Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

paparuch

Rozwiązany: Komputer po wymianie chłodzenia CPU startuje na kilka sekund i pada.

Polecane posty

Witam.

Dziś zabrałem się za zmianie chłodzenia ze stockowego na Zalmana Flexa. Wcześniej była zmiana z Flexa na stock ale już nawet nie pamiętam dlaczego.

Wszystko ok, pasta rozprowadzona cienko po całości, wsio zamontowane, odpalam a komputer siada, znów startuje, tym razem dłużej i tak w kółko. Próbowałem resetować bios, wyjmować baterię, wróciłem nawet na stock chłodzenie.

Błąd jaki pokazuje mi AsRock P67 Pro3 to głównie 55,czyli że RAM nie jest zainstalowany ale próbowałem innych kości, slotow i nic. Jest szansa że mogło się coś rozmagnesowac? Używam śrubokręta z magnetyczna końcówka ale zawsze go używałem wiec wątpię. Na tyle CPU widoczne są mikroskopijne ilości czegoś co wygląda jak pasta ale ciężko stwierdzić gdyż są to naprawdę ledwo punkciki.

Chwilowo wszystko rozebralem i będę niedługo składał z nadzieja że samo się naprawi.

Błagam o pomoc.

Pisane z telefonu wiec z góry przepraszam za wszelkiego rodzaju błędy.

EDIT: Fixed ale nie do zamknięcia jeszcze. Padły z jakiegoś powody dwa pierwsze sloty. Czy to mogło być spowodowane sróbokrętem z magnetyczną końcówką ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

EDIT 2: Już wiem co to spowodowało - wygięte piny socketu. Można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...