Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majster24

Brak sygnału z GPU

Polecane posty

Witam!

Mam pewien problem, ostatnio kupilem nowe części do mojego piecyka(mobo, psu i bude)poniewaz zasilacz spalił mi stare mobo i musiałem wymieni. Gdy już wszystko podłączyłem, chciałem go włączyć, wszystkie wiatraczki sie kręcą i na procku i na obudowie i na gpu lecz nie ma obrazu, gpu nie wysyła sygnału do monitora( sprawdzałem inną karte i one także nie reagowała) i tu nasuwa się pytanie co może być przyczyną tego problemu. I jeszcze jedno czy brak obrazu mozę być spowodowane zepsutym cpu choc płyta nie wydaje żadnych dzwiękow , i czy wgl możliwe żeby wystartowała z zepsutym (spalonym ) cpu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Płyta główna dotyka obudowy w którymś miejscu. Może nie masz śrubek dystansowych. Sam miałem taki problem 2-3 miesiące temu.

2. Sprawdź wszystkie kable czy są po dopinane.

3. Złóż komputer od nowa to powinno na 99% pomóc.

Stawiam na opcje numer 1 czyli brak dystansów.

EDIT: Szansa, że się coś zepsuło jest nikła, bardzo nikła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien ze o brak sygnalu z karty? Sprawdz czy slychac jak sie windows uruchamia. Upewnij sie ze RAM jest wlozony jak trzeba. Mozesz tez sprawdzic na sronie producenta mobo ,czy nie potrzebuje innego biosu do obsługi twojego procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłeś kabel PCI-E od zasilacza do karty graficznej i czy podłączyłeś kabel od monitora do karty graficznej a nie do płyty głównej ?

Wtedy nawet komputer by pikał, a tak nie jest.

@TOPIC

Nie wiem o co może już chodzić. Na 99% stawiam na uszkodzoną płytę główną, wymień na reklamacje to zawsze pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz xfx 550w karta hd 3870 a i jeszze dodam ze jak podlonze dvd to nie reaguje takze nie wlancza sie

Wszystkie wiatraczki sie kreco sam juz bwm ale jak moze byc zepsuta plyta skoro byla kupiona 1 dzien temu

A moze wina zasilacza?

Może przysłali zepsutą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja niebmam nawet jak go zaaktualizowac gdyz niemam wgl obrazu wienc niebnoge nic zrobic nawet w biosie poszperac

Sam juz nie wiem co mam robic skaldalem.juz kompa 2 razy wszystko sprawdzalem i dalej nie rusza. A mam jeszcze pytanie czy jezeli na plycie jest zloncze sata 3 6gb/s a w dysku sata 3 gb/s to bedzie dzaiałał bobsie wlasnie nad tym zastanawialem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale juz pisalem ze dystansy byly od samego początaku bic sie nie uszkodzilo a jeslo chodzi o spalenie przez stary zasilacz to mozliwe choc w komputerowym w moim miescie piwiedzieli ze sprawdzili i ze tylko plyta ale u nas to tacy konputerowcy są jak randomowi sprzedawcy w saturnie tzw eksperci od niczego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz najprawdopodobniej zdiagnozowałem problem, i wszystko to jest wina walniętej płyty głównej. Odkryłem to gdy sprawdzałem nagrywarke, gdy były podpięte oby dwa kabelki sata od zasilania i sygnalu albo wgl nie dzialal albo wysuwal sie raz i chował a pozniej juz nie reagował. Gdy odpiołem kabelek sata od sygnału to nagrywarka zaczęła normalnie funkcjonować(sprawdzałem z wszystkimi dostępnymi kabelkami i wejściami) jutro będę dzwonić do sklepu gdzie kupilem a po weekendzie pojade wymienić i wtedy dam znać. Oczywiścię będę zaglądał na forum i czytał wasze odpowiedzi. Pzdr :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pamiętać, żeby przy zakupie dodać opcje złożenia zestawu żeby sie potem z tym nie patyczkować. Ale przynajmniej się czegoś nauczyłem :D Już nie moge się doczekać jak wymienie płyte potem jeszcze do zakupienia nowe GPU (GTX 760, a przy dobrym wietrze nawet GTX770 :D ) i będę miał piecyka jak mażenie (przynajmniej dla kogoś takiego jak ja, który zawsze grał na minimum i nie spełniał wymagań minimalnych xD :D ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...