Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

wieprz666

Zestaw z SLI - czy dobrze dobrany i czy warto?

Recommended Posts

Płytę główną daj ASRock Z87 Extreme4 (mocniejsza sekcja zasilania), dysk SSD Plextor M5 Pro lub OCZ vecotr (bardziej niezawodny kontroler niż w Kingstonie), pamięci na Crucial Ballistix (tańsze i równie dobre), obudowę na Cooler Master 693.

A co do kart... generalnie OK. pytanie tylko, czy na pewno potrzebujesz aż takiej wydajności?

Link to comment
Share on other sites

wydajności potrzebuję maksymalnej icon_wink.gif , chodzi o to, żeby można było włączyć wszystkie wodotryski w 1920x1200 w każdej grze. o ile na razie jeden 780 GTX do tego starcza( choć słyszałem o problemach z wydajnością między innymi w najnowszym Rome czy Crysisie 3), ale za pasem mamy premierę tytułów nextgenowych, jak Watch_Dogs czy Wiedźmin. ponadto komputer miałby starczyć na najbliższe 3 lata, a z SLi na pokładzie dłużej będzie sobie radził bez większych problemów.

zastanawia mnie jednak, czy nie warto byłoby poczekać na premierę nowej generacji kart, zważywszy na wejście nextgenów. z drugiej strony, czekać na kolejne generacje można w nieskończoność. inwestycja w SLi z 780 GTX nie jest chyba nieopłacalna na tym etapie?(biorąc oczywiście pod uwagę jedynie kwestie wydajności, nie ceny)

zasilacz to corsair TX750. kart kręcił nie będę, jedynie procesor

Link to comment
Share on other sites

Jak oczekujesz najwyższej wydajności za wszelką cenę, to nie masz innego wyjścia niż SLI. A pod względem ceny to tak naprawdę już pojedynczy GTX780 się średnio opłaca, a co dopiero dwa. Nie to że za cenę GTX780 dostaniesz coś wydajniejszego, a to że dopłata względem GTX770 jest zwyczajnie za duża.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...