tekstu Jamesa, że jak stachu nie ma prawka to mu kierownica nie pomoże (i jednoczesnej sugestii że prawko przekłada się na umiejętności w symulatorach). To co ujdzie płazem profesjonalnemu kierowcy na torze, nie ujdzie stachowi na mieście ani nawet autostradzie :P

48 minut temu, wies.niak napisał:

Chyba Ci się dziubki w złą stronę wstawiły. W symulatorze możesz się z radością rozbijać po bandach, a w realu jest ciągła jazda w strachu, że jakiś pajac rowerzysta wyskoczy prosto pod koła. I machanie drążkiem zmiany biegów ssie :P

Oficjalnie się nie znasz tak bardzo że bardziej się nie da. Kontrola nad biegami jest super i mówię to pomimo, że mnie bark napie.. znaczy, boli. :P No i co to za frajda przywalić w bandę
Poza tym przy jeździe na symulatorach nie można się tak powyżywać słownie na innych użytkownikach dróg :D

@yojc nowe NFSy są spoko, nie znasz się

@JamesVoo 
>seicento
>dobra opcja
wybierz jedno XD

Edited by nevya

10 minut temu, nevya napisał:

Ano właśnie, walka. O to mi właśnie chodziło, szczególnie w kontekście tekstu Jamesa, że jak stachu nie ma prawka to mu kierownica nie pomoże (i jednoczesnej sugestii że prawko przekłada się na umiejętności w symulatorach). To co ujdzie płazem profesjonalnemu kierowcy na torze, nie ujdzie stachowi na mieście ani nawet autostradzie :P

Ja wiem ze gra nigdy nie zastąpi prawdziwej jazdy ale nauczę się ,,walczyć" to w pewnym sensie będę miał łatwiejszy start na kursie xD

14 minut temu, Quel napisał:

Nie musisz, wystarczy, ze zapoznasz się z Sim Racing System do AC :) - http://www.simracingsystem.com/member.php?action=register

To i tak do września czekać będziesz musiał czekać na mnie xd bo niestety zacznę robotę prawdopodobnie od 21go i nie bardzo mi starczy pierwszej wypłaty na kiere xD

A tak właściwie to po co mi to? (ta strona)

Edited by stach122

1 minutę temu, stach122 napisał:

Ja wiem ze gra nigdy nie zastąpi prawdziwej jazdy ale nauczę się ,,walczyć" to w pewnym sensie będę miał łatwiejszy start na kursie xD

To jest absolutnie najgorsze co możesz zrobić
Właśnie nauczysz się szarpać kierownicą i przy pierwszej okazji się władujesz na drzewo. Czym innym jest wyciągnięcie z gry jakichś totalnie podstawowych zasad (ja ze starego colina nauczyłam że przed zakrętem się zwalnia a przy wychodzeniu przyspiesza :D) ale nic ponadto

Teraz, nevya napisał:

To jest absolutnie najgorsze co możesz zrobić
Właśnie nauczysz się szarpać kierownicą i przy pierwszej okazji się władujesz na drzewo. Czym innym jest wyciągnięcie z gry jakichś totalnie podstawowych zasad (ja ze starego colina nauczyłam że przed zakrętem się zwalnia a przy wychodzeniu przyspiesza :D) ale nic ponadto

Tak bo jak wyjadę na miasto to będę zakręty pokonywać na ręcznym.

2 minuty temu, nevya napisał:

Nic mnie w twoim przypadku nie zdziwi :P

Weź bo powtarzasz ten  głupi schemat -> gram w strzelanki jestem zabójcą -> gram w gry wyścigowe to jestem zawodowym kierową xD

Ale akurat w drugim przypadku już na symulatorach można się czegoś nauczyć co się moze przydać w prawdziwym życiu.

Edited by stach122

8 minut temu, stach122 napisał:

Weź bo powtarzasz ten  głupi schemat -> gram w strzelanki jestem zabójcą -> gram w gry wyścigowe to jestem zawodowym kierową xD

Ale akurat w drugim przypadku już na symulatorach można się czegoś nauczyć co się moze przydać w prawdziwym życiu.

Jak na razie widzę schemat jestem stachem -> nie rozumiem co do mnie mówią

Teraz, nevya napisał:

Jak na razie widzę schemat jestem stachem -> nie rozumiem co do mnie mówią

Idź ty może sobie gdzieś po marudzić a nie udzielasz sie w temacie simów gdzie totalnie nic nie wiesz xD

Ona ma prawo jazdy, ty nie. Ergo, ona wie lepiej, jakie są różnice w jeździe samochodem na kompie, a w realnym świecie.

I nie wysyłaj jej, żeby sobie marudziła, bo doskonale cię punktuje, a tobie brakuje argumentów. To znaczy - przegrywasz tę dyskusję i nie chcesz tego przyjąć do wiadomości.

*chrupie popcorn*

• Upvote 8

Kiedyś w salonach gier były takie fajne wyścigowe automaty Segi z pedałami, kierownicą i w ogóle. Pamiętam, że trzeba było mocno trzymać tę kierownicę, bo szarpała jak szalona. :D Na takim czymś się ucz stachu, a nie jakieś corsy srorsy z kierownicą na usb.

1 godzinę temu, nevya napisał:

Ale mnie nie o to chodzi.
O to, że jak masz jakieś obycie w samochodzie i odpalisz sobie symulator z kierownicą, to dużo lepiej Ci pójdzie, niż jak się przesiądziesz z pada. Ot, jakaś wprawa w wyczuciu samochodu. Oczywiście nie ma co porównywać jazdy po torze do cywilnej, ale na pewno jest bliżej temu, niż przesiadka z pada. 
I faktycznie, jak symulator jest dobry, to posiadanie prawka i wstępnej umiejętności prowadzenia pomaga :)

1 godzinę temu, nevya napisał:

>seicento
>dobra opcja
wybierz jedno XD

Jakbym potrzebował jakieś taniej pierdziawki na dowóz do pracy Seincento byłoby jednym z moich pierwszych wyborów :)
Oczywiście w LPG
Paradoksalnie, bardzo dobry samochód dla wysokich osób 

Ej, w sumie już lato, a nie było żadnego info o zjeździe 2017 forum przegrywum. W tym roku nje bediet? Germanotta już jest pełnoletnia i chciała na zjazd jechać, a tu taki psikus?

14 minut temu, SilentBob napisał:

Ej, w sumie już lato, a nie było żadnego info o zjeździe 2017 forum przegrywum. W tym roku nje bediet? Germanotta już jest pełnoletnia i chciała na zjazd jechać, a tu taki psikus?

Jeśli jest to jakiś super elytarny, takiego dla plebsu nie było komu organizować

Godzinę temu, SilentBob napisał:

:") 

30 minut temu, yojc napisał:

Niech Germa sama zorganizuje, o

Ale na poważnie, tyle lat było komu go organizować i nagle łup, nikogo on nie obchodzi?

@Seicento 
Wygoda jazdy jest tragiczna, ale dziadkowie jeżdżą "sejczkiem" od roku, w którym się urodziłam i właściwie autko cały czas ma się dobrze. :D